autoDNA iesaka
vecie krāmi

Miljonus vērtie krāmi, kas atrasti garāžās

10 janvāra 2017

Ikvienam ir zināms, ka vecie krāmi var slēpt, ko vērtīgu.  Apskatīsim miljonus vērtie krāmus, kas atrasti garāžāsAutomašīnu mājvieta – garāža pilda visdažādākās funkcijas, tostarp, arī noliktavas. Ikvienam ir zināms, ka agrāk vai vēlāk tur nonāks saplīsušais ledusskapis, vecie žurnāli, kardiotrenažieris un citas “vērtīgas mantas”, kuras ir žēl izmest. Arī reti un ekskluzīvi automobiļi nav nekāds izņēmums, kuri pēc vairāku gadu dīkstāves ierauga dienasgaismu vairāku miljonu eiro vērtībā.

 

Balta keramikas bļodiņa

Bļoda

 

Necilo ēdamtrauku garāžas izpārdošanā par trīs ASV dolāriem iegādājās kāda Ņujorkā dzīvojoša ģimene. Pēc vairāk nekā sešu gadu lietošanas sadzīvē, tā tika aizvesta pie mākslas priekšmetu novērtētāja un izrādījās, ka tā ir veidota Ķīnas Sunu dinastijas laikā, kas valdīja Ķīnā no 960. līdz 1279. gadam. Trīs dolāru ieguldījums acumirklī pārvērtās par 2,2 miljonu dolāru vērtslietu.

 

Neatkarības deklarācija

Neatkarības deklarācija

 

1820. gadā ASV Kongress lika izgatavot 200 Neatkarības deklarācijas kopijas. Līdz mūsdienām bija saglabājušās 35, kamēr Maikls Sparks no Tenesī štata ASV, pašam nezinot, iegādājas 36. kopiju par kuru samaksāja $2,48. Vēlāk izrādījās, ka dokuments ir autentisks un tā vērtība pieauga līdz 477 650 ASV dolāru.

 

Bērna zīmējums

Bērna zīmējums

 

Britu uzņēmēja Endija Fieldsa komandējums Las Vegasā vainagojās ar divu miljonu ASV dolāru vērtu zīmējumu. Savos bērnības gados to bija uzzīmējis kāds cits Endijs, proti, pasaules slavenais popārta pārstāvis Endijs Vorhols. Zīmējums tapa laikā kad māksliniekam bija nieka 10 gadi un viņš slimoja ar holēru.

 

Lūžņu mantojums

 

2014. gads izpelnījās ierakstu pasaules autoindustrijas vēsturē ar pasakainu atradumu kādā Francijas savrupnamā valsts Rietumu daļā. Mantojumu saņēmušie radinieki nemaz nenojauta, ka uz īpašuma izvietotie vairāk nekā 100 automobiļi, kuri lielākoties bija sarūsējuši un ļoti sliktā stāvoklī, beigu beigās bija vērti vairāk nekā 50 miljonus eiro!

Starp tiem bija tādi unikāli spēkrati, kā 1961. gada Ferrari 250 GT SWB California Spider, 1956. gada Maserati A6G Gran Sport Frua, Ferrari 250 GT California Spider un daudzi citi auto vēstures pārstāvji.

 

Noputējušais Mercedes-Benz ar salauzto transmisiju

Noputējušais Mercedes-Benz ar salauzto transmisiju

 

Šis retais 1955. gada Mercedes-Benz 300SL Alloy Gullwing tika pasniegts kā absolvēšanas dāvana kādam pusaudzim. Auto tika lietots līdz brīdim kad 1971. gadā tam saplīsa ātrumkārba un tas tika atstāts garāžā turpmākos 40 gadus. Auto vērtība tiek lēsta ap 3,5 miljoniem eiro.

 

Veca vinila plate

Veca vinila plate

 

Ņujorkas garāžas izpārdošanā kāds melomāns par 75 ASV centiem iegādājās vecu un noputējušu vinila plati. Vēlāk izrādījās, ka tā ir leģendārās rokgrupas Velvet Underground vienīgais demo ieraksts, kurš tika gatavots priekš ierakstu kompānijas Columbia Records. Interneta vietnē eBay.com šī plate tika pārdota par $25 000.

Un kas ir tavā garažā?

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.