autoDNA iesaka
Mercedes-AMG GLC 63 S

Arī “džips” var būt dinamisks: ātrākie 2018. gada apvidus auto

7 augusta 2018

Arī “džips” var būt dinamisks, aplūkosim ātrākos apvidus auto 2018. gadā. Arvien augošais pieprasījums pēc apvidus auto īsā laika periodā ir teju līdz nepazīšanai pārveidojis šo tirgus nišu.  Ja kādreiz ar apvidus auto brauca pa bezceļiem, tad mūsdienās retais, kurš ar to nobrauc no gludi asfaltēta ceļa seguma. 

No lēnīgajiem visurgājējiem apvidus auto ir kļuvuši par pilntiesīgiem lielpilsētas transporta līdzekļiem ar vērienīgu komforta un premium apdares materiālu klāstu, kā arī sporta auto cienīgu dzinēju un piekari.

Ja vēlies apvienot dinamiku ar iespēju iebraukt mežā pēc eglītes ar glanci, tad apskati autoDNA uzskaitītos Top 10 ātrākos apvidus auto.

10. BMW X5M / X6M – 4,2 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

BMW X5 M

BMW X5 M

Abiem modeļiem ir 575 ZS benzīna dzinējs, kas ir sajūgts ar automātisko pārnesumkārbu. Pārsteidzošākais šajā visā ir neticami zemais degvielas patēriņš, kas pēc ražotāja aplēsēm ir vidēji 11,1 l/100 km.

 

9. Porsche Cayenne Turbo S – 4,1 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Porsche Cayenne Turbo

Porsche Cayenne Turbo

Pārbaudot Porsche interneta vietnes konfiguratoru, jāsāk jautāt, kāpēc BMW pārdod savus visātrākos SVU tik lēti. Bāzes modelis izmaksās 140 000 eiro, taču cenu ir iespējams pacelt uz augšu ar atsevišķām komforta sadaļām. Auto ir aprīkots ar 570 ZS dzinēju un pēc oficiālajiem datiem ir tuč-tuč ātrāks par BMW.

8. Jaguar F-Pace SVR – 4,1 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Jaguar F-Pace SVR

Jaguar F-Pace SVR

Jaudīgākais no Lielbritānijas autoražotāja apvidus auto un par salīdzinoši zemu cenu . Lai arī šis konkrētais modelis nav pieejams pie Latvijas dīleriem, tā cena (84 000) ir gana pievilcīgs iemesls tā iegādei.

7. Bentley Bentayga W12 – 4,1 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

Bentley Bentayga W12 džips

Bentley Bentayga W12

Ja Porsche mums šķita dārgs apvidus auto, tad šim auto komplektā pienāktos līdzi arī šoferis baltos cimdiņos. Bentley ātrākais apvidus automobilis ar pilnu aprīkojumu maksā teju 300 000 eiro.

6. Maserati Levante Trofeo – 3,9 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Maserati Levante Trofeo

Maserati Levante Trofeo

Prestižajā automobiļu izstādē Ņujorkā debitēja ātrākais Maserati apvidus auto. Tas ir modelis, kas galvenokārt paredzēts ASV tirgum. Zem tā pārsega ir salīdzinoši kompaktais 3,8 litru V8 dzinējs, kurš attīsta 590 ZS jaudu.

5. Mercedes-AMG GLC 63 S – 3,8 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Mercedes-AMG GLC 63 S

Mercedes-AMG GLC 63 S

Godpilna piektā vieta jaunajam Mercedes Benz apvidus auto ar dinamisko AMG pakotni. Tā V8 dzinējs attīsta salīdzinoši mazāk ZS jaudu (510), taču zirdziņi ir sacīkšu, jo paātrinājums līdz 100km/h aizņem nieka 3,8 sekundes.

4. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio – 3,8 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Grūti izrunājamais Alfa Romeo apvidus auto ir aprīkots ar 6-cilindru 510 HP 2.9 Bi-Turbo dzinēju. Izsmalcinātais Itālijas spēkrats mūs nogādās izvēlētajā galamērķī ne tikai ātri, bet arī uz pārējo Top 10 auto fona, par salīdzinoši zemu cenu – 76 000 eiro.

3. Jeep Grand Cherokee Trackhawk – 3,7 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Iespaidīgs veikums no Jeep autoražotāja. Tā 6,2 litru HEMI V8 motors rada 707 ZS jaudu un kvalificējas mūsu topa trešajai vietai. Lai arī “Džips” (Jeep) nekad nevar lepoties ar sporta auto vēsturi, šis ir gana labs pieteikums!

2. Lamborghini Urus – 3,6 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Lamborghini Urus

Lamborghini Urus

Sportiskajām šosejas Lamborghini automašīnām nu ir pievienojies apvidus auto Urus. Tā V8 dzinējs attīsta 650 ZS jaudu un ir dzimis prasmīgo Itālijas inženieru rokās, apvienojot labākās Laborghini DNS īpašības. Tomēr itāļu zvērs mums izmaksās patiesi iespaidīgu summu, kas svārstās ap 172 000 eiro.

 

1. Tesla Modelis X P100D – 3,1 sekundes, lai sasniegtu 100 km/h

džips Tesla Model X P100D

Tesla Model X P100D

Elektroautomobiļu uzvaras gājiens ir noslēdzies ar Tesla apvidnieku, kas sacīkšu putekļos atstāj pat Itālijas izcilniekus. Šis dusošais šosejas pavēlnieks ir autoDNA topa uzvarētājs, taču arī tam ir savi mīnusi. Lai arī ražotājs sola 542 km distanci ar pilnu uzlādi, realitātē tas var izrādīties krietni mazāk. Sevišķi, ja regulāri vēlēsieties izjust G spēku pie pedāļa pozīcijas – grīdā.

Kā redzams, var apvienot sedana dinamiskumu ar apvidus auto priekšrocībām. Jāatrod tikai pareizais balanss starp mēneša maksājumu un vēlmi dzīvot automašīnā vai nekustamajā īpašumā.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.