autoDNA pārbauda
auto-no-Beļģijas-autoDNA

Automašīnas reģistrācija no Beļģijas. Kā reģistrēt auto

25 oktobr 2021

Beļģija popularitātes ziņā ierindojas starp Top 5 valstīm no kurām Latvijā ieved automašīnas. Beļģi rūpējas par savām automašīnām un regulāri tās kopj un ved uz sertificētiem servisiem. Savukārt automašīnas pat pēc salīdzinoši nelielas avārijas var tikt norakstītas kā pilnīgs zaudējums beļģu acīs. Šādi piedāvājumi ir uz izķeršanu un šajā rakstā mēs apkopojām visu nepieciešamo informāciju, lai arī tu varētu piereģistrēt Latvijā automašīnu no Beļģijas.

Ieskats Beļģijas lietotu auto aizkulisēs

Beļģija līdzās Vācijai un Francijai ir viena no populārākajām valstīm, no kuras Latvijā tiek importētas lietotas automašīnas. Tikai 2020. gadā vien no Beļģijas uz mūsu valsti tika atvestas teju 3.6 tūkstoši šīs valsts transportlīdzekļu savukārt 2021.gadā jau 4745 automašīnas no Beļģijas.

Importa apjoms acīmredzami ir daudz zemāks nekā no Vācijas – pagājušajā gadā tika ievestas vairāk nekā 20,1 tūkstoši vienību. Neskatoties uz to, mazā Beļģija ieņem augsto trešo vietu populārāko automašīnu importa Topā uz Latviju.

Beļģijas popularitāte skaidrojama ar labas kvalitātes automobiļiem, kas nereti tiek izmantoti diplomātu un augsta ranga politiķu vajadzībām. ES iestāžu, daudzu valstu diplomātisko biroju, kā arī starptautisko institūciju tuvums noved pie tā, ka šajā valstī tiek reģistrēts diezgan daudz jaunu automašīnu.

Diplomāti un politiķi nav vienīgie, kuru regulāri tiek pie jaunām automašīnām. Arī augstā dzīves kvalitāte un algas garantē labu piedāvājuma kvalitāti. Automašīnas parasti tiek labi uzturētas un pat pēc neliela spārna saliekuma var ievērojami pazemināties cena, par kādu tās tiek pārdotas.

Kā importēt automašīnu no Beļģijas?

Tāpat kā citu valstu gadījumā, ja mēs esam ieinteresēti iegādāties lietotu automašīnu, vislabāk ir izmantot populāras transportlīdzekļu sludinājumu vietnes, piemēram, Mobile vai autoscout24. Atliek vienīgi uzlikt filtrā auto atrašanās vietu un gatavs! Noteikti ir vērts ielūkoties vietējos Beļģijas resursos, kurus piedāvājums būs lielāks, piemēram,  Gocar un Ooyyo.

Papildus šī tirgus relatīvajam tuvumam vēl viens arguments, par labu automašīnām no Beļģijas, ir labi dokumentēta tur reģistrēto transportlīdzekļu vēsture. Katrai automašīnai pirms pārdošanas ir jāsaņem īpašs sertifikāts – Car-Pass. Bez šī dokumenta pircējs nevar reģistrēt automašīnu! Tas savukārt nozīmē, ka pārdevējs nevarēs to pārdot.

auto-vesture-no-belgijas-nobraukums

auto-vesture-no-belgijas-nobraukums

Ja sludinājumā ievietotajam auto nav Car-Pass, tad pārdevējam ir jābrauc ar automašīnu uz diagnostikas staciju, kur ir jāiegādājas Car-Pass. Dokuments būs derīgs tikai divus mēnešus un ja transportlīdzeklis pēc šī laika joprojām netiek pārdots, tam ir nepieciešams jauns Car-Pass.

Nekādā gadījumā neiesaistāties apšaubāmos darījumos, kuros tiek piedāvāts auto iegādāties bez PVN caur fiktīviem uzņēmumiem/pārdevējiem. Šādā veidā jūs ne tikai zaudējat praktiski jebkādas garantijas attiecībā uz transportlīdzekli, bet iesaistāties dokumentu viltošanā, kas ir krimināli sodāma darbība.

Kāda informācija ir iekļauta Car-Pass?

