autoDNA iesaka
Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē? Padomi drošai iegādei

9 janvāra 2020

Lietotu automašīnu izsoles pēdējos gados ir parādījušās gluži kā sēnes pēc lietus un spriežot pēc nostāstiem, tās ir pilnas ar lētām automašīnām, kuras atliek iegādāties un atvest uz Latviju. Ir tikai viena problēma – kā to izdarīt droši, neriskējot ar savu naudu un būt pārliecinātam par automobiļa tehnisko stāvokli?

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē? Patiesībā tas ir vienkāršāk nekā daudziem varētu šķist. Protams, pastāv daži ierobežojumi un starpniecības maksas, taču principā šāda opcija ir pieejama ikvienam pircējam.

Izsole, starpnieks un pircējs

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē?

Interneta dzīlēs pieejamās lietotu auto izsoļu lapas privātpersonai nav pieejamas. Tās ir paredzētas juridiskajām personām un piedevām ne kuram katram SIA, bet gan tieši auto tirgotājiem, kuriem pie reģistrēšanās izsoles lapā ir jānosūta arī apliecības kopija.

Tas gan nenozīmē, ka durvis ir atvērtas vienīgi juridiskajiem auto tirgotājiem. Ir daži interneta resursi, starpnieki, kas piedāvā arī privātpersonai visas tās pašas priekšrocības, iekasējot par to komisijas maksu.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Katram starpniekam ir savi nosacījumi, ir interneta vietnes, kuras neprasa depozīta maksājumu 10% apmērā un ir vietnes, kas to prasa. Līdzīgi ir arī ar piedāvāto pakalpojuma klāstu, piemēram, līzinga iespējām un izsolē iegādātā autotransporta dokumentu kārtošanu un atvešanu līdz Latvijai.

Kādi automobiļi ir pieejami izsolēs?

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē

Ir dažāda veida automašīnas un dažāda veida izsoles. Ne visās izsolēs ir pieejami auto pēc avārijām un otrādi. Zemāk piedāvājam iepazīties ar dažām no tām, kur fiziskās personas var izmēģināt savu laimi cenu kaujā.

Kur meklēt auto izsoles?

  • utrupe.lv –  lielākais apdrošināšanas negadījumos bojāto transporta līdzekļu izsoļu portāls Latvijā. Izsolē tiek glabātas un realizētas apdrošinātāju, kā arī ar maksātnespējas administratoru un Zvērinātu Tiesu izpildītāju nodotās mantas. Atšķirībā no ierastā “Rumbulas” pārdevēja, kas iespējamos auto defektus mēģina noslēpt, Utrupe tos uzrāda, izvēli atstājot klienta ziņā.
  • www.webautobid.eu  (autoizsole.lv, webautobid) – viena no lielākajām Eiropas auto izsolēm ar vairāk nekā astoņiem tūkstošiem transporta līdzekļu. Auto izsolē automašīnas liek pārdošanā tikai Eiropas lielākās Bankas, Līzinga kompānijas, Auto dīleri, Auto nomas uzņēmumi un  Auto apdrošināšanas kompānijas. Visiem pieejamajiem automobiļiem garantija, ka nobraukums ir 100% oriģinālais. Pircējiem tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts, kā arī iespēja juridiskām personām iegādāties auto bez PVN.
  • www.partmart.lv – sadarbojas ar vietējām apdrošināšanas kompānijām un galvenokārt piedāvā rezerves daļas no avārijās cietušām automašīnām. Piedāvājumā gan tikai sistas vai norakstītas automašīnas;
  • www.youngtimercar.eu – šī raksta informatīvais atbalstītājs un unikālu auto importētājs no Japānas. Visi auto ir ar stūri kreisajā pusē, jo Japānā šāds auto, lai arī nav praktisks, kalpoja kā zināma statusa simbols.

Lasi vēl: 

Parasti interneta izsoļu lapās nonāk operatīvā līzinga auto ar 4-5 gadu garantiju, oriģinālo noskrējienu un tehniskajām apkopēm, kas veiktas pie dīlera un detalizēti aprakstītas servisa grāmatiņā.

Par izsolē pieejamajiem auto ir pieejama ļoti detalizēta informācija un pat vissīkākie skrāpējumi un buktes būs atzīmētas bildēs. Nemaz nerunājot par automobiļa ekspluatācijas vēsturi – norādīts būs pilnīgi viss un informācija būs patiesa.

Lasiet vēl:

Kāda ir auto izsoles secība?

Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē

Atšķirībā no pilna servisa auto piegādes uzņēmumiem, kuriem pircējs izklāsta vēlmju sarakstu un budžetu, izsolēs pašam ir jādodas auto medībās. Vispirms ir jāpiereģistrējas kādā no starpnieku izsolēm, jānokārto formalitātes un jāsāk solīt.

Cenu kauja parasti notiek izsoles pēdējās dažās minūtēs, kad sarosās potenciālie pircēji un viens otro cenšas pārspēt. Ja esat uzvarējis izsolē tas vēl nenozīmē, ka auto būs jūsu, jo atsevišķos gadījumos izsoles namam ir jāvienojas ar automašīnas īpašnieku, ka vai tas par nosolīto cenu vispār pārdos savu auto. Šādi izsoles sludinājumi parasti ir izcelti ar kādu ikonu vai par tā veidu ir minēts aprakstā.

Izsoles vietne uzņemas dokumentu sakārtošanu un apmaksā visus nodokļus. Tā kā tas notiek tiešsaistē, tad krāpšanas shēmas ar kauferiem, PVN un citām shēmām atkrīt. Ar pārskaitījumu nauda tiek pārskaitīta, pretī saņemts pirkšanas pārdošanas dokuments un atliek auto atgādāt uz Latviju.

Transportēšanu varat organizēt pats vai arī, ja to piedāvā izsoles vietne, uzticēt to viņiem. Auto piegādes laiks atkarībā no automašīnas atrašanās vietas var aizņemt no divām nedēļām līdz mēnesim. Kad auto ir nonācis Latvijā, jādodas uz CSDD un jāveic reģistrācija.

Vai iegādāties auto no izsoles ir izdevīgi?

Izsoles automobiļu lielākā priekšrocība ir pārliecība par iegādāto preci. Izsoles vietnes turētāji nav ieinteresēti bojāt savu reputāciju, jo pretējā gadījumā bizness ļoti ātri beigtos. Cenas ziņā milzīga atšķirība starp Latvijā pieejamajiem spēkratiem sludinājumu portālos un izsoles lapās nav.

Ja cena ir izšķirošais faktors, tad atkarībā no laimes faktora meklējumi var aizņemt vairākas nedēļas un jārēķinās, ka pēdējo minūšu cīņa būs intensīva ar tikpat ieinteresētiem pircējiem. Atkarībā iz auto markas un modeļa, vidējā cenu atšķirība starp līdzīgiem piedāvājumiem Latvijā svārstās ap tūkstošs eiro. Kas nav maz, bet jāierēķina arī automobiļa atvešana uz Latviju.

Secinājumi ir jāizdara katram savi, bet viens ir pilnīgi skaidrs – izsolē pirktam auto būs skaidri redzami visi defekti un pieejams detalizēts apraksts par tā stāvokli, kas pircējam dos garantiju par iegādātā auto kvalitāti.

Lasi vēl: Konfiscēto auto izsoles un atņemto auto izsoles

Iesaki, kur labāk meklēt lietotus amerikas auto!

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.