autoDNA iesaka
Amerikāņu auto. Kas ar tiem nav kārtībā?

Amerikas auto – kas ar tām nav īsti kārtībā?

31 maija 2023

Ticiet vai nē, bet arī Latvijā ir sastopams gana liels importētu amerikāņu automašīnu skaits. Taču no tām savā ziņā ir jāuzmanās. Kādēļ? Jo, kā rāda autoDNA transportlīdzekļu vēstures datu bāzē pieejamā informācija, lielākajai daļai no importētajām amerikāņu automašīnām ir bojāta virsbūve. Starp zīmoliem visbiežāk šādi defekti redzami BMW, Ford un Chrysler automašīnām. Taču arī citi vācu zīmoli ierindojas augstās pozīcijās šajā rādītājā, tāpat sastopami arī japāņu auto markas, kā arī zviedru dūzis Volvo.

Fanot par amerikāņu automašīnām – vai tas ir pareizi?

ASV kopā ar Ķīnu un Eiropu ir viens no lielākajiem automobiļu tirgiem pasaulē. Jautāsiet, kāpēc amerikāņu auto tādā gadījumā pārpludina arī Eiropu un ir kļuvis tik iecienīts galamērķis lietotājiem Vecā kontinenta valstīs, savā ziņā arī Latvijā? Tādēļ, ka Amerikā dominē izteikti liela automašīnu pieejamība un milzīga konkurence, kas padara spēkratu cenas īpaši pievilcīgas. Lietotāji šaipus okeānam novērtē amerikāņu auto plašumu un braukšanas komforta līmeni pat tad, ja spēkrats ir ar mazāk precīzu vadāmību vai iespējami lielākām nepareizām darbībām. Pircējus arī īpaši nesatrauc, ka šādām automašīnām ir grūtāk pieejamas detaļas un rezerves daļas nekā Eiropā vai Āzijā ražotajiem automobiļiem.

Tomēr ir vērts arvien paturēt prātā un atcerēties, ka lielākā daļa no amerikāņu automašīnām, kas tiek importētas mūsu pusē, ir bojātas. Kuras tās ir un kādi ir galvenie bojājumu veidi?

Kā liecina autoDNA dati par 2022. gadu (datu bāzē pieejami simtiem miljonu ierakstu par transportlīdzekļu vēsturi visās Eiropas Savienības valstīs, kā arī ASV un Kanādā), visbiežāk jeb 90% gadījumos bojājumi ir saistīti tieši ar virsbūvi.

 

TOP 3 no ASV

  1. BMW
  2. Mercedes Benz
  3. Audi

Kuri ir visbiežāk sastopamie bojājumi amerikāņu automašīnām?

Saskaņā ar autoDNA apkopoto informāciju, gandrīz puse jeb 47% no reģistrētajiem defektiem ir bojājumi automašīnas priekšpusē. Tas nozīmē, piemēram, ka ir bijis sasists bamperis, salauzti lukturi vai pat bojāts radiators.

Nākamie elementi pēc “popularitātes” šajā rangā ir automašīnas aizmugures daļa, sāni, kā arī kreisā un labā puse. Tālāk seko priekšējā kreisā un labā puse, bet sarakstu noslēdz ieraksti par vairāk nekā vienas zonas bojājumiem.

Te uzreiz jāpiemin, ka šāda veida bojājumus automašīnām ir vērts labot nevis izcelsmes valstī ASV, bet gan jau šeit – Latvijā. Tas jums izmaksās krietni lētāk, kā galvenais iemesls tam ir zemākas darbaspēka izmaksas un darbs. Vienīgi, kā jau minējām, zināmas grūtības var rasties ar rezerves daļu pieejamību – tās var gadīties gaidīt ilgu laiku, līdz ar to dažkārt varētu nākties domāt par alternatīvu risinājumu savas ikdienas pārvietošanās jautājumā, kamēr jūsu autiņš no štatiem pacietīgi gaida remontu. Toties tad, kad automašīna būs savesta pilnīgā kārtībā, varēsiet izdevīgi pārdot tālāk, ne vien izejot atgūstot ieguldījumu, bet pat itin labi nopelnot.

Lasi vēl:  Importētāju lietotu automašīnu pārdošanas programmas

 

Kādi ir galvenie bojājumi ievestajām amerikāņu automašīnām?

Amerikas auto ilustrācija

Amerikāņu auto. Kas ar tām nav īsti kārtībā?

TOP 10 zīmoli no ASV, kuriem bijuši virsbūves bojājumi

Jautāsiet, kuriem no amerikāņu automobiļiem visbiežāk pagātnē bijuši kādās sadursmēs vai nopietnākos negadījumos gūti bojājumi? Pirmajā vietā ierindojas BMW, kam seko Ford un Chrysler. Interesanti, ka mūsu virzienā salīdzinoši lielā skaitā ceļo arī tepat, Eiropā, ražotie tik populārie Audi, Mercedes-Benz un Volkswagen! Mazda ieņem sesto pozīciju, bet desmitnieku noslēdz divi citi japāņu lielie zīmoli – Toyota un Nissan. Starp japāņiem astotajā vietā iespraucies zviedru gigants Volvo.

Te gan uzreiz jāizceļ būtiska nianse – lai arī šie gandrīz visi ir Eiropas un Japānas zīmoli, lielākā daļa no šiem automobiļiem ir ražoti uz vietas ASV. Turklāt tās ir radītas tieši Amerikas auto tirgum ar savām tehniskajām un ne tikai atšķirībām, kas savukārt ļoti pievelk pircējus Eiropā. Šīm automašīnām parasti ir lielāki dzinēji (pamatā tikai benzīna, iespējams, ar hibrīda piedziņu) un lielāka riteņu bāze nekā to analogiem Eiropā. Un tas padara šos spēkratus arī ietilpīgākus. Īpaši spilgts piemērs ir Volkswagen Passat.

ASV automobiļu eksotiskums nozīmē arī to, ka nāksies rēķināties ar ne tik labu nākotnes perspektīvu. Proti, pēc to lietošanas gadu garumā būs pagrūti šādas automašīnas pārdot tālāk nākamajiem pircējiem. Lai atrastu citu entuziastu šāda tipa automašīnai, noteikti būs nepieciešams vairāk laika nekā tās Eiropas analogam, piemēram, tam pašam pieminētajam Volkswagen Passat.

 

Vai patika raksts?

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Lasi vēl: