autoDNA pārbauda
auto-rulete-autoDNA-auto-pardevejs

Profesionāls lietotu auto pārdevējs PRET negodīgu tirgotāju

12 novembr 2021

Meklējot labu universitāti, jūs apmeklējat valsts un privāto skolu klasifikāciju, ko publicējuši lielākie laikraksti. Meklējot labu banku, jūs lasāt finanšu žurnālu sagatavotos kopsavilkumus. Bet kā meklēt labu pārstāvniecību, kur nopirkt uzticamu lietotu automašīnu? Latvijā ikviens var pārdot automašīnas. Šai profesijai nav licenču, eksāmenu vai sertifikātu, kas apstiprinātu personas kvalifikāciju. Kāpēc tas tā ir, redzot, ka šī ir profesija, kas prasa lielu uzticību?

Ārstam, inženierim vai juristam ir jāpabeidz laba skola, jāiegūst prakse, jāiegūst sertifikāts, licence, un tas viss beidzas ar oficiālu eksāmenu. Savukārt automašīnu pārdevējam nav nepieciešama izglītība vai darba pieredze. Vai kāds maksātu par juridiskām konsultācijām no personas, kurai nav juridiskās augstskolas izglītības? Vai jūs saņemtu ārstēšanu no kāda bez medicīniskā grāda? Un tomēr, pērkot automašīnu, mēs visu vienkāršojam un skatāmies pēc nominālvērtības, kaut arī transportlīdzekļa iegāde ir arī ļoti nopietns bizness. Neskatoties uz to visu, mums nav problēmu, ka daudzos gadījumos mūs apkalpo nejauša persona bez atbilstošas apmācības.

Lietotas automašīnas izvēle un uz to liktās cerības

Pirms sākat pārlūkot dažādu dīleru pārstāvju piedāvājumus, jums jāapsver, kāda veida automašīna jums patiešām ir nepieciešama un kādus kompromisus esat gatavs pieņemt. Vai meklējat lielu ģimenes apvidus automobili vai visurgājēju, vai varbūt mazu transportlīdzekli, lai pārvietotos pa pilsētu? Jūs sagaidāt ietilpīgu bagāžnieku, vai varbūt mazāks degvielas patēriņš ir svarīgāks? Vai esat gatavs maksāt vairāk par automašīnu ar dokumentētu remontu autorizētā remontdarbnīcā, vai varbūt vēlaties maksāt zemāku cenu?

Padomājiet arī par to, vai darījuma ietvaros varat tirgot savu veco automašīnu. Atbildes uz visiem šiem jautājumiem ir īpaši svarīgas, jo dažas no jūsu cerībām var apmierināt privātie pārdevēji, bet citas – tikai pilnvarotas lietotu automašīnu pārstāvniecības.

Dīleri: labs pārdevējs ir pārbaudīts pārdevējs

Meklējot lietotu automašīnu, jūs, iespējams, vēlēsities to iegādāties no tāda pārdevēja, kurš:

  • Nepievils tevi, kad runa ir par automašīnas pagātni, pateiks faktisko nobraukumu, neslēps trūkumus, defektus, gaidāmos remontdarbus;
  • Tam būs dokumentēta automašīnas remonta vēsture, piemēram, no pilnvarotas remontdarbnīcas;
  • Sniegs jums garantiju, ka automašīna nesalūzīs uzreiz pēc izbraukšanas no tirdzniecības vietas;
  • Sniegs jums izdevīgu cenu;
  • Sniegs autoDNA vēstures atskaiti par transportlīdzekli.

Vai tādus pārdevējus vispār var atrast? Viņi ir, bet jums jāzina, kur tos meklēt.

Lasi vēl: Lietots automobilis pie dīlera – Volvo, Opel, Subaru, Škoda

Pircējiem, kuri meklē uzticamus, pārbaudītus pārdevējus, faktiski ir divas iespējas: doties uz autorizētu lietotu automašīnu pārstāvniecību vai atrast neautorizētu pārstāvniecību ar sertifikātiem.

Pirmais variants ir paredzēts tiem, kuri ir gatavi tērēt nedaudz vairāk naudas lietotas automašīnas iegādei. Pilnvarotie dīleri pārdod automašīnas, kas nav vecākas par dažiem gadiem, parasti tās, kuras pārdeva viņu pirmie īpašnieki, lai viņi varētu papildus samaksāt nedaudz vairāk un nopirkt jaunu automašīnu pie tā paša dīlera.

Parasti mums ir ierobežota izvēle attiecībā uz konkrēta dīlera markām (ir acīmredzams, ka, ja mēs vēlamies Ford, mēs ejam pie Ford dīlera, nevis Toyota dīlera), bet vismaz vienas markas ietvaros mēs varam atrast vairākus modeļus ar dažādu aprīkojumu un par dažādām cenām. Vēl viena priekšrocība, pērkot pie dīlera, ir garantija. Bieži gadās, ka lietotā automašīna ir tik jauna, ka ražotāja garantija, kas piešķirta pirmajam pircējam, joprojām ir derīga.

Lasi vēl:

Vēl viena neapšaubāma priekšrocība lietotu automašīnu pirkšanā pie dīlera ir fakts, ka maz ticams, ka automašīnas tiks remontētas neatļautās stacijās, parasti visi remonti tiek veikti pilnvarotās remontdarbnīcās un detalizēti dokumentēti.

Pērkot lietotu automašīnu pie konkrētas markas dīlera, varat būt drošs, ka jūs nepērkat “kaķi maisā”. Tomēr šī pārliecība maksā dārgi.

Kā atrast labu tirdzniecības pārstāvi? Labākais veids ir sertifikāti

Tātad varbūt tas ir izdevīgāks risinājums, lai meklētu neatļautus lietotu automašīnu dīlerus? Labi, lielu dīleru esamība ir veids, kā atrast dažus gadus vecus automobiļus ar dokumentētu remonta vēsturi. Dažreiz mēs pat varam saņemt dīlera pārdevēja ziņojumu par transportlīdzekļa vēsturi, kurš to saņēmis, izmantojot VIN numuru, kā arī “Dekra” vērtētāja atzinumu par mūs interesējošo transportlīdzekli.

Lietots automobilis pie dīlera: autoDNA rakstu sērija, 1. daļa

Kā meklēt šos labos dīlerus?

Ieteicams doties uz uzņēmumiem, kuriem ir uzticamības sertifikāts vai kuri ir uzņēmumu īpašnieku asociāciju biedri. Sazinoties ar izplatītāju vai apmeklējot lietotu automašīnu tirdzniecības vietu, meklējiet šādas etiķetes:

  • Pārbaudītas automašīnas – lietotu automašīnu tirgotāju kampaņas;
  • Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības” – komersanta iekārtotā tirdzniecības vieta, kurā tiks veikta tirdzniecība ar transportlīdzekļiem un to numurētajiem agregātiem, ir noteiktajā kārtībā jāreģistrē CSDD;
  • Automobiļu dīleru asociācijas biedrs, kura mērķis ietver tādus procesus kā darbību veikšana, lai atbalstītu autoservisu attīstību un neitralizētu negodīgu konkurenci.

Meklējot labu pārstāvniecību, ir vērts paturēt prātā, ka neviens sertifikāts nekad nevar mums 100% garantēt, ka mums ir darīšanas ar godīgu pārdevēju. Tomēr, izvēloties tirgotājus ar sertifikātiem vai pilnvarotus izplatītājus, mēs palielinām izredzes nopirkt automašīnu pie kāda cilvēka, kurš ir godīgs, viņam nav ko slēpt un kurš vēlas noslēgt veiksmīgu darījumu tikpat daudz, cik mēs.

Lasi vēl: Lietots automobilis no plača – lielākie tirgotāji Latvijā

Kā pamanīt negodīgu pelēko zonu tirgotāju?

Pelēkās zonas tirgotāji ir tie, kuriem parasti nepieder oficiāli reģistrēts uzņēmums un kuri nemaksā nodokļus. Vairumā gadījumu automašīnas tie importē no Vācijas, pērkot transportlīdzekli ar likumīgi parakstītu pārdošanas līgumu, un pats negodīgais tirgotājs ir norādīts kā klients.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Tomēr Latvijā šāds līgums vairs nav aktuāls. Minētais dīleris, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, nereģistrē automašīnu uz sava vārda, bet meklē klientu, kurš parakstīs šādu viltotu līgumu, lai tas būtu noslēgts starp pircēju un attiecīgo “vācieti”. Tas varētu būt faktiskais automašīnas iepriekšējais īpašnieks, vai tas var būt arī izdomāts/neesošs cilvēks.

Klientam nav iespējas to pārbaudīt.

Galu galā viss līgums tik un tā ir viltots, jo persona, kas pārdod auto Vācijā, izsniedza tukšu līgumu Latvijas personai, kas importē automašīnu, lai atrastu pircēju un nopelnītu par to naudu. “Vācu līgums” veida izkrāpšana kaitē godprātīgu pārdevēju biznesam, graujot to tēlu un arī finansiālo situāciju.

Lasi vēl: Kā ievest automašīnu no Vācijas – formalitātes no A līdz Z

Šajā ziņā pircēja pienākums ir būt ļoti piesardzīgam, lai izvairītos no negodīgiem tirgotājiem. Par katru cenu būtu jāizvairās no tiem, kuri atsakās atklāt VIN numuru vai apgalvo, ka tas nekam nav derīgs.

Auto pārdevēji, kuri sadarbojas ar autoDNA, apstiprina, ka klienti, kuri pārlūko reklāmas sludinājumus, kurā iekļauta transportlīdzekļa vēsture, papildus satura dēļ sludinājumam velta vairāk nekā 50% laika, savukārt tirgotāji, kuri izmanto atskaites, saņem vairāk nekā 30% tālruņa jautājumus par piedāvājuma informāciju.

Tas nozīmē, ka klientiem ir apnicis meklēt automašīnas no neuzticamiem avotiem, un viņi novērtē pārredzamus piedāvājumus.