autoDNA iesaka
velosipēdu pārvadāšana

Velosipēdu pārvadāšana – izvēlēties metodi, kā stiprināt velosipēdu

5 maija 2017

Velosipēdu pārvadāšana parasti iespējama trīs veidos – uz jumta bagāžnieka, uz stiprinājuma pie aizmugurējām durvīm vai uz stiprinājuma pie auto āķa. Katrai no šīm metodēm ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc vajadzētu izvērtēt, kuru iespēju vislabāk izvēlēties.

Pavasaris izrādījās ne īpaši auksts. Latvijas pavasarim aukstās marta beigas un aprīļa sākums šogad bija samērā saulains un pat silts, tāpēc daudzi sāka  lūkoties kalendārā, lai izbrīvētu kādu nedēļas nogali un pavadītu laiku ar ģimeni vai draugiem, baudot silto pavasara sauli, un tādā izbraukumā, protams, būtu patīkami paņemt līdzi arī velosipēdu. Patiesībā tā ir lieliska iespēja pārbaudīt, kā visērtāk pārvadāt velosipēdu ar auto. Ja kaut kas noies greizi, būs laiks, lai veiktu nepieciešamās korekcijas pirms brīvdienu izbrauciena.

Pārvadājam velosipēdus uz jumta bagāžnieka

Jumta bagāžnieks, iespējams, ir vispopulārākais veids velosipēdu pārvadāšanai. Pienācīgs jumta bagāžnieks nopērkams jau par apmēram 50–70 eiro. Tam klāt ir jāiegādājas saslēdzējs, un vislabāk ar pretaizdzīšanas sistēmu apmēram 30–50 eiro vērtībā. Ja pārvadā velosipēdus lielākai ģimenei, var nopirkt stiprinājumus, kuru cena svārstās apmēram 130–150 eiro robežās.

Cena nav vienīgā priekšrocība, lai transportētu velosipēdus uz jumta. Ja brauc ar parastu sedanu, universāli vai hečbeku, velosipēdu novietošana uz jumta bagāžnieka nesagādās pārāk daudz problēmu, lai gan prasīs zināmu spēka piepūli. Turklāt jumta bagāžnieki ļauj uzstādīt pat 6 velosipēdus, kā arī noderēs citās situācijās. Ziemā velosipēdu stiprinājumus var aizstāt ar bagāžas kasti, kurā ievietot slēpes vai snovborda dēli. Bagāžas kaste būs arī laba vieta mantām ceļojumā, ja velosipēdi netiek ņemti līdzi.

Diemžēl jumta bagāžniekiem ir arī savi mīnusi. Kad uz jumta pārvadā velosipēdus, ir jābrauc lēnāk, jo īpaši uz automaģistrālēm, lai uz jumta uzstādīto velosipēdu nenorautu ar gaisa plūsmu. Kā arī pieaug gaisa pretestība, tāpēc ir jārēķinās ar lielāku troksni un palielinātu degvielas patēriņu. Velosipēdi var arī tikt saskrāpēti ar stiprinājuma sistēmu.

Pārvadājam velosipēdus uz stiprinājuma pie aizmugurējām durvīm

Lielākai daļai automašīnu var iegādāties īpašu velosipēdu stiprinājumu, kurš tiek uzstādīts uz aizmugurējām durvīm. Šī iespēja labi noder, ja pārvadājam 3 līdz 4 velosipēdus vienlaikus. Stiprinājumu lielākā priekšrocība ir to ne pārāk lielās izmaksas, ap 120–140 eiro, kā arī velosipēdu stiprināšana nav samērā sarežģīta. Vienīgi jāņem vērā, ka, piestiprinot velo stiprinājumu pie aizmugurējām durvīm, pastāv risks tās deformēt vai saskrāpēt. Noteikti pasliktināsies arī redzamība atpakaļskata spogulī un pa aizmugurējo stiklu. Jāņem vērā arī tas, ka velosipēdi, kuri tiek stiprināti pie aizmugurējām durvīm, mēdz būt nestabili, tāpēc jābrauc lēnāk nekā parasti.

Pārvadājam velosipēdus uz stiprinājuma pie āķa

Velosipēdiem, kurus stiprina pie āķa, ir jābūt atsevišķam automašīnas numuram, jo, iespējams, automašīnas aizmugurējais numurs nebūs redzams. Ērtāk ir stiprināt velosipēdu uz stiprinājuma pie āķa nekā uz jumta bagāžnieka, jo, pārvadājot tos uz āķa, nevis uz jumta, nav tik liela gaisa pretestība. Var arī iegādāties āķi, kuru var noņemt, ja nepārvadājam velosipēdu.

Velosipēdu pārvadāšana vai …

Katram velosipēdu transportēšanas veidam ir savi plusi un mīnusi. Visus veidus vieno tas, ka pārvadāšanai ir jāiztērē noteikta naudas summa. Varbūt ir vērts meklēt citas iespējas?

Ja plānojam ceļojumu ar divriteni, varbūt ir jāapsver iespēja iegādāties saliekamo velosipēdu. Tie ir uzprojektēti tā, lai to ātra salikšana nesagādātu grūtības. Šādi velosipēdi ērti pārvadājami automašīnas bagāžniekā. Saliekamie divriteņi ir arī lieliski kā pilsētas velosipēdi. Pēc nonākšanas galamērķī tie nav obligāti jāatstāj pieslēgti kādā pagalmā vai uz ielas, kur tos var viegli nozagt, bet vienkārši saliekami un paņemami līdzi, piemēram, uz biroju.

Vēl viena iespēja ir iznomāt velosipēdu atpūtas vietā, un tas nemaksā dārgi. Diennakts maksa ir apmēram 10 eiro. Par 3 dienām tie būs kādi 30 eiro. Protams, var jau teikt, ka pēc 3 vai 4 dienām tiks iztērēts apmēram tikpat daudz, cik maksā stiprinājums uz bagāžnieka durvīm, bet no otras puses – nav jāizvēlas veikalā velosipēdu bagāžnieks, tā izmēri, nav jāsagatavo un jāstiprina velosipēds un jāuztraucas par tā drošību. Vienkārši braucam atvaļinājumā un uz vietas iznomājam sev velosipēdu. Brīvdienās ir daudz ko redzēt – vienu dienu dodamies uz pludmali, otrā dienā uz ūdens atrakcijām, trešajā dienā apmeklējam tuvākās pilsētas, ceturtajā vienkārši pastaigājamies, tātad ne jau katru dienu pavadīsim uz velosipēda. Dažreiz arī velosipēdu cenas kādā no atpūtas vietām ir zemākas nekā pilsētā.