Padomi
Sejasmaskas pret koronavīrusu

Padomi autovadītājiem koronavīrusa laikā

Pievienoja 28 marts 2020

Koronavīruss un tā izraisītā infekcija Covid-19 turpina izplatīties visā pasaulē. Vīrusa parādīšanās daudzviet ir likusi mainīt higiēnas ieradumus un krietni ierobežojuši mūsu pārvietošanos.

Lai arī #PaliecMājās un sociālā distancēšanās lielai sabiedrības daļai ir labākais veids kā ierobežot koronavīrusa izplatību, daļai joprojām ikdienā jāpārvietojas ar auto. Zemāk uzskaitīsim tipiskas situācijas, kurās regulāri nonāk autovadītāji un risinājumu Covid-19 pandēmijas laikā.

Regulāri dezinficējiet automašīnu

Tas īpaši attiecas uz stūres ratu, ātrumpārslēgu, pogas, durvju rokturus, un visas citas vietas ar kurām saskaras vadītājs un pasažieri. Vislabāk būtu piemērots profesionāls dezinfekcijas līdzeklis uz alkohola bāzes. Lai arī šobrīd to ir grūti atrast, tā pieejamībai vajadzētu uzlaboties, palielinot ražošanas un piegādes jaudu jau tuvākajā nākotnē.

Degvielas uzpildīšana

Degvielas uzpildīšana

Pirms degvielas uzpildīšanas uzvelciet vienreizējās lietošanas cimdus, kurus pēc tam izmetiet tiem paredzētajā atkritumu tvertnē. Cenšaties novilkt cimdus tā, lai nebūta lieka saskare ar tiem.

Lasiet vēl:

Labierīcību apmeklēšana

Vislabāk būtu izvairīties no sabiedriskajām labierīcībām, tai skaitā arī degvielas uzpildes stacijās. Koronavīruss tiek pārnēsāts gaisā un ilgu laiku var izdzīvot uz virsmām. Tas var atrasties sabiedriskajās labierīcībās, piemēram, uz durvju rokturiem vai poda malas.

Turklāt daudzi cilvēki pēc tualetes lietošanas nemazgā rokas. Ja jums patiešām ir jāizmanto sabiedriskās labierīcības, rūpīgi nomazgājiet rokas un cenšaties atvērt durvis, nepieskaroties durvju rokturim, piemēram, izmantojot vienreiz lietojamo papīra dvieli. Ja degvielas uzpildes stacijā nevarat nomazgāt rokas (piemēram, tāpēc, ka šķidrās ziepes nav atkārtoti uzpildītas), dezinficējiet rokas tiklīdz esat iekāpis automašīnā.

Sagatavojiet dezinfekcijas komplektu

Auto dezinfekcijas komplekts

Koronavīrusa laikā izveidojiet aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas komplektu, kas sastāv no:

  • Dezinfekcijas līdzekļiem, kuru pamatā ir spirts;
  • Vienreizējās lietošanas cimdi degvielas uzpildīšanai, jo ne vienmēr tie ir pieejami degvielas uzpildes stacijā;
  • Infrasarkanais termometrs;
  • Dezinfekcijas salvetes;
  • Maisi atkritumu savākšanai;
  • Medicīnas maskas;

Ja parādās infekcijas simptomi (piemēram, sauss klepus, drudzis), jūs varēsit nekavējoties izmērīt savu vai pasažieru temperatūru. Ja Jums ir paaugstināts drudzis vai citu iemeslu dēļ ir aizdomas, ka esat inficējies, jums profilaktiski jāizmanto maska, lai vīrusa neizplatītu reālas infekcijas gadījumā.

Izvairieties no skaidras naudas darījumiem

Nauda ir netīra

Nauda ir ļoti netīra un uz tās pastāvīgi atrodas liels skaits dažādu vīrusu un baktēriju. Koronavīruss Covid-19 nav nekāds izņēmums. Degvielas uzpildes stacijās izmantojiet norēķinu karti. Ja nav iespējams norēķināties to “nopīkstinot”, tad ievadiet savu PIN kodu ar cimdiem.

Ja par degvielu jāmaksā ar skaidru naudu, tad vislabāk to būtu no maka izvilkt ar cimdiem vai arī uzreiz pēc degvielas uzpildes kārtīgi nodezinficēt rokas. Atceraties, ka šajā starpposmā nevajadzētu aiztikt seju!

Pašapkalpošanās degvielas uzpildes stacijas ir vislabākais risinājums, jo jums nav jāiet iekšā pie pārdevēja. Šādā veidā jūs papildus pasargājat sevi no inficēšanās riska.

Ievērojiet distanci

Sociālā distancēšanās

Stāvot rindā, ievērojiet vismaz noteikto attālumu no citiem cilvēkiem. Tādā veidā jūs ierobežosiet kontaktu ar cilvēkiem, kuri var izplatīt koronavīrusu, pašiem to neapzinoties.

AutoDNA aicina ikvienu ievērot šos citus Pasaules veselības organizācijas ieteikumus, pretējā gadījumā preventīvie pasākumi kļūst bezjēdzīgi. Visbeidzot, atcerieties palikt mierīgs un saprātīgs. Katrs no mums var dot savu artavu cīņā pret Covid-19. Labākais ko varam darīt ir ievērot sociālo distacēšanos un ievērot higiēnas pamatnoteikumus automašīnā, degvielas uzpildes stacijā, darbā, mājās un visur citur.

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.