autoDNA iesaka
auto-no-nīderlandes-autodna

Auto reģistrācija no Nīderlandes. Soli pa solim

24 marta 2022

Auto no Nīderlandes ir populāri visā Eiropā. Pēc tiem dodas gan pa tiešo uz Nīderlandes autoplačiem, gan arī iegādājas tos tepat Latvijā. Tas nav nekāds brīnums, jo pastāv labi nostiprinājies uzskats, ka holandiešu automašīnas tiek labi koptas un ar uzticamu vēsturi.

Auto reģistrācija no Nīderlandes. Soli pa solim viss, kas tev ir jāzina

Ja ir vēlme iegādāties automašīnu no Nīderlandes, tad šajā rakstā uzzināsiet visas formalitātes un sīkumus, lai realizētu savu ieceri un piereģistrētu Latvijā lietotu automašīnu no Holandes.

Kā ievest automašīnu no Nīderlandes?

Nīderlande pēc Vācijas, Francijas un Beļģijas ir ceturtā populārākā valsts, no kuras uz Latviju tiek importētas automašīnas. 2021. gadā vien no Nīderlandes uz Latviju tika ievesti vairāk nekā 4 500 tūkstoši automašīnu. Lai arī šis skaits ir vairākas reizes mazāks, salīdzinājumā ar visiem labi zināmo Vāciju, šīm automašīnām ir sava lojāla klientu grupa. Viens no faktoriem, kas motivē veikt pirkumu, ir iespēja atrast daudz informācijas par transportlīdzekli publiski pieejamos reģistros.

Nīderlandē jeb Holandē ir izveidota Transportlīdzekļa atskaite, kas ir īpaša transportlīdzekļu vēstures reģistrācijas sistēma, ko vada Valsts satiksmes pārvalde jeb saīsināti RDW. Ja mēs vēlamies to nogādāt uz Latviju, transportlīdzeklis ir jāizņem no reģistrācijas, izmantojot RDW — vairāk par to, kā to izdarīt, atradīsit raksta turpinājumā. Transportlīdzekļa atskaite ļauj pārbaudīt reālo nobraukumu, kas tiek pierakstīts katrā tehniskajā apskatē, tā sauktajā APK (Algemene Periodieke Keuring). Pirms sākam meklēt savu sapņu automašīnu no Nīderlandes, ieteicams iegaumēt šos divus terminus RDW un APK.

Papildus labi sakārtotajai dokumentācijai, kas mūsdienu realitātē nozīmē elektroniskos reģistrus, automašīnas Nīderlandē parasti ir arī labi koptas. Nīderlande ir viena no turīgākajām valstīm Eiropas Savienībā un līdz ar to automašīnas parasti tiek remontētas sertificētos servisos.

Protams, ir arī medaļas otra puse – augstās darbaspēka izmaksas nozīmē, ka ne vienmēr ir finansiāli izdevīgi remontēt automašīnu, piemēram, pēc avārijas. Tāpēc ir ieteicams saglabāt modrību, ja mūs interesē automašīna, kas jau ievesta Latvijā no Nīderlandes pārdošanai, jo dažas no tām varētu būt pēc avārijas. Par laimi, šādas automašīnas var meklēt, izmantojot NAP (National auto pass) datu bāzi vai arī autoDNA vēstures atskaites transportlīdzekļiem no Nīderlandes.

AutoDNA nobraukuma salīdzināšana Nīderlandes NAP reģistrā:

autodna-nap-salidzinajums

Nobraukums patiess

Nobraukums-nepatiess-autoDNA

Nobraukums patiess

Kur meklēt automašīnu no Nīderlandes?

Ja vēlamies iegādāties automašīnu Nīderlandē, mēs varam sākt meklēšanu Eiropas sludinājumu vietnēs, piemēram, autoscout24 vai mobile vietnēs. Internetā ir atrodamas arī mazāk zināmas Nīderlandes sludinājumu tīmekļa vietnes, taču ikviens sevi cienošs Nīderlandes auto placis būs ielicis sludinājumu iepriekš minētajās vietnēs. Varam izmantot arī starpnieku pakalpojumus, kas specializējas automašīnu atvešanā no Nīderlandes uz Latviju.

Ja kāds dod priekšroku auto pirkšanai klātienē, tad droši dodaties uz Beverwijk pilsētu. Tā ir viena no lielākajām automašīnu tirdzniecības pilsētām Eiropā. Kad auto ir noskatīts, tad atliek vienīgi nokārtot visas nepieciešamās formalitātes.

Kādi dokumenti mums ir nepieciešami, lai atvestu automašīnu no Nīderlandes?

Lai noņemtu no uzskaites Nīderlandē reģistrētu automašīnu un sagatavotu to vešanai uz Latviju, vispirms mums jādodas uz RDW transportlīdzekļu pārbaudes staciju vai RDW filiālēm Zoetermeer un Veendam pilsētās. Alternatīvi mēs varam izmantot tāda uzņēmuma pakalpojumus, kam ir atbilstošas ​​atļaujas, piemēram, Beverwijk automašīnu placī.

Mēs paši vai kopā ar pārdevēju dodamies uz izvēlēto RDW filiāli. Galvenokārt ir nepieciešami pirkšanas/pārdošanas līgums un auto reģistrācijas apliecība.

niderlandes-auto-aplieciba

niderlandes-auto-aplieciba

Ja automašīna ir reģistrēta līdz 2013. gada decembrim, tai būs papīra reģistrācijas dokumenti. Šādā gadījumā mums, atceļot reģistrāciju eksportam, ir jābūt:

 • nodošanas sertifikāts (tenaamstellingsbewijs – Deel IB);
 • pārsūtīšanas sertifikāts (overschrijvingsbewijs – ja iepriekšējais auto īpašnieks ir kopā ar mums, šis dokuments mums nav vajadzīgs);
 • dzeltenas numura zīmes (kentekenplaten);
 • derīgs personu apliecinošs dokuments (geldig legitimatiebewijs);

Vedot automašīnu no Nīderlandes, kas ražota pēc 2014. gada 1. janvāra ar plastikāta reģistrācijas karti (kentekencard), ir nepieciešams:

 • reģistrācijas karte (kentekencard, kentekenbewijs);
 • nodošanas kods (tenaamstellingscode – ja iepriekšējais īpašnieks ir kopā ar mums, tas nav nepieciešams);
 • dzeltenas numura zīmes (kentekenplaten);
 • derīgs personu apliecinošs dokuments (geldig legitimatiebewijs).

Braucu ar automašīnu no Nīderlandes mājās

Pēc automašīnas iegādes vējdzirnavu un tulpju zemē ir divi varianti, kā to atvest uz Latviju. Pirmajā gadījumā mums vispirms jādodas uz Valsts satiksmes pārvaldes biroju (RDW), kas ir Nīderlandes vietējais mehānisko transportlīdzekļu departaments. Tur mēs atstājam dzeltenās numura zīmes un maksājam nodevu ap 10 eiro, lai saņemtu eksporta derīgas zīmes, kuru derīguma termiņš ir 14 dienas. Automašīnai ir jābūt arī īstermiņa civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai, lai ar to būtu likumīgi izbraukt ārpus valsts. Daudzos gadījumos pārdevēji var palīdzēt nokārtot šīs formalitātes.

Nīderlandes-auto-numurzīmes

Nīderlandes-auto-numurzīmes

Otra iespēja ir iegādātā transportlīdzekļa atvešana ar treileri. Šajā gadījumā dzeltenās numura zīmes nav jāpērk. Mums tikai jānoorganizē atbilstošs pārvadātājs, kurš droši aizvilks mūsu auto no Nīderlandes uz Latviju. Atcerieties, ka papildus pārdošanas līgumam pārdevējam jums ir jāiesniedz arī atslēgu komplekts, transportlīdzekļa licence un NAP dokuments (nobraukuma apliecinājums).

Gadījumā, ja pirkums tika veikts no uzņēmuma (juridiskas personas), mums ir nepieciešams izraksts no atbilstošās Tirdzniecības kameras. Šāda sertifikācija nevar būt vecāka par vienu gadu. Mums būs nepieciešams arī uzņēmuma paraksta apliecinājums uz dokumentiem, ja tas attiecas. Pēc visu formalitāšu nokārtošanas mums tiek izsniegta automašīnas eksporta deklarācija un baltas numura zīmes.

Lasi vēl: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

 

 

Aizbraucu, nopirku un pats atbraucu uz Latviju

Noņemšana no uzskaites maksā EUR 10,30. Mums arī jāpieskaita aptuveni 25 eiro par baltajām eksporta zīmēm, kā arī aptuveni 120 eiro par apdrošināšanu. Kopējai summai vajadzētu būt kaut kur ap 155 eiro.

Ja domājat paši ar automašīnu doties uz mājām, tad vajadzēs derīgu APK sertifikātu. Ja, piemēram, APK pārbaude beidzas 10 dienu laikā no eksportēšanas brīža, arī baltās zīmes būs derīgas 10 dienas 14 dienu vietā.

Auto reģistrācija no Nīderlandes Latvijā – soli pa solim

Tiklīdz esat šķērsojis Latvijas robežu ar tikko iegādātu auto no Nīderlandes, jums ir piecas dienas laika, lai to nogādātu uz numuru salīdzināšanu CSDD. Reģistrēt to piecu dienu laikā nav obligāti, taču uz numuru salīdzināšanu gan būs jādodas.

Reģistrējot auto, tam piešķir un izsniedz divas numura zīmes un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, kas vienlaikus ir gan transportlīdzekļa uzskaites tehnisko datu, gan īpašumtiesības apliecinošs dokuments.

Dodoties uz CSDD ir jāsagatavo iesniegšanai sekojoši dokumenti:

 • Izziņa par transportlīdzekļu agregātu numuru salīdzināšanu;
 • kādu no šiem dokumentiem:
  • ārvalstī iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokuments;
  • jaunam, iepriekš nereģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdots dokuments, kas apliecina konkrētā transportlīdzekļa izcelsmi vai pārdošanas faktu.
 • ārvalstī izdots īpašuma tiesības apliecinošs dokuments. Dokuments nav jāiesniedz, ja:
  • transportlīdzeklis iegādāts tirdzniecības uzņēmumā Latvijā;
  • transportlīdzeklis atsavināts Latvijā un tiek iesniegts zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecināts līgums.
  • transportlīdzekli reģistrē ārvalsts reģistrācijas dokumentā norādītajam īpašniekam;
 • dokumentu iesniedzēja personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti;
 • juridiskās personas statusu apliecinoša dokumenta kopija, uzrādot oriģinālu, ja transportlīdzekļa īpašnieks ir juridiska persona.

Lasi vēl: Kā reģistrēt auto? Attālināti un vienkārši!

 

Automašīnas reģistrācijas izmaksas

Nīderlandes transportlīdzekļa reģistrācijas izmaksas Latvijā ietver:

 • Par reģistrāciju, reģistrācijas apliecību un valsts reģistrācijas numura zīmēm:
  • automašīnām, autobusiem – EUR 43,93
  • piekabēm, motocikliem, mopēdiem, tricikliem, kvadricikliem – EUR 30,83
  • ja transportlīdzeklis darbināms tikai ar elektromotoru un saņem elektrotransport līdzekļiem paredzētās numura zīmes (zilās) – bezmaksas
 • Par agregātu numuru salīdzināšanu – EUR 4,90
 • Par katra nodokļa iekasēšanu, veicot nodokļa maksājumu CSDD kasē – EUR 1,20

Transportlīdzekļa tehniskā apskate

Kad auto ir veiksmīgi piereģistrēts laiks doties uz tehnisko apskati, kur papildus apskates izmaksām nāksies maksāt arī auto Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un vienreizēju Dabas resursu nodokli par pirmreizējo reģistrāciju.

Lasi vēl:

Kā pārbaudīt automašīnu no Nīderlandes?

Nīderlande ir pateicīga vieta auto iegādei, jo pircējiem ir pieejama diezgan plaša informācija no dažādām valsts datu bāzēm, piemēram, nobraukuma vēsture. Taču tā sniedz tikai daļēju ieskatu.

Automašīna, lai arī lietota, ir gana liels pirkums, lai par to pārbaudītu informāciju arī citos resursos. AutoDNA transportlīdzekļa vēstures pārskatā var būt ietverta:

 • informācija par to, vai automašīna iepriekš bijusi zagta;
 • informācija par ceļu satiksmes negadījumiem;
 • informācija par apkopēm un ražotāja atsaukumiem;
 • transportlīdzekļu fotogrāfijas (ja pieejamas);
 • pēdējais reģistrētais nobraukums (izvēlētajām automašīnām);
 • tehniskās apskates dati;
 • informācija par demontāžu;
 • informācija par nodošanu metāllūžņos;
 • informācija par iepriekšējo īpašnieku skaitu;
 • informācija par tehnisko apskati;
 • transportlīdzekļa mērķis (t.i., vai automašīna tika izmantota kā taksometrs);
 • informācija par ražotāja veiktajām apkopes darbībām.
Infografika-auto-no-niderlandes-autodna

Infografika-auto-no-niderlandes-autodna

Vai ir vērts iegādāties automašīnu no Nīderlandes?

Statistika liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ļoti interesējas par lietotām automašīnām no Nīderlandes. Pēc jaunākajiem CSDD datiem šī valsts ieņem ceturto vietu starp valstīm, no kurām Latvijā lietotas automašīnas tiek ievestas visbiežāk. No Nīderlandes iegādāto automašīnu skaits 2021. gadā tika reģistrēts aptuveni 4 500 vienību apmērā.

Lietotas automašīnas iegāde – ceļvedis pircējiem (1. daļa)

Automašīnām no Nīderlandes ir laba slava, jo tās tiek labi koptas un tām ir labi pārskatāma vēsture. Tomēr, nevar noliegt liela nobraukuma ietekmi uz auto dzinēja resursu un citu detaļu ilgmūžību.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Lasi vēl no rubrikas “Kā reģistrēt automašīnu Latvijā“;

iegadajies-autodna

iegadajies-autodna