autoDNA iesaka
Zagtās lietas no automašīnas

Visbiežāk zagtās lietas no automašīnām

30 janvāra 2017

Zagto auto detaļu tirgus Latvijā vēl arvien ir visai plašs, turklāt garnadži iekāro ne tikai  spoguļus, bet arī citas auto detaļas, piemēram, atpakaļgaitas sensorus un auto lukturus. Visbiežāk zagtās lietas no automašīnām

Kas tiek zagts visbiežāk?

Visbiežāk auto lukturi tiek nozagti, tos vienkārši noskrūvējot, taču ir bijuši arī gadījumi, kad lukturi no auto virsbūves izgriezti, tādā veidā bojājot gan motora pārsegu, gan sānu spārnus. Zagļu iecienītas ir arī auto magnetolas, riepas, vieglmetāla diski, vadības bloki un pat stūres. Turklāt jāatzīmē, ka nereti radušies zaudējumi ir daudz lielāki par piesavinātās lietas vērtību – zādzības rezultātā bieži vien tirk pamatīgi bojātas durvis, slēdzenes, motora pārsegi, spoguļu stiprinājumi, stikli, kā arī auto saloni.

Jāsaka, ka no automašīnām pazūd ne tikai auto detaļas, bet arī dažādas auto salonā atstātas lietas, piemēram, mobilie telefoni, somas, maki, portatīvie datori, darba instrumenti, kā arī citas vērtīgas mantas.

Turklāt, atšķirībā no auto detaļām, kuras vairāk tiek zagtas no konkrētu marku automobiļiem – piemēram, BMW un Volvo, zādzības no automašīnu saloniem tiek paveiktas, neatkarīgi no automašīnas markas vai izlaiduma gada – garnadži vairāk vadās pēc subjektīvām iespējām – piemēram, izmanto vaļā atstātus automašīnas logus, labi redzamā vietā atstātas vērtīgas lietas un citas vilinošas situācijas.

 

Kā pasargāt savu automašīnu no garnadžu apciemojuma?

Statistika liecina, ka apzagto automašīnu skaits mazāks nekļūst. Nekas neparasts nav arī tas, ka automašīna gada laikā tiek apzagta pat vairākkārt. Šie fakti norāda, ka spēkratu īpašniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jādomā par sava auto drošību, lai  pasargātu sevi no vērā ņemamiem zaudējumiem. Turpinājumā vairāki ieteikumi, kas būtiski mazinās auto apzagšanas risku:

  • Marķē auto detaļas. Viena no efektīvākajām metodēm, kas palīdz aizsargāt spēkratu no zagļu nelikumīgajām darbībām, ir auto detaļu marķēšana – ja uz detaļas ir marķējums, tad to ir praktiski neiespējami tālāk pārdot kādam auto servisam vai citam pircējam;
  • Automašīnu atstāj drošā vietā. Visbiežāk tiek apzagtas tās automašīnas, kas novietotas daudzstāvu māju pagalmos. Šā iemesla dēļ automašīnu ieteicams novietot apsargātā stāvvietā – ar to saistītās izmaksas noteikti būs mazākas par zaudējumiem, kas radīsies, ja zagļi apskādēs Tavu auto nakts aizsegā. Turklāt arī, atstājot spēkratu šādā stāvlaukumā, noteikti pārliecinies, ka automašīnas logi un durvis ir ciet;
  • Neatstāj vērtīgas lietas auto salonā. Ņemot vērā, ka auto salonā atstātās vērtīgās lietas pievērš garnadžu uzmanību, neatstāj tās redzamā vietā, pat tad, ja automašīnu esi plānojis atstāt tikai uz mirkli. Jāpatur arī prātā, ka zagļi mēdz savus potenciālos ‘’upurus’’ novērot, tādēļ, ja esi nolēmis mantas automašīnā, tomēr, atstāt, noslēp tās vēl pirms apstāšanās stāvvietā. Starp citu, tas attiecināms arī uz mūzikas atskaņotājiem – ja tam ir noņemams vadības panelis, noteikti izmanto šo priekšrocību;
  • Uzmani sava auto atslēgas. Tās nevajadzētu turēt ārējā jakas vai somas kabatā;
  • Parūpējies par papildu pretaizdzīšanas sistēmas uzstādīšanu. Lai nebūtu jāuztraucas par sistēmas efektivitāti, tās ierīkošanu vajadzētu uzticēt profesionālim. Turklāt, ņemot vērā, ka sistēma ikdienā pašam būs jālieto, pirms tam svarīgi izvērtēt gan tās ērtumu, gan izdevīgumu. Mūsdienu digitālajā pasaulē zagļi ir ekipējušies ar dažādām smalkām ierīcēm, nereti pret zādzībām palīdz dažādi nestandarta risinājumi.

Automašīna nodrošina ērtības, taču prasa arī papildu rūpes. Gādā par sava spēkrata drošību, lai, cik vien iespējams, izvairītos no zagļu apciemojuma, stresa situācijām un materiāliem zaudējumiem.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.