autoDNA iesaka
auto aprīkojums un ekstras

Auto aprīkojums – 10 interesanti piedāvājumi

13 septembra 2016

Jaunas automašīnas kataloga cena, atšķirībā no modeļa un tā aprīkojuma var atšķirties par vairākiem tūkstošiem eiro. Lietotu automašīnu tirgū šīs cena jau ir ievērojami zemākas. Ļoti bieži tomēr izdevīgāk ir iegādāties automašīnu ar sliktāku aprīkojumu un pašiem tās aprīkot ar vērtīgiem un noderīgiem aprīkojumiem.

Ne visu, protams, mēs varam nomainīt vai uzstādīt paši, piemēram, nomainīt manuālo pārnesumkārbu uz automātisko un dažas darbības ir vienkārši neizdevīgas, piemēram, krāsas maiņa. Daudz ko tomēr varam izdarīt paši, lai auto būtu patīkami un ērti lietot.

Auto aprīkojums katrai kabatai

Navigācija

Tās galvenais uzdevums, protams, ir aizvest mūs līdz galamērķim. Šobrīd auto navigācijām jau ir daudz vairāk citu funkciju. Tā informēt mūs par ātruma ierobežojumiem, iespējamām vietām kur ir policijas kontrole, kā arī pateicoties interneta pieslēgumam ļauj apbraukt sastrēgumus vai vietas, kur ir notici kāds satiksmes negadījums. Kartes arī atvieglo atrast restorānus, apskates objektus un citus  tūristiem svarīgus objektus. Arvien biežāk navigācijas ir aprīkotas arī ar videoreģistratoriem. Lētakām navigācijām cenas ir sākot no 30 – 40 eiro.

Videoreģistratori

Videoreģistratori ir auto aprīkojums, kurš ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Tās ļauj jums saglabāt video kā arī sniedz informāciju par ātrumu. Šie ieraksti var būt kā pierādījums policijai vai apdrošinātājam. Tie būs noderīgi ne tikai tad kad notiks ceļu satiksmes negadījums. Videoreģistratori var būt noderīgi arī tad, kad policija mūs nepamatoti sodīs par kādu no pārkāpumiem. Video ieraksti var būt arī noderīgi, lai analizēt savu uzvedību uz ceļa un uzlabot braukšanas tehniku. Cenas ir sākot no 20 – 30 eiro.

Portatīvais kompresors

Pareiza spiediena uzturēšana riepās palīdzēs mums parūpēties ne tikai par drošību, bet arī par maku. Riepas, kuras ir piepumpētas atbilstoši ražotāja ieteikumiem jūsu auto riepām veidos vienmērīgu nodilumu un auto patērēs optimālu degvielas daudzumu. Kā zināms benzīntanki ne vienmēr ir pa ceļam un gadās arī tā, ka DUS esošie kompresori atsaka darboties. Lētākais portatīvais kompresors, kuru var pieslēgt pie 12V kontaktligzdas vai pie akumulatora maksā apmēram 25 eiro.

Lasi vēl: Degvielas uzkrājumi ir neapdomātas investīcijas, lai kāda būtu cena

Atpakaļgaitas kameras un parkošanās sensori

Šis ir vēl viens ieguldījums, kurš kopā ar montāžu izmaksās apmēram 50 eiro un ievērojami uzlabos automašīnas izmantošanu. Atpakaļgaitas kamera vai parkošanās sensori noderēs visiem tiem, kuri mēdz likt automašīnu pārpildītās stāvvietas tirdzniecības centros, pilsētas centrā vai daudzstāvu māju pagalmos, kur ir maz vietas, lai noparkotos. Braucot atpakaļgaitā jūs varat nejauši uzbraukt mazam bērnam vai mājdzīvniekam vai, labākajā gadījumā, sabojāt kādu pagalma dobes elementu. Atpakaļgaitas kameru var pieslēgt pie iebūvētā 2 DIN auto monitora vai pie atpakaļskata spoguļa.

Apsildāmi sēdekļu pārvalki

Tā kā investīcijas, piemēram, Webasto autonomajos sildītājos pārsniedz daudzu auto lietotāju finansiālās iespējas vairums automobiļu lietotāju uzskata, ka vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties apsildāmus sēdekļu pārvalkus, kurus var pieslēgt pie 12V kontaktligzdas. Par lētākajiem modeļiem būs jāmaksā tikai aptuveni 25 eiro, bet ziemā toties būs silti pārvietoties.

Vidējās un premium klases auto aprīkojums

Autonomie auto sildītāji

Profesionāla komplekta cena sasniedz aptuveni 400 – 500 eiro un komforts ko sniedz šī ierīce ir tās naudas vērts. To var ieslēgt vēl pirms iziešanas no mājā izmantojot viedtālruni. Kad nokļūsim līdz automašīnai mūs gaidīs jauks un silts salons un logi bez ledus pēdām vai sniega.

DVD atskaņotājs

Auto DVD komplektu cenas ir sākot no 50 EUR, bet, ja jūs bieži ceļojat ar bērniem, tas pirkums jums noteikti atmaksāsies.

Āķis

Āķa uzstādīšana uz jūsu auto var izmaksāt vismaz 50 eiro, bet tas ievērojami palielinās jūsu auto transportēšanas spējas. Pie āķa var stiprināt bagāžas piekabes kā arī kempinga piekabes. Uz āķa bieži tiek stiprināti arī velosipēdu turētāji. Āķis ir īpaši piemērots lieliem ģimenes auto.

Smuki diski.

Smuki diski var ievērojami palielināt automašīnas vizuālo pievilcību. Tie var maksāt vairākus simtus eiro, bet kāds, kam rūp, lai auto būtu estētisks šāda summa būtu pieņemama. Lētāks risinājums būs iegādāties dekoratīvo disku komplektu, taču tas nesasniegs tik labu vizuālo efektu.

Alkometrs

Katram autovadītājam jāpieturas pie izteiciena “nekad nebraukt dzērumā” un ir labi zināms, ja vakarā bijām uz svinībām nepastāv jautājums par to, ka no rīta uz paģirām sēdīsimies pie stūres. Bet cikos tad var braukt? Pusdienlaikā? Varbūt tikai vakarā? Tā vietā, lai katru nedēļas nogali saskarties ar šādu dilemmu labāk būtu ieguldīt dažus desmitus eiro un iegādāties alkometru. Tas protams nedos simts procentīgu atbildi kā profesionālie policijas alkometri, bet tomēr noteikti palīdzēs pareizi izvērtēt situāciju.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.