Papildus pamatinformācijai par marku, modeli, VIN numuru vai CO2 emisijām, dokumentā būs norādīta informāciju par iespējamām transportlīdzekļu pārbaudēm pēc smagas avārijas. Ikvienam Beļģijā reģistrētam transportlīdzeklim ir obligāti jāveic šāda pārbaude pēc lieliem remontdarbiem, kurus izraisījuši, piemēram, ceļu satiksmes negadījumi.

Viens no Car-Pass stūrakmeņiem ir odometra rādījumi ar noteiktu datumu un odometra rādījumu. Šiem skaitļiem acīmredzot vajadzētu būt ar katru gadu lielākiem. Katrā Car-Pass ir arī hologramma, un tā ir iespiesta uz īpaša papīra ar fluorescējošiem elementiem. Dokumentā ir iekļauts unikāls QR kods, kas ļauj pārbaudīt sertifikāta autentiskumu pēc tā skenēšanas.

Kādi vēl dokumenti ir nepieciešami?

Lai varētu reģistrēt automašīnu no Beļģijas pie mums Latvijā, obligāti nepieciešams pārdošanas līgums, Beļģijas auto reģistrācija (franču valodā – Certificat d’immatriculation vai Inschrijvingsbewijs holandiešu valodā), transportlīdzekļa licence, iepriekšminētais Car-Pass, kā arī servisa grāmata.

Pārdošanas līgumā jāiekļauj šāda informācija:

 • pārdevēja un pircēja vārds un uzvārds;
 • abu līgumā iesaistīto pušu pastāvīgā vai dzīvesvietas adrese;
 • līguma noslēgšanas datums un vieta;
 • pārdošanas cena bez PVN;
 • avansa maksājuma summa;
 • nesamaksātais atlikums un maksājuma veids;
 • anotācija par tiesībām atkāpties no līguma, ja tā noslēgta pārdevēja valstī;
 • pircēja apstiprinājums par informācijas nolasīšanu un kopijas saņemšanu;
 • pārdevēja un pircēja paraksti ar datumu.
Kentekenbewijs-deel-autoDNA

Kentekenbewijs-deel-1

Kentekenbewijs-deel-autoDNA-2

Kentekenbewijs-deel-2

Certificat-dimmatriculation-partie-2

Certificat-dimmatriculation-partie-2

Certificat-dimmatriculation-partie-1-autoDNA

Certificat-dimmatriculation-partie-1

Zulassungbescheinigung-teil-1-autoDNA

Zulassungbescheinigung-teil-1

Zulassungbescheinigung-teil-2-autoDNA

Zulassungbescheinigung-teil-2

Reģistrācijas pārtraukšana

Lai brauktu ar Beļģijā pirktu automašīnu uz Latviju, mums tā ir vispirms jāreģistrē un jāiegūst pagaidu eksporta numura zīmes. Automašīnas reģistrāciju Beļģijā var veikt tikai un vienīgi Briselē Atrium ēkā (City Atrium, Rue du Progrès 56, 1210 Bruxelles), kur atrodas tā sauktais DIV, kas ir vietējā mehānisko transportlīdzekļu nodaļa.

Visa reģistrācijas noņemšanas procedūra var ilgt līdz divām darba dienām. Eksporta numura zīmes var saņemt jau tajā pašā dienā, ja vien DIV izskatīs jūsu pieprasījumu pirms pulksten 14:00. To savākšana notiek Tour & Taxispasta nodaļā (Avenue du Port, 86 C, 1000 Bruxelles).

X tipa eksporta plākšņu izmaksas, kas parasti ir derīgas 30 dienas, ir 75 eiro. Papildus būs nepieciešama apdrošināšana, kas jums izmaksās vidēji 200 eiro. Tādējādi kopējās izmaksas nereti pārsniedz starpnieku piedāvājumus, kas piedevām vēl nokārtos daudzas papīru formalitātes.

Belgijas-eksporta-numurzime-autoDNA

Belgijas-eksporta-numurzime

Ar Beļģijā pirktu auto uz mājām

Tātad auto reģistrācija Beļģijā ir pārtraukta un tas ir gatavs doties uz Latviju. Ir divi veidi, kā to nogādāt uz dzimteni. Sēdies pie stūres un mēro tālo ceļu savā jaunajā automobilī vai arī uzliec to uz treilera.

