autoDNA iesaka
Viltotu superauto

Vai tu būtu gatavs pirkt viltotu Ferrari ar Toyota dzinēju?

15 februāra 2017

Vai tu būtu gatavs pirkt viltotu Ferrari ar Toyota dzinēju? Viltotu auto droši vien uz ielas nepazīsiet, bet interneta vietnēs šad tad parādās iedvesmojoši stāsti par kādu ekskluzīvo viltotu sporta auto repliku, kas tapusi vairāku gadu garumā prasmīga auto entuziasta garāžā. Ja jau tirgus ir pārsātināts ar Gucci, Armani u.c. viltojumiem, kāpēc gan Ferrari un Aston Martin būtu kaut kādi izņēmumi?


Ievērojamai pasaules daļai cilvēku imidžs ir ļoti svarīgs. Galu galā tas nosaka mūsu piederību kādai konkrētai sabiedrības grupai, kas cilvēkiem no malas var daudz ko par mums pateikt. Apģērbs un aksesuāri ar viltotām preču zīmēm ir jau sen pierasta lieta, bet kā būtu ar automašīnām?

Viltotu Ferrari un Lamborghini spēkratu ražošana.

Spānijas policija veica reidu kādā pagrīdes uzņēmumā un atklāja, ka tur tiek ražoti viltus Ferrari un Lamborghini markas spēkrati. Ekskluzīvajiem viltojumiem par pamatu ir ņemtas ne tik ekskluzīvas Ford, Peugeot un Toyota markas automašīnas, kuras vēlāk pārbūvētas vizuāli līdzīgas jau pieminētajiem Itālijas superauto. Ekstrēmās pārvērtības piedzīvoja Toyota MR2, Ford Cougar un Peugeot 406 modeļi, kuri vēlāk pārtapa par dažādiem superauto.

Viltoto automašīnu virsbūve un interjers ir veidots no stiklašķiedras, kas maksimāli pietuvināts oriģinālam. Vienīgi automašīnu dzinējs ir palicis ar donoru automobiļu dvēseli. Ja vizuāli to var noslēpt zem automašīnas motora pārsega, tad skaņu nu nekādi nesanāks noviltot. Itālijas viltotie Ferrari F355 un F430 bija aprīkoti ar niecīgiem 2,0 un 2,5 litru benzīna motoriem.

 

Cena par auto sapni?

Gluži kā Gucci somiņa vai Armani džemperis par 10 eiro, arī šajā gadījumā cena ir bijusi krietni zem oriģinālu vērtības. Jācer vienīgi, ka pircēji ir apzinājušies ka pērk efektu bez sporta auto dvēseles. Jāsaka, ka auto meistari savu darbu ir veikuši godam, jo lielākā daļa cilvēku diez vai spētu atšķirt šādu auto no oriģināla. Galu galā – cik tad bieži sanāk uz ielas redzēt koši sarkanu Ferrari?!

Dažādos lietotu auto portālos šie pakaļdarinājumi nonāca ar viltotiem dokumentiem un cenu zīmi, kas svārstījās no 40 000 līdz 45 000 eiro. Ja jau ikdienišķus auto pirms to iegādes mēs vedam uz servisu pārbaudīt, iegādājoties šādu marku auto tos pilnīgi noteikti būtu jāpārbauda no A līdz Z. Jebkurš automehāniķis spētu atšķirt 2,0 litru dzinēju no tā, kas parasti slēpjas zem Ferrari pārsega, nemaz nerunājot par padziļinātu izpēti un dažādu online vietņu sniegtajiem pakalpojumiem.

 

Viltoti Aston Martin un Ferrari ar Toyota dzinēju

Šis nav vienīgais gadījums, kad cilvēkiem tiek piedāvāti superauto, par super-cenām. Pirms dažiem gadiem pasauli pāršalca ziņa par kādu autobūves garāžu, kura arī atradās Spānijā un toreiz policija konfiscēja 19 dažādus Ferrari un Aston Martin automobiļu viltojumus.

Arī šajā gadījumā dzinēji un virsbūves tika ņemti no ievērojami pieticīgākiem automobiļiem. Toreiz pārsvarā tika viltoti Ferrari F430 un 458 Italia, kā arī daži Aston Martin modeļi.

Uzmanības izslāpušie pircēji bija gatavi maksāt no 30 000 līdz 40 000 eiro par šādiem pakaļdarinājumiem.

Labā ziņa viltus Ferrari u.c. ekskluzīvo auto pircējiem ir tā, ka vismaz uzturēšanas izmaksas šādam auto ir zemas.

 

Lasi vēl:

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.