autoDNA iesaka
Nesists lietots auto

Nesists lietots auto? Vai tādi eksistē un kā meklēt.

6 jūnija 2017

Lasot automašīnu pārdošanas sludinājumus, grūti pretoties sajūtai, ka neviena no tām nav bijusi negadījumā. Tomēr realitāte ir pavisam cita – ja automašīna ir lēta, tai ir mazs nobraukums un labs ražošanas gads, ir ļoti iespējams, ka tā ir bijusi iesaistīta sadursmē un visi defekti ir novērsti vai tiek slēpti. Nesists lietots auto un kā tādus atrast?

Kā pārbaudīt automašīnu, pirms to pērkam, lai izvairītos no pārdevēja krāpnieciskiem nodomiem?

Mūsu padomi:

1. Pārbaudiet automašīnu kopā ar kādu

– draugu, brāli vai tēvu. Mēdz teikt, ka divas galvas ir gudrākas par vienu, un tas attiecas arī uz automašīnu pārbaudīšanu. Divatā varat pamanīt vairāk, uzdot vairāk jautājumu un aplūkot automašīnu detalizētāk. Labi ir arī tad, ja otra persona ir kāds no ārpuses, kurš nelūkojas uz mašīnu emocionāli, bet racionāli. Viņa vai viņas skaidrā un racionālā spriestspēja var atturēt no auto iegādes, kas ir ievērojami mazāk vērta, nekā pārdevējs prasa.

2. Pārbaudiet krāsu, meklējiet skrāpējumus un buktes.

Tas ir acīmredzams – automašīnai, kas nekad nav bijusi iesaistīta sadursmē, nevajadzētu būt ar skrāpējumiem vai citiem krāsas bojājumiem, nemaz nerunājot par buktēm. Meklējiet krāsošanas pēdas, pulēšanas pastas paliekas un pārbaudiet, vai atstarpes starp virsbūves daļām ir vienādas (jo īpaši starp buferiem un durvīm). Pievērsiet uzmanību sliekšņiem un riteņu arkām – tur, visticamāk, varēsiet pamanīt, vai auto ir krāsots.

3. Izmantojiet krāsas biezuma mērītāju

– tas maksā ap 50 eiro un ir šīs cenas vērts. To izmantojot, vispirms pārbaudiet jumtu, lai iegūtu labu atskaites punktu (vismazākā iespēja, ka šī vieta ir bijusi bojāta un krāsota), un pēc tam pārējās virsbūves daļas. Pirms sākat pārbaudīt krāsas biezumu, uzziniet standarta biezumu konkrētajam modelim. Ja mērierīce uzrāda biezāku krāsu, tas nozīmē, ka zem tās ir vēl kāda krāsas kārta. Kā arī nekad neuzticieties rādījumiem, ko veic auto pārdevējs. Ļoti iespējams, ka pārbaudes laikā pārdevējs pārbaudīs vietas, kuras netika labotas, tāpēc šis process būs bezjēdzīgs.

4. Uz automašīnām, kas ir krāsotas rūpnīcā, nav notecējumu.

Ja gadās pamanīt kādu krāsas notecējumu uz virsbūves, ir gandrīz skaidrs, ka auto ir krāsots vēlreiz.

5. Pārbaudiet automašīnu kādā no virsbūves remontdarbnīcām.

Ja gribat būt drošs, ka mašīnai nav veikts metāla lokšņu remonts, vai vēlaties pārbaudīt, ka tas ir veikts profesionāli. Auto krāsotājs vai skārdnieks pateiks, ko meklēt un kur atrast pazīmes no iepriekšējiem remontdarbiem, un, ja tādi būs, tad zinās, vai darbs ir paveikts pareizi.

6. Pārbaudiet stiklu izgatavošanas gadu.

Visu stiklu un automašīnas gadam vajadzētu būt vienādam (dažreiz stikli var būt gadu vecāki nekā auto ražošanas gads). Ja atšķirība ir divi vai vairāk gadu, tas varētu nozīmēt, ka automašīna ir bijusi iesaistīta negadījumā un tie bija jānomaina. Kā arī pārbaudiet, vai visi stikli ir ražoti vienā uzņēmumā.

7. Pārbaudiet, vai visas lampas ir ražojis tas pats uzņēmums un vai tās tika izgatavotas rūpnīcā.

Ja kreisā lampa (priekšā vai aizmugurē) atšķiras no labās, pastāv liela iespēja, ka mašīnai ir bijis bojāts sāns.

8. Rūpīga aplūkojiet slēdzenes un aizdedzi un pārbaudiet bojājumus.

Ja slēdzenes ir pamatīgi saskrāpētas, tas varētu nozīmēt, ka auto ir bijis zagts, un jums būtu jābūt piesardzīgākam.

9. Pārbaudiet drošības spilvenus.

Drošības spilvena indikatoram uz priekšējā paneļa ir jābūt izslēgtam neatkarīgi no citiem indikatoriem. Ja drošības spilveni bija nostrādājuši, pastāv liela iespēja, ka drošības spilvenu indikators ir saslēgts ar citu un tie izslēdzas reizē. Tā ir skaidra zīme, ka auto ir bijis iesaistīts nopietnā negadījumā.

10. Faktu, ka mašīna ir bijusi iesaistīta negadījumā, var noteikt pēc drošības jostu ražošanas gada.

Pēc nopietna negadījuma mediķiem vai ugunsdzēsējiem drošības jostas ir jāpārgriež, lai glābtu dzīvību, un tās ir jānomaina, kad auto ir salabots. Tātad, ja ražošanas gads drošības jostām krietni atšķiras no automašīnas ražošanas gada, tā ir skaidra zīme, ka ir jābūt uzmanīgam, veicot pirkumu.

 

Pirms pērkat lietotu automašīnu (jo īpaši importētu no ASV), rūpīga pārbaude ir ļoti būtiska. Var izrādīties, ka pārdevēja auto bez negadījumiem realitātē ir bijis pilnībā norakstīts. Ja mašīnu paredzēts lietot daudzus gadus, ir labāk nopirkt mazu auto bez negadījumu vēstures, nevis labotu lielu auto ar labu aprīkojumu.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.