autoDNA iesaka
Auto savirze

Kad ir nepieciešama auto savirze? Labāk ātrāk nekā vēlāk!

2 septembra 2018

Pareiza auto savirze jeb riteņu savērsums, ir neatņemama drošas braukšanas sastāvdaļa un jūsu automašīnas riepu glābējs. Iespējams, ka jūs to nemaz nezinājāt, taču savirzes regulēšanu rekomendē veikt reizi gadā.

Šis ir viens no tiem servisa apmeklējumiem, kurš parasti tiek atlikts līdz brīdim, kad riepas jau ir sabojātas. Pareiza auto savirze ir viens no primārajiem nosacījumiem, lai riepas kalpotu ilgi un droši, jo pretējā gadījumā radīsies neviemērīgs protektora nodilums, kas var būtiski ietekmēt drošas braukšanas apstākļus.

 

Lētāk nekā jūs domājat

Auto savirze ir specifisks piekares remonts, kuru bez specializēta stenda nemaz nevar veikt. Līdz ar to lielākajā daļā “sētas servisu” šādas iespējas nepastāv. Labā ziņa ir tāda, ka savirzes regulēšana neaizņem daudz laika un maksā salīdzinoši lēti. Skatoties no auto tipa, markas un modeļa cena par pieredzējuša meistara darbu svārstās ap 25 eiro.

Ļoti būtiski, lai arī pats stends būtu nokalibrēts, jo no tā ir atkarīgs rezultāts. Pirms servisa apmeklējuma droši pajautājiet meistaram par pēdējo kalibrācijas datumu. Šādi stendi jākalibrē regulāri – divas līdz trīs reizes gadā.

Kad jāregulē auto savirze?

Pieredzējis mehāniķis jums teiks, ka Latvijas braukšanas apstākļos, savirze būtu jāregulē vismaz reizi gadā. Savirzes problēmu cēloņi ir visdažādākie un teju visi saistīti ar izvēlētā ceļa apstākļiem – bedrēm, akmeņiem, guļošo policistu šķērsošanu pie liela ātruma, betona apmalēm u.c.

Principā jebkurš trieciens jūsu automašīnas piekarei izraisīs lielākas vai mazākas auto savirzes problēmas. Auto savirze ir obligāti jāveic arī pēc nopietniem ritošās daļas remontdarbiem vai avārijām.

 

 

Par neatbilstošu savirzi var liecināt vairāki faktori:

  • nevienmērīgs riepu protektora nodilums ārmalai vai iekšmalai;
  • automašīnu brauciena laikā velk uz vienu vai otru pusi;
  • stūres pozīcija nesakrīt ar auto trajektoriju;
  • grūti pagriezt stūri stāvvietā;
  • automobiļa stūres mehānismam kustībā ir pārlieku liels vai mazs gājiens;
  • vibrācijas uz stūres.
Nevienmērīgs nodilums

Nevienmērīgs nodilums

Ja jūsu automašīnai ir kāds vai vairāki no augstāk minētajiem simptomiem, tad neatlieciet servisa apmeklējumu uz vēlāku laiku. Arī tad, ja jūsu auto riepām ir palikuši pēdējie četri milimetri un varētu tās nokaut līdz beigām … Atcerieties, ka neatbilstoša auto savirze izdara arī papildus spiedienu uz ritošo daļas auto detaļām, nemaz nerunājot par palielinātu risku iekļūt avārijā.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.