autoDNA iesaka
Nevar pielaist auto

Nevar pielaist auto – Top 5 iemesli, kas var atstāt Jūs uz ceļa

6 septembra 2018

Lielākajai daļai vadītāju ir kaut reizi dzīvē gadījusies situācija, kad nevar pielaist auto. Parasti tas notiek situācijās, kad mums ir jāsteidzas uz rīta tikšanos, ārā gāž kā no spaiņiem vai arī -20 grādu sals.

Vecs akumulators

Nāk rudens apgleznot Latviju un pārbaudīt Jūsu automašīnas akumulatoru stāvokli. Ja aukstajos rudens rītos automašīnu ir grūti pielaist un ir vajadzīgi vairāki “eņ, eņ, eņ, eņ”, tad jāsāk domāt par jauna akumulatora iegādi.

Šis ir biežākais iemesls kāpēc nevar pielaist auto, taču pirms tērējat ap 100 eiro jauna akumulatora iegādei, uzlādējiet to un pārliecinieties, ka problēma neslēpjas citur. Regulāra akumulatora uzlāde ir īslaicīgs risinājums un agrāk vai vēlāk to nāksies nomainīt.

Problēmas ar pašu slēdzeni

Ja akumulators darbojas normāli un jūs varat ieslēgt, piemēram, lukturus vai radio, tad pastāv iespēja, ka ir saplīsusi aizdedzes slēdzene. Parasti problēmas ar to sākas laicīgi un remontu nevajadzētu atlikt uz vēlāku. Ja pamanāt, ka grūti pagriezt atslēgu, tad problēma visdrīzāk ir ar pašu cilindru, kas nav pārāk dārgs. Taču meistars var atklāt ar nopietnāku iemeslu.

Starteris

Jūsu automašīnas starteris ir neliels, vienvirziena sajūgs, kas ir atbildīgs par motora ieslēgšanu. Ja starteris ir saplīsis vai arī uz saplīšanas robežas, jūsu automašīna nedarbosies. Problēmas ar starteri var dzirdēt pa gabalu, ja dzirdat izteiktu klikšķēšanu, tas liecina par bojātu vai saplīsušu starteri, kuru obligāti jānomaina. Vēl pastāv iespēja, ka startera strāvas padeves relejs, ir bojāts vai saplīsis.

Pilnībā aizsērējis degvielas filtrs

Jūsu automašīnas degvielas filtrs rūpējas par to, lai līdz dzinējam nonāktu pēc iespējas tīrāka degviela. Ja pēdējo reizi tas ir mainīts pirms vairāk nekā 50 000 kilometru, tad arī šis ir pilnībā ticams scenārijs kāpēc nevar pielaist auto.

Sevišķi, ja automašīnas borta dators jau iepriekš ir ziņojis par problēmām ar degvielas padeves sistēmu un auto vairākkārtīgi ir uz ceļa noslāpis. Labā ziņa ir tā, ka tas ir salīdzinoši vienkāršs, lēts un ātrs remonts, kuru var izdarīt teju jebkurš automehāniķis.

Pārāk zems degvielas līmenis

Vai jums ir ieradums braukt līdz bāka ir teju pilnībā tukša? Tā var būt problēma! Vairāki automobiļi vienkārši nedarbojas, ja tvertnē ir pārāk zems degvielas līmenis, pat ja borta dators rāda, ka var nobraukt vēl dažus kilometrus.

Ja ir zems degvielas līmenis un nevar pielaist auto, tad situāciju var pavisam vienkārši atrisināt. Taču braukt “ar lampiņu” ir slikts ieradums un var novest pie vairākām citām problēmām.

Rudens jau ir teju klāt un ziemas sezona nav aiz kalniem. Tā pienāks ne tikai ar sniegu un ledu, bet arī uzkrītošiem baneriem Jūsu interneta pārlūkprogrammā ar jauniem ziemas riepu komplektiem un, protams, akumulatoriem.