autoDNA iesaka
Kā reģistrēt auto CSDD?

Kā reģistrēt auto? Attālināti un vienkārši!

21 maija 2020

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau pirms Covid-19 sākuma piedāvāja saviem klientiem ērtu un vienkāršu reģistrācijas procesu. Zemāk apskatīsim kā tieši to var izdarīt.

Kā reģistrēt auto? Šobrīd CSDD piedāvā veikt auto īpašnieku maiņu attālināti, izmantojot CSDD e-pakalpojumu vietni e.csdd.lv, un izvēloties pakalpojumu – Īpašuma tiesību maiņa. Lai veiksmīgi notiktu auto reģistrācija pārdevējam tas no sākuma ir jānoņem no uzskaites. Taču par visu detalizētāk raksta turpinājumā.

Apskatīsim divus scenārijus pēc kuriem var iegādāties automobili. Katram scenārijam ir atšķirīgs auto reģistrēšanas process:

 • Latvijā reģistrēts auto un vienkārša īpašnieku maiņa;
 • Latvijā ievests auto no ārzemēm un pirmreizējā reģistrācija.

Latvijā reģistrētas automašīnas īpašnieku maiņa

Latvijas auto reģistrācijas numura zīmes

Latvijas valsts auto reģistrācijas numura zīmes

Ja jūsu noskatītais auto jau ir Latvijā reģistrēts un tam ir valsts numura zīmes, tad lai sekmīgi veiktu auto īpašnieku maiņu atliek izpildīt četrus soļus.

1.      Auto noņemšanas no uzskaites

Esošajam automašīnas īpašniekam ir jāveic auto noņemšana no uzskaites. Tas ir jādara CSDD e-pakalpojumu sadaļā Noņemšana no uzskaites atsavināšanai LR.

2.      Pircējs veic atzīmi reģistrā

Pircējam ir jāautorizējas CSDD e-pakalpojumu vidē un jāveic atzīme reģistrā par to, ka viņš vēlas iegādāties konkrētu transportlīdzekli.

3.      Pārdevējs apstiprina īpašnieku maiņu

Automašīnas pārdevējam tiek dotas piecas dienas laika, lai apstiprinātu auto īpašnieku maiņu. Vislabāk ir informēt pārdevēju par veikto atzīmi, lai process noritētu pēc iespējas raitāk.

4.      Pircējs reģistrē auto CSDD

Visbeidzot pircējam piecu dienu laikā transportlīdzeklis ir jāreģistrē e-CSDD un jādodas uz CSDD klientu apkalpošanas centru pēc tehniskās pases. Par papildus samaksu – EUR 1,98, tehnisko pasi var pasūtīt arī uz pircēja norādītu adresi Latvijā.

Lai piedalītos ar jauno transporta līdzekli satiksmē, tam ir nepieciešama derīga OCTA polise un tehniskā pase. OCTA var noformēt pirms tehniskās pases saņemšanas, izmantojot e-pastā saņemto apliecinājuma numuru.

Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu e-CSDD nevar noformēt, ja:

 • tas ir norakstīts vai izslēgts no reģistra;
 • tā reģistrācija ir pārtraukta uz laiku;
 • tas nodots tirdzniecībai;
 • tas reģistrēts kopīpašumā vai valdījumā;
 • tam reģistrēts liegums;
 • nav nomaksāti transportlīdzeklim, pārdevējam vai pircējam piemēroti sodi.

Lasiet vēl:

Pirmreizēja auto reģistrācija

PIrmreizējā auto reģistrācija

Ja automašīna Latvijā vēl nav reģistrēta, tad process ir ievērojami savādāks. Tiklīdz ir šķērsota Latvijas robeža un ir vēlēšanās piedalīties ceļu satiksmē, transporta līdzeklis piecu dienu laikā ir jāreģistrē CSDD.

Ārvalstu pilsoņiem vai bezvalstniekiem no ārvalstīm uz laiku ievestie ceļu satiksmē iesaistītie transportlīdzekļi jāreģistrē, ja transportlīdzeklis atrodas Latvijā ilgāk par trim mēnešiem.

Ja no ārvalstīm ievestu transportlīdzekli nav paredzēts kādu laiku izmantot ceļu satiksmē, to var arī nereģistrēt, taču uz numuru salīdzināšanu piecu dienu laikā pēc ievešanas Latvijā tāpat būs jādodas.

Reģistrējot auto, tam piešķir un izsniedz divas numura zīmes un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, kas vienlaikus ir gan transportlīdzekļa uzskaites tehnisko datu, gan īpašumtiesības apliecinošs dokuments.

Ja auto ir ar stūri labajā pusē un atbilst Latvijā izstrādātajiem reģistrācijas noteikumiem,  reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Pielāgots labās puses kustībai”.

Reģistrācijai nepieciešamie dokumenti

Auto reģistrēšanai nepieciešamie dokumenti

Birokrātija ir nedaudz lielāka un rūpīgi sagatavojiet mapīti ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem:

 • Izziņa par transportlīdzekļu agregātu numuru salīdzināšanu;
 • kādu no šiem dokumentiem:
  • ārvalstī iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokuments;
  • jaunam, iepriekš nereģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdots dokuments, kas apliecina konkrētā transportlīdzekļa izcelsmi vai pārdošanas faktu.
 • ārvalstī izdots īpašuma tiesības apliecinošs dokuments. Dokuments nav jāiesniedz, ja:
  • transportlīdzeklis iegādāts tirdzniecības uzņēmumā Latvijā;
  • transportlīdzeklis atsavināts Latvijā un tiek iesniegts zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecināts līgums.
  • transportlīdzekli reģistrē ārvalsts reģistrācijas dokumentā norādītajam īpašniekam;
 • dokumentu iesniedzēja personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti;
 • juridiskās personas statusu apliecinoša dokumenta kopija, uzrādot oriģinālu, ja transportlīdzekļa īpašnieks ir juridiska persona.

Ja vēlaties auto iegādāties ārpus ES, tad esiet gatavi papildus birokrātijai ar muitošanu. Vairāk informācijas par dažādiem izņēmumiem un transportlīdzekļa iegādi ārpus ES un reģistrēšanu Latvijā, lasiet CSDD.