Iekams auto var izvest no Beļģijas vēlreiz pārliecinaties, ka jums ir visi nepieciešami dokumenti – pārdošanas līgums, rēķins, reģistrācijas apliecība, Car-Pass, vēstures grāmatiņa un jebkas cits, ko jums dod pretī.

No brīža, kad DIV jums izsniedz savu dokumentu kaudzīti un eksporta numura zīmes, jums būs no divām nedēļām līdz trim mēnešiem laika, lai nokļūtu Latvijā. Automašīnai ir jābūt derīgai apdrošināšanai un tehniskajai apskatei. Ja nav tehniskās apskates, tad tā būs jāiziet vietējā diagnostikas stacijā.

Beļģijas automašīnas reģistrēšana Latvijā – soli pa solim

Esat veiksmīgi nopircis auto Beļģijā un ticis ar to līdz Latvijas robežai. Ko tālāk? Jums ir piecas dienas laika, lai veikto pirmreizējo reģistrāciju CSDD. Ja šo automobili nav doma izmantot ceļu satiksmē, to var arī nereģistrēt, taču uz agregātu numuru salīdzināšanu piecu dienu laikā pēc tā ievešanas Latvijā tāpat būs jādodas.

Nepieciešamie dokumenti, auto reģistrēšanai Latvijā:

 • izziņu par auto agregātu numuru salīdzināšanu;
 • transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība (abas daļas);
 • īpašuma tiesības apliecinošs dokuments jeb pirkšanas/pārdošanas līgums;
 • pase vai ID.

Automašīnas reģistrācijas izmaksas

Pirmo reizi reģistrējot auto no Beļģijas ir jārēķinās ar trīs CSDD pakalpojuma izmaksām un trīs nodokļu iemaksām

CSDD pakalpojumu izmaksas:

 • Par reģistrāciju, reģistrācijas apliecību un valsts reģistrācijas numura zīmēm EUR 43,93;
 • Par agregātu numuru salīdzināšanu EUR 4,90;
 • Par katra nodokļa iekasēšanu, veicot nodokļa maksājumu CSDD kasē EUR 1,20.

Valsts noteikti nodokļi

Transportlīdzekļa tehniskā apskate

Pēc tam, kad auto ir pirmo reizi piereģistrēts Latvijā, jums ir piecas dienas laika, lai veiktu transportlīdzekļa tehnisko apskati. Ja auto ir iegādāts Beļģijā, tad visticamāk tehniskā apskate tiks izieta ar pirmo reizi.

Ja vēlies uzzināt ko pārbauda tehniskajā apskatē un kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība lasi mūsu blogā – Ko pārbauda tehniskajā apskatē?

Kā pārbaudīt automašīnu no Beļģijas?

Pirms iegādāties automašīnu no Beļģijas, ieteicams pārbaudīt nobraukumu vai vismaz pirmās reģistrācijas datumu. Lai arī automobiļi Beļģijā ir labi kopti, labāk septiņreiz nomērīt un tad nogriezt.

Car-pass sniedz gana daudz informācijas, taču šī informācija ir pieejama vienīgi auto pārdevējam. Šo informāciju var pieprasīt potenciālie pircēji, taču tad tā ir jāprasa pārdevējam individuāli, jo internetā brīvi šo informāciju nav iespējams iegūt. autoDNA transportlīdzekļa vēstures pārskats sniegs vēl plašāku informāciju par noskatīto auto Beļģijā, tai skaitā bildes no ceļu satiksmes negadījumiem, detalizētu nobraukuma vēsturi u.c. svarīgus datus.

Beļģija ir pievilcīgs tirgus daudziem lietotu auto pārdevējiem. Izvēle ir jūsu priekšā – uzticēt visas formalitātes un atvešanu starpniekiem, kas operatīvi nogādās to Latvijā vai arī doties savam auto pašam pakaļ un pie reizes izmest kādu līkumu pa Beļģiju.

Automašīna-no-Beļģijas-Solis-Pa-Solim

Automašīna-no-Beļģijas-Solis-Pa-Solim

Ja pērc automašīnu no Beļģijas, noteikti iegādājies autoDNA Vēstures Atskaiti automašīnām no Beļģijas

Lasi vēl: