autoDNA iesaka
Bremžu lampiņa

Instrumentu paneļa gaismiņas – ko nozīmē, ja iedegas bremžu lampiņa?

14 novembr 2018

ko nozīmē un ko darīt, ja iedegas bremžu lampiņa? Jūsu automašīnas panelis ir pilns ar dažādām lampiņām. Dažas no tām ir pašsaprotamas, taču dažas izraisa izbrīnu un, ja auto nav uz vietas apstājies, tad var arī pagaidīt – varbūt pati no sevis izdzisīs.

Automašīnas instrumentu panelis savā ziņa ir medijs, kurš informē vadītāju ne tikai par ātrumu, bet arī daudzām citām svarīgām funkcijām. Pagriežot aizdedzi, panelī iedegas vesels lērums lampiņu un pēc brīža tās nodziest. Ja nu kāda paliek iedegusies, tad visticamāk, ka problēma pati no sevis neatrisināsies un būs jādodas pie mehāniķa.

Kas ir bremžu lampiņa?

Ja “norausiet roķeni” jeb ieslēgsiet stāvbremzi, tad uz paneļa izgaismosies sarkana bremžu lampiņa, kurai bieži vien ir pavadošais teksts “BRAKE” vai “PARK”. Aizejot savās darīšanās un atgriežoties automobilī, ir viegli aizmirst par ieslēgto rokasbremzi. Sevišķi, ja bieži to nelietojat.

Ja domājat, ka jūs nekad neuzsāksiet braukšanu ar ieslēgtu stāvbremzi, tad tas brīdis agrāk vai vēlāk pienāks. Ikviens autobraucējs vismaz reizi mūžā šādu kļūdu pieļauj. Ja vien spītīgi neturpina braukšanu, tad pāris sekundes izbrīna nodarīs lielāku skādi autovadītāja ego nevis pašam spēkratam.

Taisnības labad jāsaka, ka ir nācies redzēt, kā auto ziemas laikā cenšas pieveikt nelielu slīpumu un tikai ar kādu piekto reizi autovadītājs attapās par stāvbremzes cīņu ar priekšā esošo šķērsli.

Ja dinamikas zudums un degoša bremžu lampiņa par stāvbremzi neatgādinās, tad bremžu kluču smarža/smaka gan par sevi ātri vien liks manīt. Viegls sitiens ar plaukstu pa pieri un problēma atrisināta! Taču ko darīt, ja stāvbremze ir izslēgta un panelī joprojām deg bremžu lampiņa?

Lasiet vēl:

Problēmas ar bremžu sistēmu

Funkcionējoša bremžu sistēma ir vitāli svarīga automašīnas sastāvdaļa. Ne par velti CSDD tehniskajā apskatē tiek rūpīgi aplūkotas bremžu trubiņas. Nav bremžu, nav kontroles pār auto.

Viens no iemesliem, kādēļ deg bremžu lampiņa, ir nepietiekošs bremžu šķidruma līmenis sistēmā. Šķidrums ir nepieciešams, lai darbinātu hidraulisko bremžu sistēmu. Tas ir gluži normāli, ka ar laiku līmenis nedaudz nokrītas, taču, ja problēma regulāri atkārtojas, tad sistēmā ir sūce, kas nekavējoties jānovērš. Pārbaudiet līmeni un pēc vajadzības pievienojiet jūsu automobiļa markai un modelim piemērotāko bremžu šķidruma daudzumu.

Ja pēc šķidruma pieliešanas bremžu lampiņa joprojām deg, tad nekas cits neatliks kā automobili vest uz servisu un veikt padziļinātu bremžu sistēmas diagnostiku. Maza piebilde, ja bremzējot dzirdat izteiktu čīkstēšanu, tad ir pienācis laiks mainīt bremžu klučus, arī par laicīgu nomaiņu automobiļa dators var informēt automašīnas vadītāju.

Nebrīnieties, ja pēc salīdzinoši nenozīmīga remonta servisa mehāniķi pilnībā iztukšo bremžu sistēmu un piepilda no jauna ar bremžu šķidrumu. Tas tiek darīts nevis, lai noplēstu lielāku naudu no jums, bet gan tādēļ, lai iztīrītu bremžu sistēmu no iespējamiem netīrumiem un citiem gružiem.

Bremžu lampiņa ir līdzās “Check egine” – tā var degt ilgu laiku, taču, ja problēma netiks laicīgi diagnosticēta un novērsta, tad sekas var būt graujošas un izmaksāt krietni vairāk nekā savlaicīgs servisa apmeklējums.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.