autoDNA iesaka
pārdodot auto

8 padomi kā pārdodot auto iegūt labāku cenu

20 maija 2015

Pārdodot auto lietotām automašīnām pie pārdošanas vienmēr ir sarunāto cenu raksturs. Pasaulē, kur autobūves uzņēmumi piedāvā auto modeļus ar dažām vai vairākām dzinēju versijām un ar iespēju izvēlēties neskaitāmus salona versiju variantus, reāli nav iespējams noteikt kāda ir faktiskā automašīnas cena. Līdz ar to, ja nav “vienīgās pareizās” lietotas automašinas cenas,  mums ir plašas iespējas kā izvērsties ar auto cenas palielināšanu pirceja acīs.

Pārdodot auto Noņemiet rotājumus.

Uzlīmes, reklāmas saukļi vai papildus spoileri pircēja acīs veidos negatīvus iespaidus par auto, tāpēc tos labak noņemt pirms auto tirgošanas. Katram mums ir atšķirīga humora izjūta un daudziem arī nepatīk pašdarināti auto modifikācijas elementi. Parasti ir tā, jo tuvāk auto ir tam izskatam ar kādu tas izbrauca no rūpnīcas, jo vairāk naudas mēs par to saņemsim pārdodot.

Pārdodot auto Notīriet, izmazgājiet un izsūciet putekļus.

Daudzi tirgotāji apstiprinās to, ka cilvēki “pērk ar acīm”, tāpēc nav brīnums, ka pievilcīgs produkts pievērš pircēja uzmanību. Līdz ar to, kad tirgojam savu auto vislabak to kārtīgi nomazgāt, izsūkt putekļus, iztīrīt vai nomazgāt sēdekļus. Var iekarināt kādu smaržekli. Tādā veidā ieraugot auto un iekāpjot automašīnā pircējam izveidosies patīkams iespaids par automašīnas estētisko pusi. Un šo pozitīvo sajūtu iespaidā pircējs būs gatavs samaksāt vairāk, jo ieraudzīs lietotu, bet patīkama izskata auto, gandrīz kā jaunu. Galvenais ir nepārspīlēt. Pārāk spēcīga smarža automašīnā vai nomazgāts dzinējs var radīt pircējam iespaidu, ka vēlamies no viņa kaut ko slēpt.

Pārdodot auto nomainiet nolietotos salona elementus.

Pircēji bieži pēc auto noskrējiena novērtē salona stāvokli. Lietotu automašīnu tirgū daudzas automašīnas ir ar “atgrieztiem” odometriem, tāpēc daudzi cilvēki pievērš uzmanību cik daudz ir nodiluši pedāļi vai kādā stāvokli ir ātrumu pārslēgs. Un, ja tie būs sliktā stāvokli, tas nevaicinās pircēju pirkt auto. Visdrīzāk ātruma pārslēga vai pedāļu uzlikņu apmaiņa nemaksās daudz, tāpēc jums to vajadzētu izdarīt pirms jūs prezentējat automašīnu klientam. Tas pats būtu jāizdara ar paklājiņiem. To izmaksas lielveikalā ir zemas un kad tos nomainīsim sēdēšana automašīnā būs patīkamāka. Var arī uzlikt jaunus sēdekļu pārvalkus, it īpaši, ja vecie ir sliktā stāvoklī. 

Pārdodot auto veiciet nelielus remontus, apmeklējiet auto krāsotāju.

Ja pircējs konstatēs mašīnā kādu vainu viņš vienmēr skatīsies uz to aizdomīgi. Pārliecināt viņu, ka tuvojas kādi remontdarbi ir sīkums, var arī izdoties ar pārdošanu, tāpēc vislabāk kārtējos remontus labāk veikt pirms pārdošanas. Pircējam būs arī sajūta, ka viņš pērk drošu auto, kurš tuvāk laikā neradīs problēmas uz ceļa, ja neatradīs tajā nekādus defektus. Šo drošības sajūtu var stiprināt arī ar pierādījumiem par to, ka nesen ir mainīta eļļa un filtri. Tādā veidā, pircējs saņem transportlīdzekli 100% gatavu braukšanai. Līdzīgi ir arī ar virsbūves defektiem. Rūsas un krāsas defekti nenāks mums par labu un daļu no tiem noteikti varēs sataisīt pie auto krāsotāja. Ir vērts tos sataisīt.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Kādas priekšrocības pieminēt pārdošanas sludinājumā.

Sagatavojot automašīnu pārdošanai sludinājumā jācenšās piemināt visas priekšrocības. Pircējus parasti interesē vai automašīna piedalījās ceļu satiksmes negadījumā un, lai šo informācija var  pārbaudīt ar VIN numuru. Priekšrocība būs arī tas cik auto patērē degvielu vai ir uzstādīta gāzes iekārta un cik jauna ir tehniskā apskate. Pircēji arī vēlas iegādāties automašīnas no pirmajiem īpašniekiem. Sludinājumā arī ir jauzrāda viss iespējamais auto aprīkojums. Dažriez pat neliels sikums var pievērst picēja uzmanību.

Vērts arī pameklēt internetā kādus testus par atomašīnām, kurus veica kāds serviss vai žurnāla izdevums. Varbūt kādu no pozitīvajiem secinājumiem varēs izvietot sludinājumā un midināt ar to pirceju, ka tieši jūsu auto viņam ir piemērots.

Sagatavojiet dokumentus.                      

Lai pilnvērtīgi pārdot auto pārliecinieties par to, ka visi dokumenti ir sagatavoti. Savlaicīgi jāsagatavo tehniskā pase, servisa grāmatiņu un, ja tas ir iespējams tad arī čekus par veiktajiem remontiem. Daudzi pircēji šaubās servisu grāmatiņu ierakstu patiesībai, tāpēc čeki būs labs tam pierādījums.

Pārbaudiet konkurentu piedāvājumus.         

Pirms internetā izvietojiet automašīnu pārdošanai ir vērts pārbaudīt šī modeļa cenu arī citās interneta vietnēs. Zinot auto tirgu jums būs priekšrocība, gan tad, kad gribat pārdot auto privātam pircējam, gan tad, kad vēlaties to pārdot caur autoplaci. Kad būsiet bruņojušies ar atbilstošām zināšanām varēsiet viegli izskaidrot, kāpēc jūs piedāvājat tieši tādu cenu, bet ne citu. 

 

Izvēlaties labāku laiku.

Ja automašīnas pārdošana jums nav steidzama ir vērts pagaidīt labāku laiku. Kabrioleti un sporta auto būs pieprasītāki pavasara un vasaras mēnešos. Lielāki auto ar 4 × 4 piedziņu pieprasītāki būs kad tuvojas lietus mēneši vai ziemas periodā. Šo labākā laika periodu var apskatīties arī no cita aspekta – lielāka vērtība būs auto, kuram ir izieta tehniskā apskate nekā auto, kuram tā beidzās pēc pāris dienām. 

Ja mēs rūpīgi pieiesim pie pārdošanas procesa sagatavošanas tam jānotiek, gan par labu mums, gan par labu pircējam. Jāatcerās to, ka šodien mēs pārdodam auto, bet rīt to jau var pārdot arī mums. Tāpēc parūpēsimies par ētiku šajā pārdošanas procesā.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.