autoDNA iesaka
lietotas-automasinas-no-izsoles

Līzinga auto no izsoles – drošākais jauna auto iegādes veids

2 aprīļa 2020

Auto izsoles ir īstas pērļu medības gan lietotu auto tirgotājiem gan arī privātajām personām. Ir vairāku veidu auto izsoles, taču šoreiz uzmanību vērsīsim līzinga auto izsolēm, kurās par ļoti labām cenām var iegādāties teju ideālus automobiļus.

Līzinga auto no izsoles ir viens no labākajiem veidiem kā savā īpašumā iegūt mazlietotu auto. Pārsvarā šādos interneta izsoļu namos atrodami auto ir nonākuši pēc operatīvā līzinga beigām. Tiem ir skaidra un pārskatāma vēsture, detalizēti norādīti pat niecīgākie defekti, piemēram, mazas skrambas un salīdzinājumā ar jaunu auto no salona maksā 30-50% mazāk.

Lai gan pārsvarā šādu automašīnu iegāde ir pieejama uzņēmumiem, arī privātpersonām ir iespēja iegādāties līzinga auto no izsoles.

Līzinga auto

Ar ko atšķiras auto pēc līzinga no citiem mazlietotiem auto?

Auto līzingu jeb operatīvo auto līzingu parasti izvēlas uzņēmumi, kas regulāri atjauno savu auto parku. Šādu finansējuma modeli var salīdzināt ar auto nomu tikai nosacījumi ir daudz izdevīgāki.

Līzinga perioda beigās, kas parasti ilgst no 2-5 gadiem, automašīna pāriet kreditora īpašumā un ātri vien nonāk kādā no interneta izsoļu namiem. Ņemot vērā, ka jauna automašīna pirmā gada laikā zaudē vidēji 30% no sākotnējās vērtības un piecu gadu laikā līdz pat 50%, šāda auto izvēle ir racionāls pirkums.

Kādi ir pircēja ieguvumi automašīnai pēc līzinga beigām?

Šādu piedāvājumu lielākā priekšrocība ir automobiļu detalizēti pārskatāmā vēsture. Ņemot vērā, ka tām pārsvarā ir bijis tikai viens saimnieks un ekspluatētas ražotāja garantijas ietvaros, tad visas apkopes un veiktie remontdarbi ir veikti lielākoties pie dīlera vai ražotāja sertificētos servisos.

To pašu nevarētu teikt par mazlietotiem auto no privātpersonām, kas dažādu iemeslu dēļ varētu slēpt nejaušus defektus. Bieži vien arī cena būs augstāka nekā specializētā izsolē. Sevišķi, ja šādus auto var iegādāties uzņēmumi bez PVN. Turklāt automašīnām var būt arī vēl ražotāja noteiktā garantija, kas ir papildus ieguvums.

Lasiet vēl:

Kas var iegādāties līzinga auto no izsoles?

Autoparka atjaunošana

Auto iegāde no izsoles tradicionāli ir pieejama reģistrētiem auto tirgotājiem, taču ir vairākas izsoles, kurās starpniecības uzņēmumi piedāvā sludinājumos esošos auto iegādāties arī privātpersonām.

Par šādu pakalpojumu, protams, ka būs jāmaksā komisijas maksa un pilna auto summa. Te paveras dažādas finansēšanas iespējas no vadošajām Latvijas kredītiestādēm. Atkarībā no izsoļu lapas, var tikt prasīta drošības nauda – parasti 10% apmērā.

Kāds ir līzinga auto izsoļu piedāvājums?

Kādi auto ir pieejami izsolē?

Lai arī izvēle ir milzīga, šādās izsolēs parasti dominē “Pelēks, metālika, dīzelis” tipa automašīnas. Lielākoties automašīnas nebūs maksimāli nopakotas, ja vien tā iepriekš nav piederējusi augsta līmeņa vadītājam.

Tas gan nenozīmē, ka labi aprīkotu premium klases auto nav pieejami. Grūtāk būs atrast arī retus vai unikālus modeļus, piemēram, kādas nozīmīgas autoražotāja jubilejas sērijas auto.

Ja meklējat kārtīgu darba auto, tad šī būs īstā vieta, kur atrast labā tehniskā stāvoklī dažādus kravas auto – sākot no “bulku vāģiem” līdz kravas automašīnām. Tomēr vairums autovadītāju izvēlas vieglos automobiļus, īpaši ņemot vērā, ka starp tiem var atrast lieliskus modeļus izcilā tehniskā stāvoklī.

Kas būtu jāzina pirms auto iegādes no izsoles?

Izvēlaties kādu no lielajām interneta izsoļu lapām, ja pastāv bažas par drošības naudas iemaksām vai citām komisijām. Auto izsoļu starpā valda milzu konkurence un reputācija ir galvenais uzņēmējdarbības vadmotīvs. Tāpēc respektablos izsoļu namos risks ir zemāks, nekā situācijās, kad auto tiek uz vietas apskatīts un iegādāts no vietējā pārdevēja kādā lielveikala stāvvietā.

Izpētiet izsoles norisi un solīšanas noteikumus, kā arī iegādes nosacījumus. Iegūtā informācija noderēs gan vairāksolīšanas kaujā, kas parasti norit pēdējās minūtēs, gan arī darījuma beigās.

Izdomājiet laicīgi kas kārtos papīrus un organizēs automašīnas tranzītu uz Latviju. Visērtāk to būtu uzticēt profesionāliem starpniekiem, kas visu izdarīs jūsu vietā. Pat, ja beigās automašīnas cena ar visu atvešanu būs tāda pati kā Latvijas sludinājumu portālos, varat būs drošs par tās ekspluatācijas vēsturi.

Lasi vēl: