autoDNA iesaka
ka-pardot-auto-dargak-autodna

8 padomi – Kā pārdot auto par labāku cenu

11 septembra 2023

Pasaulē kurā autobūves uzņēmumi piedāvā auto modeļus ar dazādām dzinēju versijām un ar iespēju izvēlēties neskaitāmus salona versiju variantus, reāli nav iespējams noteikt kāda ir faktiskā automašīnas cena. Līdz ar to, ja nav “vienīgās pareizās” lietotas automašīnas cenas, mums ir plašas iespējas kā izvērsties ar automobiļa cenas palielināšanu pircēja acīs.

Noņemiet rotājumus.

Uzlīmes, reklāmas saukļi vai papildus “spoileri” pircēja acīs veidos negatīvus iespaidus par automobili, tāpēc tos labāk noņemt pirms auto sludinājuma izveidošanas. Mums katram ir atšķirīga humora izjūta un daudziem arī nepatīk pašdarināti automašīnas modifikācijas elementi. Parasti ir tā, jo tuvāk automobilis ir tam izskatam ar kādu tas izbrauca no rūpnīcas, jo dārgāk mēs to varēsim pārdot.

Notīriet, nomazgājiet un izsūciet putekļus.

Daudzi tirgotāji apstiprinās to, ka cilvēki “pērk ar acīm”, tāpēc nav brīnums, ka pievilcīgs produkts pievērš pircēja uzmanību. Līdz ar to, kad tirgojam savu automobili vislabāk to kārtīgi nomazgāt, izsūkt putekļus, iztīrīt vai nomazgāt sēdekļus.

Var iekarināt kādu “smaržekli”. Tādā veidā apskatot automobili un tajā iekāpjot pircējam izveidosies patīkams iespaids par automašīnas estētisko pusi. Un šo pozitīvo sajūtu iespaidā pircējs būs gatavs samaksāt vairāk, jo ieraudzīs lietotu, bet patīkama izskata auto, gandrīz kā jaunu.

Galvenais ir nepārspīlēt. Pārāk spēcīga smarža automašīnā vai nomazgāts dzinējs var radīt pircējam iespaidu, ka vēlamies no viņa kaut ko slēpt.

Nomainiet nolietotos salona elementus.

Pircēji bieži pēc automobiļa nobraukuma novērtē salona stāvokli. Lietotu automašīnu tirgū daudzas automašīnas ir ar “piekoriģētiem” odometra rādījumiem, tāpēc cilvēki pievērš uzmanību cik daudz ir nodiluši pedāļi, stūre vai kādā stāvokli ir ātrumu pārslēgs, salona materiāli.

Ja tie būs sliktā stāvoklī, tas var atturēt pircēju iegadāties automobili. Ātruma pārslēga vai pedāļu uzliktņu nomaiņa nemaksās gārgi, tāpēc jums to vajadzētu izdarīt pirms atrādiet automašīnu klientam. Tas pats būtu jāizdara ar paklājiņiem. To izmaksas lielveikalā ir zemas un kad tie ir nomainīti sēdēšana automašīnā būs patīkamāka. Var arī uzlikt jaunus sēdekļu pārvalkus, it īpaši, ja vecie ir sliktā stāvoklī.

Veiciet nelielus remontus, apmeklējiet auto krāsotāju.

Pārliecinieties, ka automobilim nav nekādu defektu, ja tie ir novērsiet tos pirms pārdošanas. Ja pircējs konstatēs mašīnā kādu defektu viņš uz to skatīsies aizdomīgi.

Pircējam būs sajūta, ka viņš pērk drošu auto, kurš tuvākā laikā neradīs problēmas uz ceļa, ja visi defekti tiks novērsti pirms tā iegādes vai vismaz norādīsiet uz potenciālajām problēmām.

Šo drošības sajūtu var stiprināt arī ar pierādījumiem par neseniem motoreļļas maiņām, filtriem vai apkopēm. Tādā veidā, pircējs saņem automobili 100% gatavu lietošanai. Līdzīgi ir arī ar virsbūves defektiem. Rūsas un krāsas defekti nenāks mums par labu un daļu no tiem noteikti varēs salabot pie auto krāsotāja. Apdomājiet to ir vērts salabot.

Kādas priekšrocības minēt pārdošanas sludinājumā.

Sagatavojot automobili pārdošanai sludinājumā centies piemināt visas priekšrocības. Pircējus parasti interesē vai automašīna ir bijusi ceļu satiksmes negadījumā un šo informāciju var apstiprināt pēc VIN numura vai reģistrācijas numura.

Priekšrocība būs arī tas cik automobilis patērē degvielu vai ir uzstādīta gāzes iekārta un nesen izietā tehniskā apskate. Pircēji arī vēlas iegādāties automašīnas no pirmajiem īpašniekiem. Sludinājumā arī ir jāuzrāda viss iespējamais auto aprīkojums. Dažreiz pat neliels sīkums var pievērst pīcēja uzmanību.

Starp citu interesants novērojums, auto pārdevēji vēlas pārdot automašīnu pirms tehniskās apskates, savukārt auto pircējs vēlas to nopirkt ar tehnisko apskati.

Vērts arī apskatīt internetā kādus testus par konkrēto automobili, kurus veicis eksports vai žurnāla izdevums. Varbūt kādu no pozitīvajiem secinājumiem var pieminēt sludinājumā un mudināt ar to pircēju, jo iespējams jūsu auto viņam ir piemērotākais.

Sagatavojiet dokumentus.

Lai pilnvērtīgi pārdot auto pārliecinieties par to, ka visi dokumenti ir sagatavoti. Savlaicīgi jāsagatavo tehniskā pase, servisa grāmatiņu un ja ir, tad arī čekus par veiktajiem remontiem. Pircēji pārsvarā neuzticas servisa grāmatiņu ierakstiem, tāpēc čeki būs labāks pierādījums. Neaizmirsti sludinājumā pievienot automobiļa vēstures atskaiti, tā sniedz apkopotu informāciju par tā transportlīdzekļa gaitām.

Tagad moderni ir pārrakstīt automašīnu attālināti. Kā reģistrēt auto? Attālināti un vienkārši!

Pārbaudiet konkurentu piedāvājumus.         

Pirms sludinājumā izvietojiet automobili pārdošanai ir vērts pārbaudīt šī modeļa cenu arī citās interneta vietnēs. Zinot auto tirgu jums būs priekšrocība, gan tad, ja vēlaties pārdot auto privātam pircējam, gan izvēloties to pārdot izmantojot auto tirdzniecības vietas (auto plačus, dīleru centrus). Kad būsiet bruņojušies ar atbilstošām zināšanām varēsiet viegli pārliecināt, kādēļ jūsu piedāvājums ir tieši šādā cenā.

 

Izvēlaties labāku laiku.

Ja automašīnas pārdošana jums nav steidzama ir vērts pagaidīt labāku laiku. Piemēram kabrioleti un sporta auto būs pieprasītāki pavasara un vasaras mēnešos. Lielāki auto ar 4×4 piedziņu pieprasītāki būs lietus vai ziemas periodā.

Lielāka vērtība būs automobilim ar derīgu tehnisko apskati salīdzinājumā ar nederīgu vai kuras derīguma termiņš ir pāris nedēļas.

Ja mēs rūpīgi sagatavosimies pārdošanas procesam – tas nāks par labu gan auto pircējam gan arī mūsu maciņam. Veidosim caurspīdīgu un godīgu lietotu automašīnu tirgu, jo šodien mēs esam pārdevēji, bet rīt mēs varam būt pircēji.

Lasi vēl:

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.