autoDNA iesaka
Auto rezerves daļas

Auto rezerves daļas – jaunas un dārgas vai lietotas un laimes spēle?

21 augusta 2018

Pie šādas dilemmas ir nonācis teju jebkurš automašīnas īpašnieks. Auto rezerves daļas ar laiku ir jāmaina un tas ir fakts. Izvēlēties pilnīgi jaunu vai lietotu detaļu, lai paliek uz katra sirdsapziņas.

Kur jūs varat iegādāties auto rezerves daļas?

Ir trīs veidi kā iegādāties nepieciešamo rezerves detaļu jūsu automobilim:

 1. Fiziski veikalā uz vietas;
 2. Interneta veikalā ar piegādi uz mājām vai servisu;
 3. Pie mehāniķa un/vai servisā;
 4. Pie oficiālā auto dīlera.

Ja kādreiz esat kaut ko pircis internetā, tad paši saprotiet, ka arī cenas attiecīgi būs zemākas. Piemēram, degvielas sūknis interneta veikalā un, piemēram, “Volkswagen” salonā var maksāt uz pusi vai pat divreiz mazāk.

Taču fiziskam veikalam ir savas priekšrocības – auto rezerves daļas bieži vien ir pieejamas uz vietas un nav jāgaida līdz tās tiks atsūtītas uz mājām. Neatsverams risinājums, ja auto vajag sataisīt pēc iespējas ātrāk.

Vadoties pēc konkrētās situācijas, izvēle paliek jūsu ziņā, taču interneta veikalos cenas viennozīmīgi būs zemākas. Ja steigas nav, tad kāpēc neietaupīt naudas līdzekļus un novirzīt tos, piemēram, labākas kvalitātes detaļām vai nākamajam servisa apmeklējumam.

Vai mehāniķi auto rezerves daļas var dabūt lētāk?

Protams, taču ņemiet vērā, ka serviss daļu peļņas veido no detaļu pārdošanas klientam. Ja ir izveidojušās ilgstošas un labas attiecības ar mehāniķi, tad uz jums “uzvārīsies” mazāk. Ņemiet par piemēru Gross Auto klienta kartes – bronza, sudraba un zelta. Bronzas kartiņas dalīja teju uz katra stūra, taču zelta ir pieejama retajam.

Ja paši pērkat veikalā attiecīgo rezerves daļu, tad pirms tam pārliecinieties vai serviss to vispār pieņems un strādā ar klienta sarūpētajām detaļām. Var gadīties situācijas, kad serviss jūsu detaļu izbrāķēs un/vai nestrādā ar klienta atnestajām.

Mehāniķi bieži vien arī ieteiks izvēlēties labāko risinājumu. Piemēram, BMW X5 (E53) uz buksēm un atsaitēm nav vērts taupīt, tāpēc ir ieteicams samaksāt vairāk par augstākas kvalitātes ražotājiem.

Lietotas auto rezerves daļas

Lēto rezerves daļu piedāvājums nekad nav bijis tiks labs kā šobrīd. Sevišķi ar tā saucamajiem donoru automobiļiem no Apvienotās karalistes. Ir situācijas, kad automobilim var uzlikt lietotu detaļu, taču atcerieties, ka pārsvarā tā ir laimes spēle, kurā var paveikties un var arī gadīties, ka pēc mēneša jāpērk jauna detaļa.

Pērkot lietotas auto rezerves daļas, nav nekāda pamata cerēt uz garantiju, jo vairumā gadījumu nav iespējams attiecīgo detaļu pārbaudīt. Automašīnu donori ne bez iemesla ir nonākuši Latvijā un izjaukti līdz pēdējai skrūvītei.

Pie gana drošiem pirkumiem var pieskaitīt:

 • Auto diskus;
 • Riepas;
 • Spoguļus;
 • Logus;
 • Centrālo atslēgu sistēmu;
 • Transmisiju;
 • Ģeneratoru;
 • Interjera detaļas.

Kas attiecas uz citām rezerves daļām, tad ir jābūt ārkārtīgi uzmanīgam un noteikti prasiet sava mehāniķa padomu. Šī raksta autors uzlika lietotas atsperes un viena no tām salūza pēc trīs mēnešu ekspluatācijas. Vai bija tā vērts? Protams, ka nē.

Piemēra, Volkswagen Passat B7 lietota atspere sludinājumu portālā ss.com maksā no 20 līdz 25 eiro, savukārt interneta veikalā jaunai cena svārstās no 30 līdz 35 eiro. Jāmaina ir abas, attiecīgi jāizvērtē, vai ir vērts riskēt 20 eiro dēļ?

Secinājums

Ja vēlaties iegādāties lētas auto detaļas, tad pērciet tās tiešsaistē vai arī pie sava uzticamā mehāniķa. Jūs saņemsiet ne tikai garantiju, bet arī labu cenu un sirdsmieru par kvalitāti.

Mūsu ieteikums būtu izvairīties no lietotām detaļām, jo ilgtermiņā un dažkārt pat īstermiņā, tas neatmaksāsies. Kur nu vēl risks, ka esat iegādājies kādam citam automobilim nozagtas detaļas.

Iepērcieties veikalos, kur piedāvā iegādāties auto rezerves daļas pēc VIN koda. Tas ir vienkārši un droši!