autoDNA iesaka
OBD skeneris autoDNA

OBD skeneris – kas tas ir, ko tas dara un kāpēc tev to vajag?!

1 oktobr 2019

Cik daudzi no jums brauc ar iedegtu “Check Engine” vai citu indikatoru instrumentu panelī? Ilgi to nevajadzētu ignorēt, jo šādā veidā auto ar mums komunicē un norāda uz konkrētām problēmām. OBD skeneris lieti noderēs dažādu kodu identificēšanā un bieži vien ietaupīs ne tikai laiku, bet arī naudu.

Zemāk aprakstīsim kas tad īsti ir OBD skeneris (On-Board Diagnostic Scanner) un kā to pareizi lietot.

 

Kas ir OBD skeneris?

OBD vai iebūvētā diagnostikas sistēma, ir datorsistēma, kas ir savienota ar neskaitāmiem sensoriem jūsu automašīnā un problēmu gadījumā par to ziņos ar iedegtu lampiņu instrumentu panelī.

Savukārt OBD skeneris ir ierīce, kas savienojas ar automašīnas diagnostikas sistēmu caur tā saukto OBD portu un spēj šos paziņojumus atšifrēt, un dot skaidru mājienu, kurā automašīnas sistēmā ir radusies problēma.

Kļūdas kods uzglabāsies diagnostikas sistēmā līdz tas netiks atrisināts. Respektīvi, kamēr netiks novērsts bojājums un kļūda izdzēsta no sistēmas.

 

 

OBD skeneru veidi

OBD skeneris

OBD skeneris

Mūsdienās tirgus ir pārsātināts ar dažādiem skeneri, un tie visi sniegs jums sniegs bezmaksas pamatinformāciju. Atkarībā no tā, kāda veida transportlīdzeklis jums ir būs atkarīgs arī OBD skenera veids. Automašīnām līdz 1996.gadam derēs OBD skeneris, savukārt automašīnām pēc 1996.gada būs jāizmanto OBD2 skeneris.

Atšķirība ir tehnoloģijā un OBD2 gadījumā tā ir ātrāka un sniedz daudz plašāku ieskatu diagnostikas kļūdās, kā arī darbojas uz vairāku marku un modeļu automobiļiem. Šajā rakstā vairāk uzsvaru liksim tieši uz OBD2 skeneriem.

Nākamais svarīgais OBD2 skeneru aspekts ir to profesionalitātes līmenis. Interneta veikalu plašumos pieejamais sortiments sākas no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro. Jo dārgāks skeneris, jo tam ir vairāk “fīču”.

Pamata skeneri nolasīs standarta diagnostikas kodus un izdzēsīs tos, savukārt augstākās klases skeneri piedāvās arī dažādus papildus rīkus modernākai un daudzpusīgākai diagnostikai, kā arī spēs piekļūt arī plašākam automašīnas sistēmu klāstam, piemēram, ABS vai SRS sistēmām.

Līdzās bezvadu tehnoloģijām ir attīstījušies arī bezvadu Bluetooth un Wi-Fi OBD skeneri. Lai nolasītu no šāda rīka informāciju atliek vienīgi saslēgt to ar viedtālruni vai planšeti. Ar jūsu izvēlēto viedierīci būs ne tikai ērti pieslēgties automašīnas diagnostikas sistēmai un identificēt kļūdu, bet arī nepieciešamības gadījumā uzņemt kļūdas fotoattēlu un ar to doties pie mehāniķa vai uz rezerves detaļu veikalu.

Lasiet vēl:

Kā lietot OBD skeneri?

Sameklējiet jūsu automašīnas OBD pieslēguma vietu. Parasti tā atrodas vadītāja pusē zem stūres. Mēdz būt atsevišķi gadījumi, ka OBD pieslēguma vieta atrodas arī pasažiera pusē, piemēram, cimdu nodalījumā.

Kad esat atradis pieslēguma vietu, iespraudiet tanī jūsu OBD skeneri. Atkarībā no ražotāja un modeļa, tam var būt indikators, kas liecinās par skenera gatavību darbam. Šajā brīdī OBD skeneris saslēgsies ar diagnostikas sistēmu un nolasīs tur esošos kodus.

Pirms uzstādīšanas iesakām iepazīties ar ražotāja instrukciju. Ir modeļi, kuri ir jāieslēdz pirms pieslēgšanas automašīnai un ir modeļi, kuriem tas nav obligāti. Kad skeneris ir savienots ar automašīnu tas var prasīt, lai jūs ieslēdzat automašīnas aizdedzi.

Pieslēdzot vadu vai adapteri automašīnai, jums jābūt uzmanīgam. Tā kā mēs to pieslēdzam tikai tad, ja ar jūsu transportlīdzekli kaut kas ir noticis, tas dažreiz var būt apsūbējis vai korodējis.

 

 

Kodu nolasīšana un interpretēšana

OBD skeneris

OBD skeneris

Kad OBD skeneris un transportlīdzeklis ir savienoti viens ar otru, jūs skenerī ievadīsit komandu “lasīt vai skenēt” sistēmas diagnostiku. Tas būs atkarīgs no tā, kāda veida skeneri jūs izmantojat. Dažiem būs izvēlnes sistēma, bet citiem tajā būs jāievada jūsu marka un transportlīdzekļa modelis. Jebkurā gadījumā jums jāpārliecinās, ka viņi lasa viens otru, tāpēc pirms tā izmantošanas noteikti izlasiet skenera rokasgrāmatu.

Pēc automašīnas sistēmu nolasīšanas OBD skeneris parādīs visus tam zināmos un pieejamos kodus. Daži no tiem būs nesaprotami un slēpsies ar ciparu un burtu virknējuma, taču daži skaidrā valodā pateiks, kur ir meklējama problēma.

Ja kods ir neskaidrs, tad visprecīzāko informāciju atradīsiet tiešsaistē. Nemēģiniet izmestās kļūdas interpretēt pēc saviem ieskatiem. Sevišķi, ja jums ir parasts OBD skeneris. Uzrādītās kļūmes un kodus vislabāk ir meklēt jūsu automašīnas markas interneta vietnēs. Arī jūsu automobiļa rokasgrāmata var sniegt vērtīgu informāciju par kļūdām un to kodiem.

Kad esat ieguvis visu informāciju, izslēdziet transportlīdzekli un skeneri. Pēc tam atvienojiet skeneri no automašīnas. Pēc šī procesa beigām jums vajadzētu spēt pateikt, kas ir nepareizi jūsu automašīnā un pieņemt lēmumu par remonta turpināšanu.

OBD skeneris ir kļuvis par būtisku diagnostikas rīku, lai pārliecinātos, ka jūsu transportlīdzeklis darbojas pareizi. Izpētiet dažādo skeneru sniegtās iespējas, izvēlaties sev piemērotāko un turpmāk pirms došanās pie mehāniķiem varēsiet precīzi identificēt radušos problēmu. Kas zina, varbūt pat paši to atrisināt.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.