autoDNA iesaka
Kā iegādāties automašīnu no Francijas

Kā iegādāties automašīnu no Francijas

20 septembra 2014

Franču auto kļūst arvien populārākas. Kā iegādāties automašīnu no Francijas?

 Ar strauji pieaugošo lietotāju skaitu automašīnas dati par automašīnām kļūst neprecīzāki. Viss ir atkarīgs no konkrētā modeļa, tāpat kā Vācijas un Āzijas ražotājiem arī Francijā bija vairāki vai mazāk sekmīgi modeļi. Tā kā mīti par sliktām automašīnām pamazām sāk pazust, palielināts cilvēku interese par Francijas automašīnu importu Latvijā. Tad nu mēs esam apkopojuši soļus kā iegādāties automašīnu no Francijas?

Līdzīgi tāpat kā ar automašīnu iegādi no Vācijas vai Nīderlandes, mēs varam lūgt tur dzīvojošo draugu palīdzību vai nolīgt profesionāļus no Latvijas vai iegādāties jau importētu transportlīdzekli. Vislētākais un riskantākais ir doties automašīnas ekskursijā uz Franciju pašam.

Pirmā problēma ar kuru mēs sastopamies ir valodas barjera. Franči ir īpaša nācija un var būt gadījumi, kad neskatoties uz angļu valodas zināšanām viņi to izmanto nelabprāt, viņi dod priekšroku savas valsts valodai. Tātad, ja jūs nezināt pat Franču valodas pamatus, bet mums ir zināšanas automobiļu jomā, kas ļauj pienācīgi novērtēt transportlīdzekļa stāvokli, tad labāk ir atteikties no automašīnas meklēšanas pašam.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Un tomēr, ja Jūs esat pārliecināti, ka došanās automašīnas meklējumos uz Franciju ir jēga, tad automašīnas var iegādāties no privātpersonas, auto plačos un izsolēs. It īpaši pēdējais variants ieguvis lielu popularitāti pavisam nesen. Izsolēs var iegādāties transportlīdzekļus, kuri tika izmantoti gan valsts iestādēs, uzņēmumos gan privāti. Bieži vien ir ļoti pievilcīga, bet diemžēl mēs nopērkam kaķi maisā – tāpēc ka mēs nevaram veikt testa-braucienu. Toties mums ir iespēja sākumā redzēt automašīnu pirms izsoles izsoļu nama darbinieki mums var iedarbināt dzinēju. Izsole notiek franču valodā un tāpēc bez labām valodas un ciparu zināšanām nav vērts tajās piedalīties. Pirms solīšanas jūs arī varat noskaidrot summu, kas var būtiski palielināt darījuma vērtību – PVN kontroli un nodokļi tiek ieturēti izsoles laikā.

Lasi vēl: Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē? Padomi drošai iegādei

 

 

Kas Jūs pērkat transportlīdzekli, neatkarīgi no pārdevēja – vajadzētu savākt šādus dokumentus:

  • Rēķins vai pirkuma līgums (pārliecinieties, ka ir norādīta mūsu adrese)
  • Carte Grise – reģistrācijas apliecība, kas apliecināta pirkuma brīdī
  • Certyficate de non gage – šī apliecība iepazīstina mūs ar savu īpašnieku, ka automašīna netiek finansiāli apgrūtināta

 

Ar šiem dokumentiem mēs ejam uz Francijas prefektūras, kur mēs saņemam eksporta un īpašas numurzīmes Export (kopējās izmaksas apm. 30-50 eiro). Bez šiem dokumentiem mēs nevaram braukt ar automašīnu ārpus Francijas. Lai likumīgi atriestos Latvijā būs nepieciešams iegādāties starptautisko apdrošināšanu, cenas mainās atkarībā no laika posma kurā vēlaties iegādāties (no 90-120 eiro).

Paturiet prātā, ja jūs pērkat auto bojātā stāvoklī var izrakstīt mums dokumentus vīzai „circulation intredite” vai braukšana aizliegta. Tas nozīmē, ka vienīgais veids kā pārvietoties ir vilkt to ar piekabi.

Kad mūsu cēlais transportlīdzeklis sasniedz Latviju, mēs saskaramies ar tādām pašām formalitātēm, importējot automašīnu no citas ES valsts. Pirmkārt mēs dodamies uz tulkošanas aģentūru, kas pārtulko visus dokumentus latviski. Nākamie soļi nepieciešami, lai doties uz atmuitošanas iestādi, kur mums jāmaksā akcīzes nodoklis un IRS, kur atbrīvo no piemērotajiem PVN. Šajā brīdi, ja visi iepriekšējie soļi ir veiksmīgi pārvarēti mums palicis tikai doties uz satiksmes departamentu.

Lasi vēl:

 

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.