Man ir auto
automašīnas sagatavošana ziemai

Kā sagatavot auto ziemai – Kontrolsaraksts

Pievienoja 22 decembris 2016

Sagatavot auto ziemai vajag katra auto īpasniekam, lai auto kalpotu ilgak un saskartos ar mazāk problēmām. Ziema ir grūts laiks autovadītājiem, jo īpaši tiem, kuri ir slikti sagatavoti. Bet īpaši nesaspringstot var tomēr viegli izvairīties no daudzām problēmām, jo tās ir viegli prognozējamas. Pietiek veltīt nedaudz laika un naudas, lai bez problēmām baudīt transportlīdzekļa darbību ziemas apstākļos. 
Darbības, kuras mums ir nepieciešams izdarīt, lai sagatavotu auto ziemai var iedalīt divāsgrupās, tādas, kuras varam izdarīt paši un tādas ar kurām jāvēršas servisā pie meistara. Interesanti ir tas, ka darbību, kuras varam izdarīt paši ir ievērojami vairāk!

Kā pašam sagatavot auto ziemai?

 • Logu tīrītāju slotiņas – ziemas sezonā var sagaidīt lielākus sniega un lietus nokrišņus kā arī pēc snigšanas daudz dubļu uz ielām. Ņemot to vērā logu tīrītāji tiks ekspluatēti daudz biežāk nekā vasarā un to priekšā būs grūtāki uzdevumi, un tāpēc ir vērts tos nomainīt tieši pirms ziemas sākuma.
 • Sagatavot auto ziemai ir svarīgi un galvenokārt nedrīkst aizmirst logu šķidruma nomaiņu – atstājot tvertnē vasaras šķidrumu, kas ziemas apstākļos noteikti sasals, tas var novest arī pat līdz tvertnes plīsumam un tās laikietilpīgu nomaiņu. “Optimistiskākajā” variantā mums vienkārši nebūs izdevības izmantot logu šķidrumu, tāpēc labākais variants būtu nopirkt un nomainīt ziemas mazgāšanas šķidrumu vēl pirms ziemas uzsākšanās. Vajadzētu arī atcerēties par šķidruma rezervi bagažniekā, jo ziemā mēs to izmantojam daudz ātrāk nekā vasarā.
 • Paklājiņu nomaiņa uz gumijas paklājiņiem – elegantos paklājiņus no materiāla mums vajadzētu nomainīt uz praktiskiem gumijas paklājiņiem. Daudz vieglāk būs no tiem noņemt mitrumu. Jo mazāk ūdens salonā, jo mazāka iespēja, ka aukstā laikā iekapjot automašīnā mums būs jākasa stikls no iekšpuses. Varat arī apsvērt iespēju zem gumijas paklājiņiem salikt papīra dvieļus vai pat avīzes, kuri absorbēs mitrumu.
 • Durvju gumiju aizsardzība – gumijas jāapsmidzina ar atbilstoši šim nolūkam sagatavotu šķidrumu, ko bez grūtībām var iegādāties auto veikalos. Šādu šķidrumu ir vērts ziemā vedāt līdzi bagažniekā un laiku pa laikam apsmidzināt durvju gumijas. Šādā veidā saglabāsim sev un saviem pasažieriem nevajadzīgo cīkstēšanos ar piesalušām durvīm, kuriem tas nemaz nav vajadzīgs.
 • Durvju slēdzeņu sagatavošana – rūpēties par slēdzenēm ziemas apstākļos palīdz īpaši preparāti, kuri izvada no tām mitrumu un samazina sasalšanas iespēju. Tas ir īpaši svarīgs jautājums tiem cilvēkiem, kuriem automašīnā degvielas vāciņš ir apgādāts ar neapbruņotu slēdzeni.
 • Visa akumulatora, kontaktu un klemju tīrīšana –  netīrumi uz klemmēm un uz kontaktiem samazina iespēju vadīt caur tiem strāvu. Tāpēc ir vērts no netīrumiem atbrīvoties, lai neapgrūtinātu automašīnas elektro sistēmas darbību un tik grūto uzdevumu, transportlīdzekļa iekustināšanu ziemas apstākļos.
 • Labas degvielas uzpildīšana – tieši pirms ziemas kā arī ziemas laikā ir vērts norēķināties vairāk par labas kvalitātes degvielu. Īpaši dīzeļdzinējos labāka degviela uzlabos transportlīdzeklim gludāku gaitu.

Kādus darbus uzdot automehāniķim servisā, lai sagatavot auto ziemai?

 • Riepu maiņa – kad āra temperatūra sāks slīdēt zem 7 grādiem vajadzētu jau servisā veikt riepu maiņu uz ziemas riepām. Laba saķere ir pamats mūsu drošībai, tāpēc nav vērts kavēties ar šo uzdevumu.
 • Aizdedzes sistēmas pārbaude – benzīna transportlīdzekļu īpašniekiem jāpalūdz automehāniķim pārbaudīt aizdedzes sveces un svečvadus, bet dīzeļdegvielas dzinēju īpašniekiem jāpārbauda sildelementi tai skaitā kvēlsveces.
 • Akumulatora un ģeneratora stāvokļa pārbaude – ziemā ir vieglāk izlādēt akumulatoru, tāpēc ir svarīgi, lai ģenerators to pienācīgi uzlādētu. Katra ģeneratora stāvokļa pasliktināšanās var izraisīt to, ka braukšanas laikā pietiekami neuzlādēsim akumulatoru un līdz ar to nākamajā dienā nevarēsim automašīnu viegli pielaist. Servisa apmeklējuma laikā japaprasa meistars, lai pārbauda arī pašu akumulatoru.
 • Dzesēšanas šķidruma pārbaude – tam ir jābūt ne tikai vajadzīgā krāsā, bet arī tam ir jāsaglabā visas savas īpašības. Tā pārbaudei ir vajadzīgi mērinstumenti, kuri ir katrā sevi cienošā servisā. Ja ir nepieciešams labāk nomainīt dzesēšanas šķidrumu pirms ziemas.
 • Apkures bojājumu novēršana – ja esam pamanījuši, ka apkure automašīnā nespēj pilnvērtīgi darboties ir vērts doties uz servisu to novērst pirms sākusies ir ziema. Dažreiz pietiek ar to, ka jānomaina tikai filtrs, bet dažreiz problēma var būt nopietnāka. Pareiza apkures darbība, tomēr ir svarīga, lai braukšana ziemā būtu komfortabla, tāpēc, jo ātrāk un labāk ūdens iztvaikos un pazudīs no logiem, jo labāk.

Patiesībā dzesēšanas šķidruma un ģeneratora stāvokļa kontroli varam veikt paši. Pietiek ar to, ka nopirksiet atbilstošu testeri un elektrības mērītāju un vēlak ir jāiemācās kā tos pareizi izmantot. Līdz ar to sanak tā, ka, lai labi sagatavotu auto ziemai vairāk darbību ir jādara pašiem nekā ar servisa un automehāniķa palīdzību. Tas nozīmē, ka viss ir atkarīgs tikai no mūsu mobilizācijas un apņēmības. Apņēmības izrādīšana palīdzēs uzskaitīt visus minētos punktus un uzlabos transportlīdzekļa komfortu un ekspluatāciju ziemas apstākļos. Visu šo minēto punktu īstenošana palīdzēs pārdzīvot ziemu kā autovadītajiem bez nepatīkamiem pārsteigumiem.

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.