autoDNA iesaka
Auto dzinējs

Auto dzinējs – vērtīgi padomi, lai tas kalpotu ilgi un bez raizēm

26 augusta 2018

Mūsdienu automašīnu izmēri maz atšķiras no pērnā gadsimta priekštečiem, taču zem motora pārsega skaidri var redzēt tehnoloģiskā progresa sekas – brīvas vietas praktiski vairs nav. Motori ir komplicēti un to remonts var maksāt brangu naudas žūksni, tāpēc rūpīga apkope ir svarīgs priekšnosacījums, lai auto dzinējs kalpotu ilgi un uzticami.

Vai mūsdienu dzinēji ir kļuvuši mazāk izturīgi?

Auto dzinējs

Foto: Anna Shvets, Pexels

“Eko-bio-šmeko” mode ir izplatījusies teju visās industrijās. Taču atšķirībā no apģērbu vai pārtikas ražotājiem, automašīnu izstrādātāji ir spiesti tai sekot, jo valsts iestādes un starptautiskas organizācijas liek samazināt kaitīgo izmešu daudzumu izplūdes gāzēs.

Lai ievērotu stingrās prasības kaut kas ir jāziedo un šajā gadījumā tas ir dzinēja resurss. Šobrīd 1,4 litru benzīna auto dzinējs ir ar līdzvērtīgu veiktspēju kā 2,0 motors vecāka gadagājuma automobilim.

Kur ir problēma? Lai nodrošinātu atbilstošu veiktspēju un ievērotu stingrās CO2 prasības, mazlitrāžas dzinēji tiek pakļauti milzīgam performances spiedienam, kas paātrina dažādu detaļu nolietošanos. Pajautājiet jebkuram mehāniķim un viņš ieteiks izvēlēties auto ar motoru, kuram ir lielāks darba tilpums.

Saistīti raksti:

 

Regulāra motoreļļas maiņa

Ja auto dzinējs ir mūsu spēkrata sirds, tad motoreļļa ir tā asinis. autoDNA jau vairākkārt ir rakstījis par motoreļļas nozīmi un ietekmi uz dzinēja darbību. Un ne par velti, jo mūsdienu automašīnu dzinēji ir īpaši jutīgi pret tās kvalitāti.

Dzinējiem ir daudz un dažādu detaļu, kas ātri zaudē savas optimālās darbības īpašības, ja tiek pakļauti sliktas kvalitātes eļļai. Viens no izteiktākajiem piemēriem ir turbokompresors, kas ir atrodams teju ikvienā mūsdienu automašīnā. Sliktas kvalitātes motoreļļa ātri vien radīs milzu slodzi un pastiprinātu berzi uz turbokompresora kustīgajām daļām, kā rezultātā tas var saplīst un izplēst pamatīgu robu budžetā.

 

Auto dzinējs ir jāuzsilda un jāļauj tam atpūsties

Motoreļļa uzsilst lēnāk nekā dzinējs un līdz ar to nav sasniegusi savu optimālo darbības temperatūru, kas savukārt nozīmē, ka tā plūst lēnāk un eļļo sliktāk. Pat ja automašīnas dzinēja temperatūras indikators rāda optimālo temperatūru (līdz vidum), ir vērts pagaidīt dažas minūtes pirms pedāli spiest grīdā.

Ja esat nonācis savā galamērķī, ļaujiet automašīnas dzinējam dažas minūtes darboties tukšgaitā. Sevišķi, ja auto ir ticis pakļauts lielai slodzei. Ja uzreiz pēc braukšanas tiek izslēgts auto dzinējs, tad motoreļļa vairs necirkulē pa to un karstuma rezultātā tā ātrāk zaudē savu kvalitāti.

Auto rezerves daļas

Ja dzirdat aizdomīgu troksni vai dzinējs uzvedas kaut kā dīvaini un ir zaudējis nedaudz savas performances, nevelciet garumā un dodaties uz servisu. Auto rezerves daļas ir regulāri jāmaina un jāseko līdzi to stāvoklim.

Ja dzirdat izteiktu čīkstēšanu pie izgriezta stūres rata, tas liecina par stūres pastiprinātāja eļļošanas šķidruma nepietiekamību. Pudelīte šāda šķidruma jums izmaksās dažus eiro, taču “nokautais” sūknis izmaksās ap 100 eiro plus servisa cena par tā nomaiņu.

 

Saistīti raksti:

 

Neignorējiet instrumentu paneļa lampiņas

Instrumentu panelis ir tiešā saikne ar mūsu automašīnu un veids kā tā komunicē ar mums. Ja iedegas “Check engine” vai jebkura cita lampiņa, tad tam ir iemesls, kas jāpārbauda servisā. Piemēram, saplīsis eļļas sūknis ātri vien pieliks treknu un dārgu punktu auto dzinējam.

Auto dzinējs var kalpot ilgi, ja vien par to pienācīgi rūpējas. Nav jābaidās no automašīnas ar 300 000 km noskrējienu, ja tas ir regulāri vests uz apkopēm, mainīta eļļa ik pēc 10 000 – 15 000 kilometru un laicīgi nomainītas detaļas.

Saistīti raksti: 

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.