autoDNA iesaka
Auto akumulators

Auto akumulators – pēc kādiem kritērijiem izvēlēties?

18 decembr 2022

Auto akumulators ir svarīga ierīce mūsu transportlīdzekļa pareizai darbībai ne tikai ziemas apstākļos, bet arī vasarā. Diemžēl, tam ir īsāks mūžs nekā citām auto daļām, tāpēc ik pēc pāris gadiem mēs saskaramies ar vajadzību iegādāties jaunu akumulatoru. Kā nopirkt labu auto akumulatoru?


Galvenie automašīnas akumulatora parametri

 Auto akumulatoram ir četri galvenie parametri.

Izmērs

Tas ir garums, platums un augstums, kas norādīti milimetros vai centimetros. Lai gan tas neizklausās pārāk nopietni, šie noteikti ir vieni no galvenajiem parametriem, kuriem ir jāpievērš uzmanība pērkot jaunu auto akumulatoru. Šī ir būtiska nianse, jo pārāk liels akumulators var neiederēties tam paredzētajā vietā (zem dzinēja pārsega).

 

Skavu izvietojums

Vēl viens elements, kam ir jāpievērš uzmanība. Ja nopirksim akumulatoru, kuram skavas ir izvietotas savādāk nekā kabeļi ar klemmēm mūsu automašīnā, tad vienkārši var būt problēmas ar to pieslēgšanu pie vadu sistēmas.

 

Akumulatora ietilpība

Tā ir izteikta ampērstundās (Ah). Šis parametrs informē par to, cik stundas (h) akumulators ir spējīgs dot vienu ampēru (A) strāvas. Nedaudz jokojot var teikt, ka šis parametrs izskaidro to, cik daudz stundu mēs varam klausīties radio pie izslēgta dzinēja.

 

Strāvas palaišanas stiprums

Šis rādītājs ir izteikts izteikts ampēros (A).

 

Kā pārbaudīt, kāds akumulators der mūsu auto?

Domājot par to, kādu akumulatoru automašīnai iegādāties, pirmkārt, mums vajadzētu ieskatīties transportlīdzekļa lietotāja rokasgrāmatā. Daži ražotāji šajā rokasgrāmatā ievieto informāciju par tā parametriem. Ja kaut kur tomēr esat pazaudējuši šo rokasgrāmatu, nav problēmu, Jūs noteikti varat  lejupielādēt šo informāciju no oficiālās ražotāja mājas lapas vai arī no citiem interneta avotiem.

Ja tas neizdodas, tad vajadzētu doties uz auto un vienkārši pārbaudīt, kāds akumulators automašīnā bija līdz šim. Ja jūsu auto bez problēmām darbojās ar šo akumulatoru, tad mēs varam iegādāties tādu pašu modeli, ar identiskiem parametriem.

Sliktāk, ja jums bijis slikts akumulators, un Jūs par to nezinājāt, tāpēc pirms veikt pirkumu pie tirgotāja vajadzētu uzzināt vai Jūsu izvēlētais modelis atbilst, gan fiziski, gan parametru ziņā Jūsu automašīnai.

Automašīnas akumulatora uzlāde

Foto: Pixabay.com

Palīgā nāks bateriju ražotāji

Palīdzēt izvēlēties pareizo akumulatoru palīgā nāks arī auto “bateriju” ražotāji. Viņu tīmekļa vietnēs var atrast vienkāršas meklētājprogrammas, kur atzīmējot sarakstā jūsu transportlīdzekļa modeli, tie ieteiks atbilstošu akumulatoru ar dotā ražotāja cenu piedāvājumu.

Tas darbojas tieši tāpat, kā eļļu un šķidrumu ražotāju tīmekļa vietnēs. Pirms noklikšķiniet uz uzraksta “pirkt”, ir vērts pirms tam modeļa nosaukumu precizēt citās interneta meklētāju vai cenu salīdzināšanas programmās. Var izrādīties, ka tādu pašu auto akumulatoru nopirksiet lētāk citā internetveikalā vai arī ietaupīsiet uz transportēšanas izmaksām.

 

 

Vai pirkt akumulatoru ar labākiem parametriem nekā ieteicams?

Mūsu ceļvedi par akumulatoriem uzsākām ar aprakstu par akumulatora parametriem un ieteikumiem, lai to izvēloties izmantot transportlīdzekļa vai akumulatoru ražotāju ieteikumus. Autovadītāji bieži vien cenšas būt gudrāki nekā auto rūpniecības inženieri un tiecas iegādāties akumulatorus ar “labāku” sniegumu, ar paaugstinātu strāvas un jaudas izturību.

Tikmēr akumulators ar lielāku strāvas izturību, nekā patiesībā tas ir vajadzīgs jūsu automašīnai, samazinās dzinēja palaišanas laiku, kā arī samazinās akumulatora ekspluatācijas laiku. Auto akumulators ar paaugstinātu jaudu ļaus ātrāk iedarbināt auto, vienīgi nepiemērots ģenerators var nepaspēt to pilnībā uzlādēt, kas var radīt problēmas ar tā iedarbināšanu.

Kā arī akumulators ar paaugstinātu jaudu un strāvu, iespējams, būs arī smagāks un dārgāks. Šajā gadījumā būs labs, populārs teiciens – “labāks ir labā lielākais ienaidnieks”.

Foto: Unsplash.com

Vai ir vērts pirkt slavena ražotāja akumulatoru?

Šis jautājums uztrauc daudzus autovadītājus. Praksē tas veicina pārbaudei kādu tēzi, ka pazīstamu zīmolu produktos bieži vien maksājam tikai par pašu zīmolu, kas iespējams kādreiz nozīmēja augstu kvalitāti. Mūsdienās visam ir jābūt ražotam tā, lai drīz pēc tam, kad beidzies ir garantijas laiks tas vairs nebūtu derīgs lietošanai, kā rezultātā nepieciešams ir iegādāties nākamo ierīci.

Ar specializētām iekārtām, lai pārbaudītu akumulatora ietilpību un strāvas jaudu, ko ražotājs ir norādījis uz etiķetes, pārzin pārsvarā tikai lielie akumulatoru servisi. Mēdz teikt, ka slaveni akumulatoru ražotāji “piemet” saviem klientiem nedaudz vairāk parametru nekā norādīts uz iepakojuma, bet akumulatori no lielveikala faktiski ir ar līdz pat 30% zemāku veiktspēju nekā rakstīts ir uz etiķetes. Tomēr nav zināms, cik statistiski tā ir patiesi apstiprināta taisnība un cik tie ir atsevišķi gadījumi, aiz kuru baumām stāv slavenu ražotāju augstie mārketinga triki. 

 

Kam vēl jāpievērš uzmanība papildus akumulatora parametriem?

Diemžēl joprojām vājākais posms automobiļu tehnoloģijās ir cilvēks. Nekam nederēs vismodernākās drošības tehnoloģijas, ja mēs pie stūres sēdīsimies pēc “glāzītes” vai miegaini – šādā stāvoklī viegli iekļūt negadījumā. Tāpat laiks, lai izvēlētos labāko akumulatoru tiks zaudēts, ja vēlāk nepienācīgā veidā nerūpēsimies par mūsu akumulatoru un vispārējo automašīnas elektrosistēmas stāvokli.

Reti kurš atceras, ka par auto akumulatoru nepieciešams rūpēties ne tikai ziemā, bet arī vasarā. Par to, kā rūpēties par akumulatoru rakstījām mūsu blogā jau iepriekš, tāpēc iesakām jums izlasīt šo rakstu.  

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.