autoDNA pārbauda
autoDNA-kapec-vin-numurs

Kāpēc VIN numurs ir tik svarīgs?

18 augusta 2021

Gandrīz 80% autovadītāju uzskata, ka katrā automašīnas pārdošanas sludinājumā ir jāiekļauj transportlīdzekļa VIN numurs:

  • 60% autovadītāju piekrīt, ka jānorāda arī reģistrācijas numurs,
  • 25% autovadītājiem nav viedokļa par šo tēmu,
  • 15% iebilst.

Šī ir pirmā daļa no autoDNA publikācijas “Rulete ir beigusies, pērkot lietotu automašīnu”.

Publikācijas pirmā nodaļa tiek veltīta VIN numuram. Tāpēc šodien mēs mazliet apskatīsim šo tēmu plašāk.

 

VIN numurs

VIN (“Transportlīdzekļa identifikācijas numurs”) ir septiņpadsmit rakstzīmju kopums, kas identificē konkrētu transportlīdzekli un veido tā unikālo numuru – identitāti. VIN ir transportlīdzekļa kods, tāpat kā personas kods cilvēkam, ir ka viņa DNS.

Minēto VIN numuru piešķir transportlīdzekļa ražotājs, kurā tas norāda:

  • Marku,
  • Modeli,
  • Izlaiduma gadu,
  • Kā arī transportlīdzekļa vēsturi,
  • Un citus tehniskos parametrus.

To lieto visu veidu transportlīdzekļiem (vieglajiem automobiļiem, kravas automašīnām, piekabēm, autobusiem, motocikliem, mopēdiem). VIN transportlīdzekļu marķēšanas sistēma atbilst starptautiskajam ISO 3779-1983 standartam un tiek izmantota praksē kopš 1980. gadā. Šo sistēmu ir pieņēmusi lielākā daļa no valstīm, un izmanto vadošie transportlīdzekļu ražotāji.
VIN identifikācijas numurs nepārprotami identificē katru pasaulē ražoto transportlīdzekli pēdējo četrdesmit gadu laikā.

 

 

Nepieciešamas plašākas zināšanas

Pētījuma rezultāti publikācijā “Rulete ir beigusies, pērkot lietotu automašīnu” apstiprina, ka tikai 16% aptaujāto autovadītāju zina, cik daudz informācijas par automašīnu var uzzināt pēc VIN numura. Vairumā gadījumu dalībnieki norāda uz pamatinformāciju par automašīnu, piemēram, ražošanas gadu, marku un modeli vai pirmās reģistrācijas datumu.

Vairāk nekā puse respondentu (publikācijas izpētes laikā) zināja, ka VIN numurs ļauj meklēt transportlīdzekļa vēsturi (automašīnas negadījumu vēsturi).

Savukārt vairāk nekā 60% dalībnieku nekad nav meklējuši informāciju par automašīnu, pēc VIN numuru. Tie, kuri zina, ir izmantojuši bezmaksas transportlīdzekļu informāciju vietnē e.csdd.lv.
Starp maksas pakalpojumiem visbiežāk tika izmantots autoDNA.

 

Lasi vēl: Importētāju lietotu automašīnu pārdošanas programmas

 

Kāpēc VIN numurs?

Temats par VIN numuru ir ļoti svarīgs, tomēr mums joprojām ir nepieciešama plašāka informācija un padziļinātāka izglītošana. Tādēļ publikācijas pirmā nodaļa “Rulete ir beigusies, pērkot lietotu automašīnu” ir veltīta tieši šai tēmai.

Lasiet vēl:

👉 Informācijas asimetrija un “citronu tirgus”
👉 Kā atšķirt graudus no pelavām? Stāsts par ASV citroniem

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.