autoDNA iesaka
pārdot lietotu auto

Kā pārdot lietotu auto? Vērtīgi padomi ikvienam pārdevējam

15 augusta 2022

Lietota automobiļa tirgošana, ne katram ir ikdienas darbs un var aizņemt daudz laika. Blogā meklēsim atbildes uz vairākiem jautājumiem par to, kā pārdot lietotu auto. Kā noteikt auto vērtību, kam ir jāpievērš uzmanība un ko darīt, kad pircējs ir atrasts?

 

 

Tātad, kā pārdot lietotu auto? 

Pārdot lietotu automašīnu ir vieglāk nekā tas var šķist, taču, kā jau jebkurā darījumā, arī šim ir nepieciešami vairāki priekšnosacījumi, lai darījums notiktu ātri un veiksmīgi.

 

Auto mazgāšana

Foto: Pixabay.com

 

Automašīnas sagatavošana

Pirmais iespaids ir neizsakāmi būtisks faktors, kas ietekmēs automašīnas pārdošanu. Pirms pārdot lietotu auto, ir jānovērš defekti, kas uzreiz krīt acīs un jāveic kosmētiskie uzlabojumi.

Darāmo darbu saraksts

 • Nomazgā un ievasko auto – tas ne tikai padarīs to iekārojamu, bet arī nomaskēs sīkas virsbūves skrambiņas.
 • Nomazgā dzinēju – tīrs un sakopts motors radīs iespaidu, ka visas blīves kalpo godam un nekur nav manāma šķidrumu noplūde (ja tomēr tādas ir, tad par tām nevajag melot).
 • Sakop automašīnas salonu un bagāžnieku – tas attiecas ne tikai uz atkritumiem, bet arī netīrumiem, kurus vajag izsūkt ar putekļu sūcēju un notīrīt ar drānu. Savukārt pašu salonu iesmaržini ar gaisa atsvaidzinātāju vai arī speciālu šķidrumu.
 • Novērs sīkos defektus – nomaini izdegušās lampiņas, pieliec atlekušos moldingus, nomaini vecās logu slotiņas utt.

 

Detaļas

Foto: Pixabay.com

 

Fotogrāfijas

Kad auto ir sakopts, tad nepieciešams uzņemt skaistas fotogrāfijas. Ne visi esam profesionāli fotogrāfi, taču ar mūsdienu viedtālruņiem un dažādām aplikācijām var panākt gana labu efektu. Atceries, jo vairāk bilžu, jo labāk, līdz ar to iespējams vieglāk pārdot lietotu automašīnu.

Ko fotografēt?

 • Standarta kadri – automašīna no priekšpuses, aizmugures un abiem sāniem.
 • Pa diagonāli – no priekšpuses un aizmugures.
 • Tipisko problēmvietu tuvplāni – sliekšņi, arkas.
 • Tuvplānā – motortelpa un bagāžnieka nodalījums.
 • Detaļas – viss, kas atšķir jūsu auto no standarta versijas. Piemēram, pilnpiedziņas logo uz paneļa, riteņu diski, interesanti rakursi, komforta elementi (pogas/slēdži) utt.
 • Salons – aizmugurējais beņķis, jumts (piemēram, panorāmas lūka), vadītāja sēdeklis (lai redz kādā stāvoklī tas ir), blakussēdētāja sēdeklis, priekšējais panelis.

 

Lasi vēl:

 

Interjers

 

Automašīnas vērtība

It kā jau pašsaprotams termins, taču cenu var ietekmēt vairāki faktori, par kuriem tu varbūt nemaz nenojaut. Pārdot lietotu auto būs daudz vieglāk, ja tam nebūs slēptu defektu un pārskatāma ekspluatācijas vēsture. Te noderēs gan automašīnas servisa grāmatiņa, gan arī detalizēta auto vēstures atskaite.

 

 

 

Faktori, kas var ietekmēt cenu

 • Nobraukums – ja spēsi uzrādīt ticamu un pierādāmu nobraukumu, tad ir lielākas iespējas palikt pie sevis nosauktās cenas un neļauties kaulēšanai.
 • Komplektācija – jo vairāk “gadžetu”, jo augstāku cenu vari prasīt. Salīdzini sava auto ekstras ar konkurentu modeļiem sludinājumu portālos.
 • Dzinējs un transmisija – dīzelis praktiski vienmēr būs dārgāks salīdzinoši ar benzīna alternatīvu. Automātiskā kārba arī tiek uzskatīta par priekšrocību un var pacelt automašīnas cenu.
 • Auto tehniskais un vizuālais stāvoklis – esi godīgs pret sevi un uzdod jautājumu, vai tu tādu auto pirktu vai nē?
 • Riepas un diski – ja līdzi dod riepu komplektu, tas viennozīmīgi ir plusiņš potenciālā pircēja acīs.
 • Tehniskā apskate – var jau strīdēties par gadalaiku, kurā vislabāk pārdot lietotu auto, taču tikko pēc tehniskās apskates nozīmē, ka ar to viss ir kārtībā un tik tiešām neprasa papildus ieguldījumus.
 • Tūnings – atsevišķos gadījumos tas var celt auto vērtību, bet tikai tad, ja tūnings ir darīts ar gaumi (vizuālais) un saprašanu (tehniskais).

Pādot lietotu automašīnu faktiski ir teju vai vesels arods, kuram daudzi ir veltījuši ilgus gadus. Liela māksla ir ne tikai savest pašu spēkratu labā tehniskā un vizuālā stāvoklī, bet arī prast veikli komunicēt ar pircējiem.

 

 

Esi atklāts savā sludinājumu tekstā, necenties iežēlināt ar skumju stāstiem, ka dodies prom uz ārvalstīm un steidzami pārdod savu lolotu auto, ar kuru brauci tikai uz tuvējo veikalu pēc piena un maizes. Ja atklāsi, ka automašīnai ir kāds maznozīmīgs defekts, kurš būtu jānovērš. tas tikai pavairos interesi, jo pircējam radīsies uzticamība.

Nemelo! Viena no nīstākajām pasaules profesijām, ir lietotu auto pārdevēji. Nenolaidies līdz viņu līmenim un nemelo par auto tehnisko stāvokli un tā ekspluatāciju. Ja nedosi līdzi autoDNA atskaiti, tas nenozīmē, ka pircējam tā nav kabatā.

 

autodna-atskaite-qr-kods

autodna-atskaite-qr-kods

 

Kad sludinājums ir uzrakstīts un pircējs atrasts, tad atliek vienīgi doties uz Ceļu satiksmes drošības direkciju un veikt automašīnas pārreģistrēšanu. Kā reģistrēt auto? Attālināti un vienkārši!

Lai veicas pārdot lietotu auto un tikpat veiksmīgi atrast vietā jaunu!

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.