autoDNA iesaka
BMW X5 E53

autoDNA izmēģina – testa brauciens ar pirmās paaudzes BMW X5

12 novembr 2018

Kur tas laiks, kad BMW nolēma spert tolaik radikālu soli un pircējiem piedāvāt apvidus automašīnu. Liels bija autoražotāja pārsteigums, kad BMW X5 E53 teju vienas dienas laikā kļuva par ikonisku auto un nodrošināja sev vietu slavas zālē.

Nenoliedzami, ka pilnīgi jauns auto ir lielisks pirkums un tuvākos gadus neprasīs lielus ieguldījumus, un pircējs var būt drošs par savu pirkumu. Taču realitātē tikai niecīga daļa autoīpašnieku iegādājas auto no salona.

Tieši šī iemesla dēļ ir tapis šis bloga ieraksts, kurā mēs apskatīsim, kā tad ir novecojis pirmās paaudzes BMW X5, kurš nu jau ir kļuvis lētāks par jebkuru salona automobili.

Rakstā pievērsīsim uzmanību:

Mūsu izmēģinājuma modelis ir 2006. gada 3,0 litru dīzelis, tātad “facelift” modelis. Pirmo paaudzi ražoja no 1999. līdz 2006. gadam, “facelift” versija ar dažādiem kosmētiskajiem un tehniskajiem uzlabojumiem parādījās 2003. gadā.

Auto tehniskais stāvoklis

Neapšaubāmi svarīgākais aspekts pērkot lietotu auto, ir tā tehniskais stāvoklis. 12 gadu laikā no Itālijas atvestais BMW X5 ir saglabājies teju perfektā stāvoklī. No rūsas nav ne miņas un borta dators neuzrāda nevienu kļūdu!

Protams, ka gadu laikā ir veikti dažādi “piekares” remontdarbi, bet nekas nopietns šim auto nav bijis. Arī auto vēstures atskaitē pieejamā informācija liecina, ka auto nav bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumos un nepilnie 260 000 kilometru ir ticams noskrējiens.

Ja jums ir bijis E46 vai E39, tad daļu no tipiskajam problēmām sastapsiet arī pirmās paaudzes X5 modelī. Arī šim auto ir stipri nolietojusies bagāžnieka gumijas poga un reizēm tā nepilda savu funkciju. Ja slēdzis nestrādā, tad var arī izmantot uz pults esošo pogu. Arī numura apgaismotāji ir vājā vieta, taču šim auto ar tiem viss ir ok. Nu un protams aizmugurējās bukses ir regulāri jāmaina, ja nepatīk šķībi rati aizmugurē.

Retos gadījumos ir iespējams atrast BMW X5 E53 ar manuālo kārbu, taču lielākoties ir pieejama sešpakāpju automātiskā kārba. Ja apsverat domu iegādāties šādu auto, tad liela uzmanība jāpievērš tieši kārbai un jāskatās vai nav parādījušies sitieni.

Ja runa ir par degvielas patēriņu, tad konkrēti 3,0 litru dīzeļdzinējs ar ziemas riepām pa pilsētu noēd ap 13 litriem savukārt uz šosejas ap 8 litriem degvielas uz 100 kilometriem. Ar vasaras riepām, jaunu degvielas filtru un profesionālu chiptūningu, rādītājus noteikti var dabūt uz leju.

Lasiet vēl:

Auto vizuālais stāvoklis

Subjektīvs vērtējums, taču, ja ņem vērā, ka auto dizains ir tapis 1999. gadā, tad priekš 19 gadus veca automobiļa tas joprojām izskatās respektabli. Gadu laikā BMW X5 ir spējis noturēt savu ikonisko dizainu un atskaitot dažas skrambas un sīkas buktes, auto virsbūve ir labi novecojusi un krāsa nav izbalējusi.

