autoDNA iesaka
Auto no Vācijas autoDNA

Kā iegādāties auto no Vācijas? Padomi ikvienam pircējam

5 februāra 2020

Lietots auto no Vācijas, ir daudzu pircēju izvēle numur viens. Iemesli tam ir vairāki – labi ceļi,  profesionāli servisi un finansiālas iespējas tos apmeklēt. Ja nav ticība Latvijas lietotu auto tirgum, tad jautājums par to kā iegādāties auto no Vācijas ir šķērsojis daudzus prātus.

Vācijas lietotu automašīnu tirgus ir milzīgs visās tā izpausmēs – jauni auto, mazlietoti auto no vācijas, veci auto, klasika, retro, sporta auto, ekskluzīvi auto, norakstīti auto, nepabeigti auto utt. Lai arī Vācijā auto īpašnieki var atļauties savus spēkratus uzturēt labā stāvoklī, nav teikts, ka par tiem rūpējas ikviens Vācijas iedzīvotājs.

Kur meklēt auto no Vācijas?

Sākotnēji ir jāsaprot kāda veida automašīnu jūs vēlaties iegādāties un kādā ceļā to iegūt. Pēdējā laikā lielu popularitāti ir iemantojušas dažādas automobiļu izsoles un visiem labi zināmā mobile.de ir ieņēmis tādu kā vectētiņa statusu. Taču tas nenozīmē, ka vecajā labajā mobile.de nevar atrast izdevīgus darījumus. Atšķirībā no situācijas Latvijā, kur ir tikai viens sludinājumu portāls, kuru visi izmanto, Vācijā tādu ir vairāki.

Vācijas lietotu auto sludinājumu portāli:

  • Mobile.de – visiem labi zināmā lapa ar Vācijas un apkārtējo valstu lietotu auto piedāvājumiem;
  • Autoscout24.com – ne mazāk populārs resurss ar vidēji 2,2 miljoniem dažāda transportlīdzekļu piedāvājumiem;
  • 12gebrauchtwagen.de – mazāk sludinājumu, taču piedāvā arī citus pakalpojumus;
  • PKW.de – paliels sludinājumu portāls ar dažādiem pakalpojumiem;
  • Ebay-kleinanzeigen.deizrādās, ka Vācijā lielu popularitāti ir iemantojis arī eBay.

Alternatīva šāda veida sludinājumu portāliem ir auto izsoles. Tās gan nav pieejamas visiem, jo galvenokārt ir domātas juridiskām personām – reģistrētiem auto tirgotājiem ar atbilstošiem dokumentiem. Taču ne visas durvis ir ciet un atsevišķas interneta vietnes piedāvā starpnieka pakalpojumus auto iegādei no izsoļu vietnes.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Vācijas auto izsoles:

Izsolēs pārsvarā tiek tirgotas automašīnas no uzņēmumu auto parkiem pēc operatīvā līzinga beigām. Atsevišķos resursos var iegādāties arī apdrošinātāju norakstītus auto vai nofiltrēt ar specifiskiem bojājumiem, piemēram, pēc ugunsgrēka vai plūdiem.

Kādu modeli izvēlēties?

Auto no Vācijas autoDNA

Latvijas lietoto automašīnu tirgus ir neticami absorbējošs, un no Vācijas un citām valstīm importēto automašīnu skaits turpina augt. Tāpēc varētu izdarīt ļoti vienkāršotu secinājumu, ka katrs tips, marka, modelis, motors agri vai vēlu atradīs savu pircēju.

Pēc kādiem kritērijiem vadīties?

Uz Vāciju nav vērts doties pakaļ nodzītam Golfiņam. Ceļa izdevumos aizies vairāk nekā plānotā peļņa, atdzenot to atpakaļ uz Latviju. Cita lieta, ja tā ir klasika un to ir plānots restaurēt vai paveikt citus brīnumus kādā projektā.

Automašīnas, kas ir vismaz 3 gadus vecas

Ja budžets ļauj, tad šis ir ideāls brīdis automašīnas iegādei. Automašīnas pirmā gada laikā zaudē vidēji 30% no savas vērtības un pēc trim gadiem tā ir zaudējusi vidēji 50% no sākotnējās vērtības.

Lielai daļai automašīnu ap šo laiku beidzas ražotāja garantija un operatīvie līzingi. Attiecīgi ir iespēja iegādāties praktiski jaunu auto ar 50% atlaidi no kāda liela uzņēmuma autoparka, kas veicis visas nepieciešamās apkopes un remontdarbus.

Lasi vēl: Lietots automobilis pie dīlera – Volvo, Opel, Subaru, Škoda

Automašīnas, kas nav vecākas par 12 gadiem

Šī jau ir “Andeles Mandeles” zona un auto iegāde vairāk līdzinās pērļu medībām. Grūti noteikt precīzu vecumu, pēc kura pirkums kļūst riskants. Dažām automašīnām ir vajadzīgs ievērojams remonts jau pēc 8–10 gadiem, citas ir labā stāvoklī pat 15 gadu vecumā.

Ja auto no Vācijas ir 12 un vairāk gadus vecs, tad neticiet, ka tam ir 200 000 kilometru. Uz autobāņiem kilometri ātri salasās. Protams, ja automašīnas vēstures atskaitē ir redzama pilna ekspluatācija, tad var izdarīt objektīvus secinājumus par tā stāvokli.

Virsbūves tips

Ja vēlaties auto atvest uz Latviju un pēc iespējas ātrāk pārdot, tad vislielākās izredzes to ātri realizēt būs ar mazu pilsētas auto. Savukārt, ja nesteidzaties un vēlaties vairāk nopelnīt, tad uzmanība būt jāvelta premium klases automašīnām, apvidus auto vai sporta modeļiem.

Dzinējs

Auto no Vācijas autoDNA

Lai arī benzīna, hibrīda un elektrodzinēju popularitāte lēnām aug, dīzelis Latvijā joprojām ir ievērojami populārāks. Kamēr Latvijā netiks ieviesti aizliegumu ar veciem dīzeļdzinējiem iebraukt valsts lielāko pilsētu centros, tikmēr pie mums to popularitāte kritīsies ievērojami lēnāk nekā pārējās Eiropas metropolēs.

Pastiprinoties spiedienam no Eiropas lielāko valstu institūcijām un spēkā stājoties jauniem aizliegumiem, dīzeļu cenas Rietumeiropā pazemināsies un pie mums Latvijā varēs tos pārdot ar lielāku peļņu. Arī mazo un ekonomisko benzīna modeļu tālākpārdošanai nebūs daudz problēmu.

Lasiet vēl:

Nedaudz sabojātas automašīnas no Vācijas – vai tās ir vērts iegādāties?

Lietotu automašīnu izvēle Vācijas tirgū ir milzīga, taču tas nenozīmē, ka to cenas ir ievērojami zemākas nekā Latvijā. Gluži pretēji – auto no Vācijas labā stāvoklī un piedevām vēl labi “nopakots” maksās to pašu.

Jāatceras kāda būtiska lieta – automašīnu remonts Latvijā ir ievērojami lētāks nekā Vācijā. Attiecīgi, ja automašīnas saimniekam Vācijā nav finansiāli izdevīgi to remontēt un tas ar visiem defektiem tik pārdots. Protams, ka vieglas peļņas tīkotājiem tas ir gards kumoss, sevišķi ja pašiem pieder auto serviss.

Formalitātes

Auto no Vācijas autoDNA

Ja pēc auto dodamies ar avio un atpakaļ uz Latviju brauksim ar jauno automašīnu, tad kopā ar automašīnas īpašnieku būs jāapmeklē Vācijas automobiļu reģistrācijas biroju (Zulassungsstelle).

Tiek izdarītas sekojošas darbības:

  • Automobilis tiek pārrakstīts uz jauno īpašnieku;
  • Tiek noņemtas numura zīmes un uzliktas tranzīta zīmes;
  • Tiek atdoti vecie dokumenti un pretī saņemti jauni automašīnas dokumenti ar kuriem būs jādodas uz CSDD;
  • Jāiegādājas apdrošināšana;
  • Ja automobilim nebija tehniskā apskate, tad būs jāiziet arī tā.

Alternatīva ir to atdzīt no Vācijas un piereģistrēt Latvijā. Šādu pakalpojumu (piemēram mobile.de latvija) piedāvā vairāki Latvijas uzņēmumi (auto piegāde no vācijas), pretī ieturot komisijas maksu, kurā ietilpst transportēšana un dokumentu kārtošana.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Lasi vēl: