autoDNA iesaka
izplūdes gāzes krāsa?

Ko par dzinēja stāvokli saka izplūdes gāzes krāsa?

14 aprīļa 2015

Ja tomēr mēs ievērojam satraucošu izplūdes gāzes krāsu, mums noteikti vajadzētu transportlīdzekli pārbaudīt servisā. To jādara gan tad, ja auto ir mūsu īpašums, gan arī tad, ja taisāmies to iegādāties. Var izrādīties, ka savādāka dūmu krāsa nozīmē nopietnas problēmas un izvērtēt to var tikai profesionāla mehāniķa acs. Kā parasti auto lietotāji, kuriem nav pārāk liela pieredze, mēs nevarēsim paši novērtēt situācijas nopietnību. Tomēr ir vērts iepazīties ar to, ko varētu nozīmēt dažādās izplūdes gāzu krāsas.

 

Melni dūmi

Melni dūmi no izpūtēja nebūt nenozīmē, ka ir radušās problēmas. Dažiem dīzeļdzinējiem šāda situācija ir normāla pie nelielām slodzēm, piemēram, pie pēkšņa paātrinājuma. Ja tomēr gadās, ka melnos dūmus aiz mūsu mašīnas mēs redzam bieži, tas jau varētu nozīmēt, ka problēmas ir ar degvielas iesmidzināšanas sistēmu. Tas var būt rezultāts tam, ka degvielas kvalitāte nav pārāk laba vai arī ir nolietojušās sprauslas. Ja ir vairāk paveicies, tad pietiks ar to, ka vienkārši jānomaina trubas pie interkūlera. Tas attiecas uz situācijām, kad automašīna zaudē jaudu un dzinējs ir pārāk skaļš. 

Par melnajiem dūmiem jāsāk uztraukties tad, ja jūs esat salīdzinoši jauna transportlīdzekļa īpašnieks. Cik zināms tas vecie dīzeļi ir zināmi ar savu “dūmošanu” un šajā gadījumā tas nenozīmē to, ka ar dzinēju ir radušās kaut kādas problēmas. Benzīna dzinējos melni dūmi bieži ir rezultāts tam, ka ir veikts slikts tūnings.

 

Pelēki dūmi

Pelēki dūmi no izpūtēja, bieži norāda uz to, ka starp degvielu un gaisu dzinējā ir radusies neatbilstība proporcijās. Tas var notikt tādos gadījumos, ja no ierindas iziet sensors, piemēram, temperatūras sensors. Kompjūters nepareizi nolasa dzinēja temperatūru, līdz ar to vairāk tiek padota degviela, tā it kā dzinējs visu laiku nebūtu uzsilis, līdz ar to degmaisījums ir pārāk piesātināts.

Ņemot to vērā, ilgi nav jādomā, ka tas rada pārmērīgu degvielas patēriņu. Un visdrīzāk, tas ir maz ticams, ka pelēkie dūmi parādījās izpūtējā dabiskā veidā, tāpēc, tik līdz mēs pamanām pelēko dūmu esamību mums nekavējoties vajadzētu doties uz servisu. 

 

Zili dūmi

Zilā dūmu krāsa liecina par to, ka pārmērīgs eļļas daudzums tiek sadedzināts kopā ar degvielu. Vai tas patiesībā tā notiek, to mēs paši varam diezgan viegli pārbaudīt, regulāri pārbaudot eļļas līmeni.

Zilie dūmi var parādīties, piemēram, ja ir saplīsusi turbīna vai ir problēmas ar vārstu gumijām. Bet tie īsti nav tie sliktākie iespējamie scenāriji. Zilos dūmus var radīt arī problēmas ar virzuļa gredzeniem vai pašiem cilindriem, kas var izvērsties par nepieciešamību ļoti lielam un dārgam dzinēja remontam. 

 

 

Balti dūmi

Baltus dūmus autovadītāji visbiežāk ievēro ziemā. Gāzu izplūdes sistēmā sakrātais ūdens iztvaiko, kas īpaši ir redzams, kad ārā temperatūra ir zem nulles. Protams, jo ilgāk jūs brauksiet, jo mazāk būs redzami šie baltie dūmi. Un, ja tas tā nenotiek tad jūsu auto varētu būt problēmas ar motora galvu vai galvas blīvi, kā rezultātā sistēma nonāk dzesēšanas šķidrums un kopā ar to arī ūdens. Visbiežāk par to liecina jaudas zudums un nelīdzena dzinēja darbošanās.

Nobeigumā var tikai silti jums ieteikt rūpīgi pievērst uzmanīgu jūsu spēkrata izplūdes gāzu krāsai. Tas patiešām liecina par jūsu automašīnas patieso veselības stāvokli, un tas savukārt var jums pateikt priekšā, kas par vainu un ka ir laiks doties pie sava iecienītā un uzticamā auto mehāniķa.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.