autoDNA iesaka
kondicionieris-kopsana

10 veidi kā rūpēties par auto kondicionieri

13 septembra 2023

10 veidi kā rūpēties par gaisa kondicionētāju savā automašīnā, lai tas kalpotu vēl daudzus gadus. Kam pievērst uzmanību? Galu galā gaisa kondicionētājs mūsdienās vairs nav nekāda greznība un daudzi autovadītāji ikdienā to lieto savās automašīnās.

Gaisa kondicionēšanas sistēmai ir nepieciešamas ne tikai regulāras pārbaudes, bet arī atbilstoša lietošana gan vasarā, gan ziemā. Lai paildzinātu tās darbības laiku vajadzētu pieturēties pie mūsu ieteikumiem, kā rūpēties par gaisa kondicionētāju.

 

Kā rūpēties par gaisa kondicionētāju?

Pirms ieslēgsiet gaisa kondicionētāju izvēdiniet auto

Karstajās vasaras dienās automašīnā parasti gaiss sasilst par vairākiem desmitiem grādu, tāpēc, pirms mēs sāksim atdzesēt gaisu ar gaisa kondicionētāju, vispirms uz dažām minūtēm vajadzētu atvērt logus, lai izlīdzinātu āra temperatūru ar temperatūru automašīnā. Pateicoties tam kondicionētājs ātrāk atdzesēs gaisu automašīnas salonā.

Kad ieslēgsiet gaisa kondicionētāju aizveriet logus

Gaiss automašīnā atdzisīs ātrāk.

 Izmantojiet gaisa kondicionētāju vismaz reizi nedēļā.

Kondicionēšanas sistēmā ir eļļa un, ja ilgāku laiku to neizmantojam eļļa nosēžas un kad nākošreiz to darbinām gaisa kondicionēšanas sistēma nav pietiekami ieeļļota. Tāpēc nav ieteicam ilgāku laiku to neizmantot pat, ja ārā ir auksts laiks. Pilnīgi pietiek, ja to ieslēgsim vismaz uz 15 minūtēm.

Izmantojiet gaisa kondicionētāju, ja ir aizsvīduši logi


Kad āra temperatūra ir tik zema, ka nav nepieciešams atdzesēt gaisu salonā, tomēr būtu vērts ieslēgt gaisa kondicionētāju, lai nožāvēt aizsvīdušos logus. Žāvēšana ar gaisa kondicionētāju ir ātrāka nekā ar silto gaisu un tas ļauj arī vieglāk atbrīvoties no liekā mitruma auto salonā.

 

 

Vienu reizi gadā vai ik pēc 10.000 km jāveic gaisa kondicionētāja apkope

Apkopes laikā jānomaina salona gaisa filtrs un jāiztīra pati gaisa kondicionēšanas sistēmas. Ja salona jeb putekļu filtru nenomaina, tad gaisa kondicionētājs nedzesēs gaisu, bet tikai to maisīs.

Ja runa ir par gaisa kondicionēšanas sistēmas tīrīšana (dezinfekcija, antibakteriālā apstrāde) ir divas tīrīšanas metodes:

  • Populārākā metode ir tīrīšana ar ozonu. Ozons attīra gaisu un pilnībā novērš nepatīkamas smakas.
  • Bieži arī pielieto ultraskaņas tīrīšanu.

Neskatoties uz to kādu tīrīšanas veidu izvēlēsimies vislabāk būtu pirms ziemas sezonas sākšanās veikt gaisa kondicionētāja apkopi.

Ja bieži braucat sarežģītos apstākļos tīriet kondicionētāja sistēmu ik pēc pus gada

Dažās automašīnās salona filtra maiņu un sistēmas tīrīšanu jāveic divas reizes gadā – pavasarī un rudenī.

Tas attiecās uz automašīnām, kuras bieži brauc pa grants ceļiem, putekļainiem lauku ceļiem vai novieto savas automašīnas mežainos apvidos (zem kokiem).

 

 

karstuma nodarītais posts - gaisa kondicionēšana salonā

Reizi divos vai trijos gados jānomaina kondicionētāja sistēmas radiators

Kondicionētāja sistēmai ir atsevišķs radiators. Pēc izskata un formas tas ir tāds pats kā motora dzesēšanas radiators, tikai mazāks. Tas parasti ir novietots automašīnas priekšā, pirms lielā radiatora. Radiatoru var mehāniski bojāt akmeņi vai šķembas no ceļa seguma. Tas arī var “aizaugt” ar netīrumiem vai sākt rūsēt. Šo radiatoru parasti neremontē, bet gan maina.

Tas maksā no 70 – 250 EUR atkarībā no auto markas un modeļa.

Nepatīkama smaka, trokšņi vai aizsvīduši stikli nozīmē, ka jābrauc uz apkopi

Dažreiz pati kondicionēšanas sistēma pati liks par sevi zināt, kad laiks doties uz apkopi. Nepatīkama smaka, kuru var just salonā vai aizsvīduši logi ar ieslēgtu gaisa kondicionētāju – ir zīme, ka sistēma darbojas nepareizi un laiks ir doties uz apkopi.

Ik pa laikam uzpildiet sistēmu

Reti, kura kondicionēšanas sistēma ir 100% cieši noslēgta. To būtu nepieciešams ik pa laikam papildināt. Papildināt nepieciešams nelielos daudzumos (apm. 10% gadā), bet, ja tomēr freons pazūd lielākos daudzumos ir vērts veikt sistēmas diagnostiku un tās apkopi.

Uzpildīšana maksā apmēram 25-30 EUR.

 

 

Neveic apkopi un uzpildīšanu pats, uzticies servisiem

Neveiciet filtru maiņu un sistēmas tīrīšanu personīgi! Ja rūpēties par gaisa kondicionētāju, tad tikai profesionāli. Kvalificētiem meistariem ir atbilstošas iekārtās, lai veiktu gaisa kondicionēšanas sistēmas tīrīšanu, uzpildīšanu, kā arī noteikt vai sistēma ir hermētiski noslēgta un kāda ir tās efektivitāte.

Ir vērts atcerēties, ka pareiza gaisa kondicionēšanas sistēmas lietošana un apkope ir garants tam, ka brauciens ar automobili būs patīkams un veselīgs, jo “aizlaista” un nekopta kondicionēšanas sistēma var izraisīt ne tikai saaukstēšanos un dažādas infekcijas, bet var būt arī nopietnāku saslimšanu avots, tādu, kā, piemēram, astma.

Tāpēc, gan savas, gan savas ģimenes drošībai ir vērts ierakstīt kalendārā, kad būs jāveic regulārās apkopes.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.