autoDNA iesaka
turbīnu mūžs

Cik garš mūžs sagaida jūsu dzinēja turbīnu?

17 jūlija 2018

Cik garš ir dzinēja turbīnu mūža ilgums? Nekas nav mūžīgs zem šīs saules! To teicis vēl pats Jūlijs Cēzars. Visticamāk, viņš jau nojauta, ka ātrāk vai vēlāk tiks izgudrotas turbīnas dīzeļdegvielas dzinējam! Tieši dīzeļdzinējam. Benzīns un šīs degvielas turbīnas ir cits stāsts. Vispirms benzīna dzinējiem turbīnas meklējamas daudz retāk. Otrkārt tās kalpo nedaudz ilgāk. Un visbeidzot tām nepieciešama pavisam cita apkalpe. Cita lieta dīzelis! Teju katrs otrais dīzeļmotors zem divu litru darba tilpuma aprīkots ar turbīnu. daži jaunākās paaudzes dzinēji pat ar veselām divām, lai nodrošinātu maksimālu jaudu pie jebkuriem apgriezieniem.

Dzinēja turbīna

Dzinēja turbīna

Mēs labi zinām, ka turbīna dzinējam palīdz tikai pie sasniegtiem konkrētiem motora apgriezieniem. Teiksim vienam no izplatītākajiem dzinējiem, kas nāk no Renault staļļiem – 1,5 cDi (atrodams visos Renault, Nissan, Suzuki un vēl citu marku automobiļos), turbīna pieslēdzas pie diviem tūkstošiem apgriezienu.

 

 

Ko prognozē ražotājs?

Nav viena recepte visiem dīzeļmotoriem un to turbīnām. Vidēji ražotājs paredz, ka turbīnu nāksies nomainīt sākot ar 150 tūkstošiem nobrauktu kilometru, bet diez vai tā spēs kalpot ilgāk par 250 tūkstošiem. Prakse liecina, ka vidējais turbīnas mūžs mērāms 200 tūkstošos nobrauktu kilometru. Iespējams tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc mazlietotiem automobiļiem ar dīzeļdzinēju visbiežāk pirmā no ierindas iziet tieši turbīna? Vidēji 200 tūkstoši nobrauktu kilometru ir automobilim ar trīs, piecu vai, ja paveicas, desmit gadu pieredzi. Protams, neņemot par pamatu pašu lietoto automobiļu pārdevēju norādītos datus!

 

 

Vissvarīgākā ir nekavējoša diagnoze!

Cik garš mūžs sagaida jūsu dzinēja turbīnu?

Cik garš mūžs sagaida jūsu dzinēja turbīnu?

Ātrāk vai vēlāk tas brīdis pienāks un ar beigtu turbīnu rokās būs jāklauvē vai nu pie jaunu rezerves daļu tirgoņu, vai turbīnu restauratoru durvīm. No restaurācijas nevajadzētu baidīties jo mūsdienās to iespējams paveikt gana kvalitatīvi un profesionāli. Protams, pie restauratora izvēles gan nāktos piedomāt!

Viena lieta – nomainīt pašu dzinēja mezglu. Tas nav lēti, bet neizbēgami. Taču daudz svarīgāk ir noteikt turbīnas bojāejas iemeslu. Tie var būt daudz un dažādi, ieskaitot dabisko nolietojumu. Tas, galvenokārt, nepieciešams, lai pēc turbīnas nomaiņas tā neizietu no ierindas atkārtoti un jau pēc dažiem desmitiem nobrauktu kilometru. Tātad – pirmkārt jānovērš turbīnas bojāejas cēlonis!

Galvenokārt vainojama dzinēja eļļa…

Mūsdienu automobiļu eļļas maiņas intervāli tiek noteikti arvien lielāki. To veicina gan jaunās tehnoloģijas, gan eļļas ražotāju izstrādātās smērvielu piedevas. Kā zināms, tad dažs labs eļļas gigants pat ražo smērvielas no gāzes! Kamēr automobilim ir garantija un esat pārliecināts, ka ilgāk par garantijas laiku ar šo auto nebrauksiet, viss būs kārtībā. Jau auto paredzēts ilgai un laimīgai braukšanai, tad eļļas maiņa būtu jāveic pēc klasiskā kalendāra – ik pēc 10 tūkstošiem nobrauktu kilometru.

Dīzeļdzinēja iekšējā temperatūra ir krietni augstāka kā benzīna brālim, tāpēc smērvielas viskozitāte zūd ātrāk, kā varētu vēlēties. Savukārt pazemināta viskozitāte turbīnas rotoram ir pašnāvība. Jebkurš turbīnu speciālists ieteiks tikai vienu – regulāri sekot eļļas līmenim un nomaiņas intervālam.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.