Populārākais
top-5 jaunie auto Latvijā 2022. gadā

Kuri ir Latvijā TOP-5 jaunie auto 2022. gadā?

9 janvāra 2023

Kuri bija paši pieprasītākie un populārākie jeb TOP-5 jaunie auto Latvijā 2022. gadā? Uzzināsiet pēc brīža, bet ievadā jāpiemin lūk, kas. Interesanti, ka par spīti dzīves dārdzībai un augstajiem inflācijas rādītājiem, jaunu auto iegādes apjomi turpina strauji kāpt. Pērn Latvijā iegādātas 19 114 jaunas automašīnas, kas ir pieaugums par 13,3%, liecina Latvijas Auto asociācijas dati. 

 

 

TOP-5 jaunie auto: “Toyota” dominē absolūti

Absolūts favorīts ir “Toyota” zīmols, kas pērn Latvijā pārdeva 3453 jaunus auto. Tas ir izrāviens par 23,2%, nodrošinot 18,1% no kopējā tirgus. Kā norādīja “Toyota Baltic AS” prezidents Mika Elojarvi, izdevies krietni pārspēt līdzšinējos pārdošanas rekordus.

Viņš stāstīja, ka “Toyota” šobrīd īsteno elektrifikācijas stratēģiju: “Tās ietvaros zīmols piedāvā pašuzlādes hibrīdauto, uzlādējamos hibrīdauto, bateriju elektriskos auto, kā arī auto ar ūdeņraža degvielas šūnu dzinēju. No tiem vispopulārākais un Latvijas sabiedrībai izdevīgākais risinājums ilgtermiņa virzībā uz oglekļa neitrālitāti šobrīd un arī tuvākajā nākotnē būs pašuzlādes hibrīdi. Tie 2022. gadā veidoja jau 59% no kopējā “Toyota” vieglo pasažieru automobiļu pārdošanas apjoma,” stāstīja Mika Elojarvi.

Spītējot nenoteiktībai šī brīža globālajā ekonomiskajā situācijā un pastāvīgajam spiedienam, ko rada patēriņa preču izejvielu sadārdzināšanās, “Toyota” nākotnē raudās arvien pozitīvi. Kompānija prognozē, ka arī 2023. gadā turpinās mēreni kāpināt pārdošanas apjomu. To galvenokārt veicināšot modeļu klāsta tālāku nostiprināšanu. Jau februārī tiks laists klajā pilnīgi jauns “Corolla Cross” pašuzlādes hibrīda modelis, aprīlī iznāks modernizēto “Corolla” modeļu klāsts, bet jūnijā debitēs pirmais vieglais bateriju elektroauto “bZ4X”.

 

TOP-5 jaunie auto: līderu trio – arī “VW” un “Škoda”

Populārāko jauno auto zīmoli Latvijas tirgū pērn bija “Volkswagen” un “Škoda“, kas gan TOP-5 jaunie auto rangā atpalika no līdera diezgan ievērojami.

Kā liecina Auto asociācijas dati, pērn pārdoti 2509 “Volkswagen” spēkrati, ir apjoma ziņā ir vēl lielāks kāpums nekā “Toyota” (+29,7%), ieņemot 13,1% no kopējā tirgus.

“Škoda” pārdošanas apjoms gan ir pieaudzis salīdzinoši nedaudz – tikai 2,2%, pārdodot kopumā 1924 spēkratus. Tomēr arvien saglabāta augsta daļa kopējā tirgū – 10,1%.

Vēl TOP-5 jaunie auto rangā ir arī “Renault” un “Dacia” zīmoli. “Renault” pārdevuši attiecīgi 1133 (+16,9%) jaunus auto, kopējā tirgū aizņemot 5,9%.

Tikmēr īpaši izcēlies finansiāli ekonomiskais “Dacia“, kas pārdevis 998 jaunus spēkratus, taču gada laikā ir pieaudzis par 75,7%. Tas ļāvis palielināt savu tirgus daļu līdz 5,2%.

 

Lasi vēl:

 

Paši populārākie TOP-5 jaunie auto

Un nobeigumā – TOP-5 jaunie auto jeb pieci paši populārākie modeļi.

Arī te dominē “Toyota”. Pārliecinoši populārākais ir “Toyota Rav4”, kas pērn pārdots 965 vienībās. Ar 653 pārdotiem spēkratiem seko “Toyota Corolla” modelis.

Tālu neatpaliek “Dacia Duster” ar pārdotiem 532 modeļiem, kā arī “Volkswagen T-Cross” ar 531 auto. Līderu kvintetu noslēdz “Renault Master”, kas pārdots 506 eksemplāros.

 

Kā ar lietotu auto tirgu?

Kā jau autoDNA iepriekš rakstīja, jaunu automašīnu reģistrācija Latvijā šī gada deviņos mēnešos ir gājusi ievērojami uz augšu, lietotu auto pirkšanas apjoms virzījies pretējā virzienā. Latvijā līdz oktobrim bija reģistrētas 37 046 lietotas (no ārvalstīm ievestās) automašīnas, kas bija par 8,6% mazāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Tikmēr Latvijas iekšējā tirgū bija notikuši kopumā 166,5 tūkstoši pirkšanas un pārdošanas darījumi, kas ir būtisks sarukums par 16%.

Par autoDNA apkopotajiem 2022. gada kopējiem datiem uzzināsiet jau tuvāko dienu laikā! Atklāsiet patiesi daudz interesantu faktu un nianšu!

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.