autoDNA iesaka
Kā samazināt auto izdevumus?

Kā samazināt auto izdevumus? Apskatīsim 11 efektīvakos veidus

1 februāra 2017

Mūsu ieteikumus par to, kā samazināt auto izdevumus mēs sadalījām trīs daļās – degvielas taupība, rūpes par transportlīdzekli un optimizācija. Pārbaudiet, kas slēpjās katrā no šīm daļām.


Kā samazināt auto izdevumus? Pirmkārt, taupiet degvielu!

Gāzes iekārtas uzstādīšana?

Gāzes uztādīšana vienmēr ir bijis efektīvs veids priekš automašīnas. Pateicoties tai vienmēr tas ir palīdzējis samazināt izdevumus par auto. Bet parasti jau daudz izdevīgāk ir iegādāties automašīnu, kurai jau ir uzstādīta gāzes iekārta un šādas iekārtas maksā sākot no 600 EUR, savukārt auto pārdevēji reti ietver iekārtas izmaksas automašīnas cenā. Protams, pastāv risks, ka varam nopirkt automašīnu ar gāzes iekārtu, kura sagādā problēmas.

Jāuztur vienmērīga auto gaita

Ja jums ir auto ar kruīza kontroli jāiemācās to izmantot un pielietot to vienmēr, kad tas ir vajadzīgs. Kruīza kontrole palīdz samazināt auto izdevumus, jo braukšana ar vienmērīgu ātrumu un bez pēkšņiem paātrinājumiem ļauj samazināt degvielas patēriņu, un ja jau esam samaksājuši par kruīza kontroles esamību, tad ir vērts to izmantot!

Mazāk bravūras

Mierīga braukšana ir ļoti svarīga normālam degvielas patēriņam, jo jebkurš straujš paātrinājums izraisa palielinātu tās patēriņu. Vērts, piemēram, to atcerēties stāvot pie luksofora vai apdzenot kādu transportlīdzekli, kurš brauc tikai nedaudz ātrāk par jums. Mierīgaka braukšana ietaupa ne tikai degvielas patēriņu, bet arī pagarina bremžu darbības mūžu un ļauj saglabāt jūsu pašu drošību uz ceļa.

Izvairamies no braukšanas ar neitrālo ātrumu

Braucot tukšgaitā – tā galvenokārt tomēr paaugstina degvielas patēriņu, kā arī braucot ar neitrālo ātrumu mums ir ierobežotas iespējas reaģēt estremālās situācijās. Samazinot šādas braukšanas ar neitrālo ātrumu tas palīdzēs mums ne tikai ietaupīt degvielas patēriņu, bet arī gādās par mūsu drošību.

Pārbaudiet gaisa spiedienu riepās

Braukšana ar riepām, kurās ir zemāks spiediens nekā to ir noteicis izgatavotājs, palielinās degvielas patēriņu. Pārmērīgi piepumpētas riepas draud mums ar to pārsišānu uz kādas apmales vai arī ar ātrāku to ekspluatācijas izbeigšanos, tāpēc, ja riepu neregulārā pārbaude spēj ietekmēt musu finansiālo stāvokli, labāk tomēr biežāk pārbaudīt spiedienu tajās.

Kā samazināt auto izdevumus? Otrkārt, rūpējieties par tiem!

Vieglāk novērst nekā remontēt

Šāds princips, kurš bieži vien attiecās arī uz cilvēkiem, darbojas arī uz automašīnām, tāpēc labāk ir biežāk novērst visas problēmas, kuras atklājās automašīnā. Izlasām automašīnas rokasgrāmatu un regulāri mainām visus šķidrumus un filtrus. Vienmēr pārbaudiet, lai automašīna servisā tiktu pārbaudīta saskaņā ar ražotāja ieteikumiem, tādā veidā, mums ir iespēja izvairīties no neparedzētiem izdevumiem un dārgām vizītēm servisos.

Ātri reaģējam

Pamanot kādu problēmu ar auto, nav jāgaida kamēr tā pasliktināsies, bet tūlīt pat jābrauc uz autoservisu. Nelielie traucējumi auto detaļu darbībā var izraisīt to nepareizu darbību un ar laiku arī sabojāt šīs auto detaļas, kā rezultātā neliela remonta vietā mūs sagaida ļoti dārgs remonts autoservisā.

Rīkojamies paši

Kā jau tika minēts iepriekš, ka apmeklējumu servisā nevajadzētu atlikt, tāpēc pirms tur dodamies jāizdomā vai tik mēs paši nevaram kādu no problēmām novērst, jo īpaši, ja tā ir neliela. Paši mēs varam izdarīt daudzas lietas, piemēram, papildināt šķidrumus, nomainīt spuldzīti vai drošinātāju, notīrīt akumulatora klemmes, ieeļļot eņģes, iesmērēt ar vajadzīgajām smērēm gumijas daļas uz ziemu, nomainīt logu tīrītāju slotiņas un pat dažreiz arī kādu filtru. Ja paši veiksim kādu nelielu remontu tas, iespējams, būs laikietilpīgs process, bet tas ļaus samazināt izdevumus par auto, tādā ziņā, ja, piemēram, tiktu apmeklēts autoserviss.

Kā samazināt auto izdevumus ? Treškārt, veicam optimizāciju

Pirms iekāpjam automašīnā, lai braukt uz kādu lielveikalu, padomājam, cik izmaksās kilometrs šāda brauciena, tāpēc, ja gribam reāli samazināt izdevumus par auto mums būtu jāapsver ideja kā to izmantot retāk. Varbūt tā vietā, lai braukt uz tuvāko sporta zāli uzspēlēt skvošu labāk aiziet uz to ar kājām? Vai arī tā vietā, lai dodas uz darbu ar auto dedzinot degvielu korķos, labāk izmantot tramvaju, kurš noteikti aizvedīs mūs ātrāk, tāpēc katrs ietaupītais brauciens ļauj mums ietaupīt arī degvielu.

Būsim sabiedriski

Dažreiz mums vienkārši ērtāk doties uz darbu vai uz kādu pasākumu ar mašīnu un nemaz negribam no tā atteikties. Šādā situācijā, lai samazinātu izdevumus par auto ir vērts pameklēt kādu līdzbraucēju, kurš piemetīs kādu nelielu naudas summu pie degvielas. Vērts ir arī pajautāt darba vietā vai kāds no jūsu kolēģiem dzīvo tuvumā un, tad doties uz darbu kopā. Tāpat arī braucot uz pasākumu varam paķert līdzi kādu  no draugiem. Un nevajadzētu uzreiz prasīt no viņiem naudu, jo viņi arī kādreiz var jūs aizvest.

Ir vērts izmantot kādu no lojalitātes programmām

Gandrīz katrā degvielas uzpildes stacijā darbojas kāda no lojalitātes programmām. Dažas ir vairāk praktiskas, dažas mazāk praktiskas, bet vienmēr tās dod kādu iespēju nopelnīt kādus atlaižu punktus. Ja jau bieži pildam degvielu ir vērts piedalīties kādā no lojalitātes programmām un gūt labumu no iekrātiem punktiem.

Kā jau jūs redzat, veidu kā samazināt izdevumus par auto ir diezgan daudz. Visu veidu lietošana uzreiz dažreiz nemaz nebūs iespējama, tāpēc ir vērts apsvērt domu lietot vismaz daļu no tām – labāk zīle rokā nekā mednis kokā!