autoDNA pārbauda
Kādu auto pirkt

Kādu auto pirkt – jaunu no salona vai lietotu un augstākas klases?

5 septembra 2019

Ja ir pienācis laiks iegādāties jaunu auto, tad bieži vien pircējs nonāk dilemmas priekšā – pirkt jaunu no salona vai lietotu, bet labāk aprīkotu un augstākas klases. Gan vienai, gan otrai opcijai ir savi plusi un mīnusi. Apskatīsim detalizētāk abas.

Ar jaunu auto viss ir skaidrs – tas ir perfektā tehniskā un vizuālā stāvoklī, tas neprasīs ieguldījumus, tam ir rūpnīcas smarža un sirds varēs būt mierīga. Ar lietotu auto opcijas ir daudz plašākas – tas var būt mazlietots (1-3 gadi), tas var būt lietots (3 un vairāk gadi), tam var būt garantija, tam var arī nebūt garantija un daudzi citi faktori, kas jāņem vērā. Rakstā apskatīsim un analizēsim divus piedāvājumus ar budžetu ~EUR 20 000.

Lasi vēl: Lietots automobilis pie dīlera – Volvo, Opel, Subaru, Škoda

Kādu auto pirkt – jaunu?

Ražotāja garantija

Jaunam auto ir vairākas būtiskas priekšrocības. Viena no tām ir ražotāja garantija. Katram autoražotājam ir savi nosacījumi kad garantija darbojas un kad tā beidzas. Uz kādiem bojājumiem tā attiecas un uz kādiem nē. Ar garantijas noteikumiem ir obligāti jāiepazīstas, lai vēlāk nebūtu lieku domstarpību.

Par atsevišķu samaksu ir iespējams iegādāties pagarināto garantiju, kas atsevišķos scenārijos var būt izdevīgi, piemēram, ja zināt, ka lietosiet šo auto ilgāk par rūpnīcas garantijas termiņu.

 

Regulārās apkopes

Lieki piebilst, ka iegādājoties jaunu auto nav jāuztraucas par tā tehnisko un vizuālo stāvokli. Taču ir svarīgi ievērot regulārās apkopes, kas atkarībā no markas un modeļa var izmaksāt pat vairākus simtus euro. Šīs apkopes ir obligāta prasība, lai saglabātu rūpnīcas garantiju. Piemēram, jaunam VW Golf 7 2,0 (EUR 20 000) dīzelim mazā apkope pie 30 000 km izmaksās EUR 230, savukārt lielā apkope pie 60 000 km EUR 560. Tā kā serviss jebkurā gadījumā būs jāapmeklē un nauda jāmaksā.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Zūd vērtība

Pērkot jaunu auto, jūs maksājat papildus par “pirmās nakts tiesībām” jeb vienkāršāk izsakoties, pirmajos trīs gados auto vērtība krītas ļoti strauji. Viena gada laikā auto vērtība var nokrist no 20% līdz 30%, trīs līdz piecu gadu laikā pat par 50%! Ja par piemēru ņem to pašu VW Golf 7, tad 2016. gada modeli sludinājumu portālos var iegādāties jau par EUR 11 000 – 12 000 eiro.

 

Aprīkojums un tehnoloģijas

Jaunu auto ir iespējams aprīkot pēc sirds patikas, taču var nākties gaidīt kamēr tas atceļos līdz salonam. Tiem arī būs visas jaunākās tehnoloģijas, kas visdrīzāk nebūs gados vecākiem automobiļiem pieejamas. Sevišķi izteikti tas attiecas uz dzinējiem un dažādām sapārošanas tehnoloģijām ar viedierīcēm.

Lasiet vēl:

 

Kādu auto pirkt – lietotu?

Kādu auto pirkt

Kādu auto pirkt


Tu nebūsi pirmais, bet vai tevi tas uztrauc?

Pārdevēja garantija

Skatoties cik vecs ir noskatītais  auto, tam joprojām var būt garantija. Piemēram, Kia piedāvā septiņu gadu garantiju un labi nopakotu Kia Optima TX ar garantiju līdz 2022. gadam var nopirkt par EUR 13 900.

Ja auto nav ar garantiju, taču pārdevējs sola, ka ieguldījumus neprasīs, tad uz goda vārda nevajadzētu paļauties un labāk pašam pārliecināties par automašīnas vēsturi.

 

Biežāki servisa apmeklējumi

Lai arī lietots auto ne vienmēr nozīmē, ka tas katru mēnesi būs jādzen uz servisu, taču zināms risks tanī pastāv. Cik nostāstu nav dzirdēts par lietotiem auto, kuros gada laikā tiek ieguldīti vairāki tūkstoši eiro. Lai izvairītos no šādiem neuzticamiem auto, ir rūpīgi jāpārbauda noskatītais auto.

Lai arī būsiet brīvs no obligātajām apkopēm, eļļa un filtri tāpat ir jāmaina reizi gadā. Kā arī, ja pērkat auto, kuram noskrējiens ir ap 200 000 kilometru, tad ir vērts pārliecināties vai nav jāveic kāds no lielajiem remontdarbiem, piemēram, zobsiksnas maiņas.

 

Labāks aprīkojums, komforts un klase

Ja mūsu teorētiskais budžets ir 20 000 eiro, tad par šādu naudu var iegādāties auto no augstākas klases ar labāku aprīkojumu un lielāku komfortu. Piemēram, par 20 000 eiro var iegādāties 2014. – 2017. gada labi aprīkotus Audi, BMW un Mercedes-Benz modeļus.

 

Biežāk maini, mazāk zaudē

Lietotiem auto vērtība vairs tik strauji nekrītas. Attiecīgi, ja ir laiks un gribēšana, tad automašīnas var mainīt reizi gadā vai divos.

 

Zelta vidusceļš

Kādu auto pirkt? Ja rūpnīcas smarža nav obligāts priekšnosacījums, tad pēc visiem aprēķiniem visizdevīgākais scenārijs ir pirkt mazlietotu auto, kuram vēl ir rūpnīcas garantija. Tādi lielākoties ir līdz trīs gadu vecumam. Tie būs labi iebraukti, ar krietni zemāku cenu nekā auto salonā un ja paveiksies, tad tam jau būs veikta lielā apkope.

Vai zināji

Šādu pirkumu atbalsta arī 60% autoDNA sekotāju, kuri nesen veiktajā aptaujā pauda atbalstu lietota auto iegādei, bet no augstākas klases.

 

Lasi vēl: