autoDNA iesaka
Servisa grāmata

Viltota automašīnas servisa grāmata. 8 sarkanie karogi apkopes vēsturē

18 jūlija 2018

Pirmais iespaids ir ļoti svarīgs, jo cilvēki pērk “ar acīm”. Tas attiecas ne tikai uz automašīnas vizuālo stāvokli, bet arī citiem faktoriem, kā piemēram detalizēti aprakstītu automašīnas apkopes vēsturi jeb tā sauktā automašīnas servisa grāmata. Pievērs uzmanību zemāk aprakstītajām astoņām lietām, kas var liecināt par krāpniecību!

Viltota servisa grāmata par dažiem eiro

Saskaņā ar pētījumu, ko ir veicis “Kiwk Fit”, oficiāla dīlera servisa vēsture var palielināt lietotas automašīnas vērtību par 23%. Tas ir oficiāls dokuments ar ražotāja logotipiem un hologrammām, zīmogiem, paveikto darbu uzskaiti, tehniskajām apkopēm un citām lietām, kas veiktas automašīnas ekspluatācijas laikā. Diemžēl, taču to var iegādāties tiešsaistes veikalos par dažiem eiro.

Nav jābūt ekspertam darbā ar viltotiem dokumentiem, lai atpazītu viltotu servisa grāmatu no īstas. Krāpnieki ir pārāk slinki, lai apmierinātu lielo pieprasījumu pēc viltojumiem, līdz ar to ir salīdzinoši viegli atklāt patiesību no meliem.

 

Pārbaudiet tinti

Tāpat kā jūsu pirmās automašīnas krāsojums, ja vien neesat Jauni un Bagāti, tinte ar laiku izbalē. Tas ir dabisks process. Līdz ar to servisa grāmatu agrīnajiem zīmogiem ir jābūt blāvākiem salīdzinājumā ar tiem, kas atrodas pēdējās lappusēs. Ja tie nav, iespējams, ka visi šie zīmogi ir pievienoti aptuveni vienā un tajā pašā laikā.

Pie reizes ir vērts pievērst uzmanību arī pildspalvas tintei. Ja tā visur ir vienāda, tad tas neliecina par labu.

Piezvaniet dīleriem

Viltota automašīnas servisa grāmata; zvanīt dīlerim

Foto: Pexels, andrea-piacquadio

Kopš 2011. gada vairāki autoražotāji ir izveidojuši centrālu pakalpojumu datu bāzi, kurā parādās veiktās apkopes un remonta darbi. Vienmēr ir vērts pārbaudīt, vai viņi ir apkalpojuši automašīnu, kuru apsverat iegādāties.

Pārbaudiet autoservisus

Lai arī krāpnieki ir slinki, tie nav dumji un bieži vien veido paši savus zīmogus no izdomātiem auto servisiem, lai mazinātu risku, ka piemēram, viltotā servisa grāmatā parādās respektabla auto servisa zīmogs un pēc tam draudētu tiesu darbi. Ja konkrēto auto servisu Google neatrod, tad tas neeksistē.

Pievērsiet uzmanību čekiem

Čeks ir vēl viens svarīgs pirkuma dokuments. Ja pārtikas čekus mēs parasti izmetam, tad par lielākiem pirkumiem, teiksim jaunu sajūgu vai ātrumkārbu tie parasti tiek saglabāti. Īpaši, ja jūs vēlaties palielināt automašīnas vērtību un nākamajam pircējam teikt, ka ir tikko nomainītas dārgas detaļas. Čeku iztrūkums par veiktajiem remontdarbiem ir skaidrs sarkanais karogs servisa grāmatā.

Neparasta vizināšanās turpu šurpu

Uzdodiet sev vienkāršu jautājumu – vai tas ir normāli, ka automašīnas īpašnieks brauc uz otru valsts galu, lai veiktu apkopes? Ja servisa grāmatā parādās ģeogrāfiski neloģiski ieraksti, tad jājautā – kāpēc?

 

Apšaubāmi zems nobraukums

Ja tas šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība, tas droši vien tā arī ir. Ja nobraukums servisa grāmatā šķiet pārāk mazs, pat, ja tas atbilst odometra rādījumam, rīkojieties piesardzīgi.

Labs veids, kā novērtēt automašīnas nobraukuma leģitimitāti, ir pārbaudīt stūri un durvis. Nolietots stūres rats ar izdilumiem un izsēdēts beņķis, vai gluži pretēji pilnīgi jauns, var liecināt par lielu nobraukumu.

Jaunas pedāļu gumijas

Ja neskaita auto tūninga trakos gados tūkstošgades sākumā, cik bieži cilvēki maina gumijas uzlikas savām automašīnām? Restauratori, klasikas piekritēji un absolūti perfekcionisti varbūt. Taču vēl nav dzirdēts par automašīnu tirgotājiem, kas tik ļoti rūpējas par pedāļu stāvokli, ja vien nemēģina noslēpti to nolietojumu. Ja pedāļi ir pilnīgi jauni, tad tie iepriekš bija kārtīgi nodiluši.

Vienāds rokraksts servisa grāmatā

Servisa grāmata

Servisa grāmata

Šī ir viena no acīmredzamākajām pazīmēm, ka servisa grāmata ir viltota. Pat ja krāpnieki mēģina mainīt savu rakstīšanas stilu, tie diez vai būs rokās paņēmuši savādāk pildspalvu. Attiecīgi ar pildspalvu uz lapu izdarītais spiediens visur būs vienāds.

Esiet vērīgi un neļaujiet sevi apmuļķot. Jūs esat situācijas noteicējs un jums ir visas tiesības pieprasīt visu nepieciešamo informāciju par automašīnu, kuru vēlaties iegādāties.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.