autoDNA iesaka
Ka iegadaties auto pandemijas laika

Kā iegādāties auto pandēmijas laikā?

17 marta 2020

Kā iegādāties auto pandēmijas laikā? Pasauli ir pārņēmis jaunais Covid-19 vīruss un pilsēta vēl nekad nav bijusi tik šķietami tukša. Šajā rakstā tu uzzināsi vairākus noderīgus un praktiskus padomus auto iegādei laikā, kad jāierobežo saskarsme ar citiem cilvēkiem.

Kā iegādāties auto pandēmijas laikā? Svarīgākais šobrīd ir maksimāli izmantot dažādus e-pakalpojumus, izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem un, protams, ievērot higiēnu. Detalizētāk apskatīsim gan dažādus e-pakalpojumus, gan arī higiēnas padomus dodoties pēc auto.

 

Vai es varu inficēties ar koronavīrusu, iegādājoties automašīnu?

Vai covid-19 ir izplatījies visā pasaulē?

Vai covid-19 ir izplatījies visā pasaulē?

Jā, risks pastāv tikpat liels kā uzturoties citās sabiedriskās vietās. Lai arī saskarsme ar citiem cilvēkiem auto plačos un auto salonos ir krietni mazāka nekā dažādos pasākumos un tirdzniecības veikalos inficēšanās risks joprojām ir.

Koronavīruss ir dikti lipīgs un izplatās gaisa pilienu veidā. Tāpat ir iespējams inficēties pieskaroties virsmām un pēc tam sejai. Cilvēks pieskarās savai sejai vidēji 18 reizes stundā. Tāpēc svarīgi auto apskates laikā neaiztikt savu seju un pēc tam dezinficēt rokas.

Vai auto iegāde pandēmijas laikā ir nepieciešama?

Lai arī koronavīruss ir ieviesis manāmas izmaiņas ne tikai Latvijā, bet arī visā pārējā pasaulē, automašīnu pirkšana un pārdošana nekur nepazudīs. Iespējams, ka tieši šobrīd kāds no jums vēlas uzsākt piegādes biznesu un nepieciešams “bulku vāģis”, varbūt kādam ir pārtrūkusi zobsiksna. Iemeslu jauna auto iegādei šobrīd var būt daudz, tāpēc to nav jēga atlikt uz nezināmu laiku.

Straujā ekonomiskā recesija ir likusi vairākiem uzņēmumiem meklēt dažādus risinājumus peļņas gūšanai, tai skaitā arī piemērot automobiļiem atlaides. Par aktuālākajām atlaižu akcijām gan būs jāuzzina katram individuāli, taču šis periods noteikti ir pircēja pusē un var spiest uz lielāku atlaidi, taču neesiet arī bezkaunīgi!

 

Padomi dodoties apskatīt auto

Mazgājiet rokas un ievērojiet higiēnas prasības

Mazgājiet rokas un ievērojiet higiēnas prasības

Ja esat noskatījis auto interneta sludinājumā, tad pirms došanās uz tirdzniecības vietu iesakām uzzvanīt pārdevējam un pajautāt par veiktajiem higiēnas un piesardzības pasākumiem, piemēram:

 • Vai uz vietas ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi?
 • Vai izmēģinājuma braucienu var veikt vienatnē?
 • Vai automašīnas pēc katra izmēģinājuma brauciena tiek dezinficētas? Noslaucīta stūre, ātrumpārslēgs, pagrieziena rādītāji utt.?

Padomājiet arī par tik pašsaprotamu un intuitīvu rīcību kā sasveicināšanās. Piemēram, Moller auto mājaslapā ir rakstīts, ka darbinieki sasveicinoties nesniegs jums roku. Tas nav rupji vai pārspīlēti, tā ir proaktīva rīcība, lai mazināt vīrusa izplatību. Šādu praksi ir vērts piekopt arī ikdienā ar draugiem un kolēģiem. Varat ņemt piemēru no ārvalstu līderiem, kuri sasveicinoties izmanto elkoņus, kājas un citus žestus.

Lasiet vēl:

Kādus pakalpojumus ir iespējams nokārtot attālināti?

Mūsdienās teju visu var izdarīt attālināti, tai skaitā lielu daļu darbību, kas saistītas ar automašīnas iegādi.

Sēžot mājās tu vari attālināti:

 • Izvēlēties auto interneta sludinājumu portālos vai pie konkrēta dīlera/auto plača;
 • Pārbaudīt automašīnas vēsturi;
 • Izvēlēties atbilstošāko finanšu modeli, nesperot kāju kredītiestādē;
 • Pārbaudīt informāciju par pašu pārdevēju;
 • Ja tas ir lietots auto un reģistrēts Latvijā, tad e-CSDD veikt īpašnieku maiņu;

Kā izvēlēties auto karantīnas laikā?

Automašīnām ir atlaides

Automašīnām ir atlaides

Uzdodiet sev šādu jautājumu – cik bieži jūs esat darba laikā šķirstījuši sludinājumu portālu lapas un meklējuši savu sapņu auto? Cik bieži jums ir nācis to slēpt no saviem kolēģiem un priekšnieka?

Nu redz, šobrīd to varat mierīgi darīt mājas apstākļos un neraizēties par pārmetumiem no apkārtējo cilvēku puses. Šis ir arī labs laiks, lai kārtīgi iepazītos ar automašīnas vēstures atskaites sniegto informāciju.

Odometra rādījums un avārijas ir nenoliedzami svarīgi rādītāji un galvenie iemesli kādēļ vēstures atskaites tiek pirktas. Taču, piemēram, vēstures atskaite sniedz arī citu svarīgu informāciju, kuru ir vērts ņemt vērā:

 • Transportlīdzekļa pamatinformāciju;
 • Informāciju par ražošanas vietu, rūpnīcu, atrašanās vietu;
 • Transportlīdzekļa aprīkojumu, komplektācijas viedu;
 • VIN numura pārbaudi un vai tas atbilst šasijas numuram;
 • Pārbaudīt vai transportlīdzeklis nav zagts;
 • Informāciju par ražotāja atsaukumiem, ražošanas defektiem un remontdarbiem.

No mājas nāksies iziet, lai veiktu izmēģinājuma braucienu un, ja auto vēl nav piereģistrēts Latvijā, tad nāksies apmeklēt arī CSDD. Taču pirms došanās uz CSDD, noteikti painteresējaties par darba laikiem un veiktajām drošības procedūrām, kas būtu jāievēro.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.