Konkrētais BMW X5 ir bagātīgi aprīkots ar dažādām ekstrām, kas dod tam iespēju konkurēt ar modernākiem automobiļiem, taču sākotnēji tam nebija AUX. Ja mūsdienās ir nepieciešamas trīs ekstras – kruīza kontrole, gaisa kondicionieris un iespēja saslēgt viedtelefonu ar automašīnas audio sistēmu, tad risinājums bija no “Ebay” pasūtīts AUX pieslēguma vads par 10 EUR, kurš tika izvilkts caur pelnu trauku.

Ja pievērš uzmanību sīkumiem, tad var redzēt, ka 12 gadu laikā dažās vietās nedaudz ir nonākusi virskārta rokturiem. Ādas sēdekļi nav izsēdēti un nav arī saplēsti. Elektriskā sēdekļu regulācija kalpo godam un nav nekādas aizķeres vai krakšķēšanas, kas liecinātu par šīs sistēmas neizbēgamu remontu.

Priekš standarta audio sistēmas ir ok, bet prasās nedaudz vairāk. Ja esat kvalitatīvas mūzikas cienītājs, tad noteikti prasīsies kvalitatīvāka skaņas sistēma. Pilnīgi iespējams, ka 12 gadu laikā tumbas ir zaudējušas savu kvalitāti un labāku skaņu varētu dabūt tās vienkārši nomainot pret jaunām.

Ja runājam par skaņu, tad patīkams sīkums, ka auto līdz ar pirmajiem nobrauktajiem metriem nesāk uzreiz pīkstēt, ka kāds nav piesprādzējies.

Salons ir plašs un par spīti tam, ka uz aizmugurējā beņķa ikdienā ir divi bērnu krēsliņi vietas pietiek arī trešajam pasažieriem automobiļa aizmugurē. Pirmās paaudzes BMW X5 bagāžnieks ir liels un ietilpīgs. Zem grīdas ir paslēpts 17 collu rezerves ritenis un paliels akumulators.

Tirgus vērtība un uzturēšana

Pirmās paaudzes BMW X5 daudziem bija sapņu auto un šobrīd tie ir pieejami cenu diapazonā no 2 500 līdz nepilniem 9 000 eiro. Mūsu izmēģinājuma brauciena auto gada sākumā tika iegādāts par 9 500 eiro no plača Latvijā, nomaksājot nodokļus un bez krāpniecības shēmām.

Augstā cena nozīmē arī to, ka gada laikā tanī nekas daudz arī nav noplīsis. Automašīnas saimnieks ir izveidojis “Excel” tabulu, kurā atspoguļo visus ar remontu saistītos izdevumus un jāsaka, ka summas (ieskaitot darbu) ir saprāta robežās:

  • Motoreļļas un filtra maiņa – 50 EUR;
  • Gaisa filtra maiņa – 25 EUR;
  • Degvielas filtra maiņa – 71 EUR;
  • Kondicioniera uzpilde – 55 EUR;
  • Abas stabilizatora atsaites un bukses priekšā – 100 EUR;
  • Savirzes noregulēšana – 30 EUR.

Cenas, protams, ir atkarīgas gan no rezerves daļas ražotāja, gan arī servisa uzcenojuma par paveikto darbu, taču esošā tāme apgāž stereotipu, ka uzturēt BMW X5 ir dārgs pasākums.

Rezumējumā jāsaka, jo mazāk elektronikas, jo mazāk klapatu. Šis ir uzticams auto, kurš bez brīdinājuma uz ceļa neapstāsies, kā tas mēdz notikt ar jaunākiem auto. Piekares remontdarbi ir neizbēgami, taču par pieejamām cenām un uzturēt šādu auto neveidos melno caurumu budžetā.

Salonā ir jūtams, ka tas ir 2000-šo gadu sākuma auto, taču, ja salīdzina ar citiem tā laika automobiļiem, tad pirmās paaudzes BMW X5 ir labi novecojis un godam kalpos vēl ilgus gadus.

Ja arī tu vēlies pastāstīt par savu auto, tad sazinies ar “autoDNA”, rakstot mums sociālajā tīklā “Facebook” un mēs sabildēsim, uzrakstīsim un ieliesim arī degvielu.

BMW X5 E53

BMW X5 E53