autoDNA pārbauda
auto-no-italijas-autoDNA

Auto imports no Itālijas. Viss, kas jums ir jāzina

29 jūnija 2022

Automašīnas iegāde ārvalstīs nav nekas jauns un Itālija ir viena no Top 5 valstīm lietotu auto importā. Latvijā pastāv labi nostiprinājies, un savā ziņā arī pamatos uzskats, ka bagātajās Rietumvalstīs par automobiļiem rūpējas labāk. Attiecīgi jauna auto iegāde tiek lūkota tieši ārvalstīs un šajā rakstā apskatīsim visas nepieciešamas formalitātes, lai tādu iegādātos Itālijā.

Auto imports no Itālijas ne ar ko daudz neatšķiras no auto iegādes kādā citā Rietumeiropas valstī. Ir atsevišķas nianses, kuras šajā rakstā centīsimies noskaidrot.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties automašīnu no Itālijas?

Automašīnas iegāde ir saistīta ar nepieciešamību pārbaudīt vairākus faktorus. Svarīgākais, protams, ir tehniskais stāvoklis, kam jābūt labam un jāļauj droši izmantot transportlīdzekli. Tehniskā apskate vai revisione Itālijā tiek veikta ik pēc diviem gadiem un savā būtībā neko daudz neatšķiras no tehniskās apskates CSDD. Papildus tehniskajam stāvoklim mums jāpatur prātā arī tādi svarīgi faktori kā:

 • nobraukums,
 • negadījumu vēsture,
 • īpašnieku skaits,
 • ražošanas un pirmās reģistrācijas gads,
 • civiltiesiskās atbildības apdrošināšana,
 • juridiskais statuss.

Pircēji parasti meklē automašīnas labā stāvoklī, kas ir lietotas salīdzinoši īsu laika periodu. Lai gan Latvijas auto parka vidējais vecums ir 13 gadi, daudzi ārvalstīs meklē tieši 3-5 gadus vecus auto. Tādiem bieži vien ir vēl ražotāja garantija un to vērtība ir nokritusi par 30-50%.

Transportlīdzekļa vēsture

Katram transportlīdzeklim ir savs unikālais VIN kods un ekspluatācijas vēsture. Divi identiski viena un tā paša ražošanas gada auto var nonākt pilnīgi divu dažādu auto vadītāju īpašumā. Viens ar to saulainās svētdienās brauks uz baznīcu, otrs strādās par taksometra šoferi lielpilsētā.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Dārgāks auto ne vienmēr garantē perfektu tehnisko stāvokli. Šī iemesla dēļ, pirms izlemjam izvēlēties konkrētu transportlīdzekli, mums vajadzētu pārbaudīt tā vēsturi, izmantojot unikālo automašīnas VIN numuru. Ja neesat šīs valsts pilsonis, tad būs visai sarežģīti iegūt jebkādu bezmaksas informāciju no oficiālajiem reģistriem. Taču šādu informāciju varat droši prasīt no auto pārdevējiem.

AutoDNA piedāvā ielūkoties vairāk nekā miljards automašīnu vēstures ierakstos, tai skaitā Itālijas auto parka aizkulisēs. Šo soli ir iespējams veikt neizejot no savas mājvietas tepat Latvijā un pārliecināties par noskatīto automašīnu stāvokli attālināti, izmantojot autoDNA vēstures atskaiti.

Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana

Katram transportlīdzeklim ir jābūt derīgai civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai jeb OCTA. Ja runa ir par automašīnu iegādi ārvalstīs, tad automašīnām tā var nemaz nebūt, piemēram, ja auto tiek pirkts placī un pēc auto iegādes tā būs jānokārto jaunajam auto īpašniekam.

Ja vēlaties doties piedzīvojumā, izbraukāt Alpu kalnus un ar jauno auto no Itālijas doties paša spēkiem uz Latviju, tad noteikti vajadzēs OCTA polisi. Braukt svešā valstī bez apdrošināšanas var beigties ļoti bēdīgi.

Tev varātu interesēt: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

Auto īpašnieki no Itālijas

Automašīnai, kas reģistrēta Itālijā ļoti retos gadījumos var būt vairāk nekā viens īpašnieks. Jā, jūs to izlasījāt pareizi. Gluži kā itāļu filmās, kur vienā mājā “draudzīgi” dzīvo vairākas paaudzes arī automobiļiem var būt vairāki īpašnieki.

Attiecīgi, šis var būt lieks apgrūtinājums, jo uz Automobile Club Italiano Pubblico Registro Automoblistico (vietējais CSDD) būs jādodas ar visiem auto īpašniekiem, lai atstātu savus parakstus uz pirkšanas/pārdošanas dokumentiem. Parasti šīs formalitātes auto pārdevēji nokārto savlaicīgi, taču šādu iespēju, kad automobilim ir vairāk nekā viens īpašnieks Itālijā, nevar pilnībā izslēgt.

Auto noņemšanas no uzskaites Itālijā

Ja auto ir noņemts no uzskaites, tad to varēs atvest tikai un vienīgi ar treileri. Pretējā gadījumā būs jāiziet auto tehniskā apskate Itālijā un no jauna jāpiereģistrē transporta līdzeklis.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

Automašīnas importēšana no Itālijas paša spēkiem

Lai gan pārsvarā pircēji izvēlas automašīnu atvest no citām valstīm, izmantojot starpnieku pakalpojumus, vienmēr var mesties avantūrā un doties kārotajam automobilim pakaļ paša spēkiem.

No automašīnas īpašnieka Itālijā ir jāiegūst šādi dokumenti

 • auto reģistrācijas apliecība – Carta di circolazione;
 • sertifikāts par atbilstību Eiropas Komisijas vadlīnijām;
 • pārdošanas līgums;
 • transportlīdzekļa apliecība (ja tāda ir izsniegta).
carta-di-circolazione-autodna

Itālijas reģistrācijas apliecības paraugs

Itāļiem nav tās labākās angļu valodas zināšanas Eiropas savienībā un, ja pārdevējam nav līgums angļu valodā, tad labāk šādu dokumentu ir sagatavot pašam vai arī palūgt pārdevēju sagatavot līgumu jums abiem saprotamā valodā.

Noteikti būs nepieciešams iegūt pagaidu jeb tranzīta numura zīmes. Tās būs derīgi dažas dienas. Ja jums ir nepieciešams vairāk laika, varat iegūt eksporta numura zīmes. Šādā gadījumā jums būs nepieciešams:

 • reģistrācijas kopija;
 • eksporta atļauja;
 • īpašumtiesību apliecinājums;
 • personas apliecības kopija;
 • maksājuma pierādījums;
 • aizpildīts eksporta numura zīmju pieteikums.

Automašīnas importēšana izmantojot starpnieku

Ņemot vērā augstās degvielas cenas, ceļa izdevumus, valodas barjeru un citus apgrūtinājumus, doma par starpnieka izmantošanu auto iegādei no Itālijas skan tīri labi. Piedevām, ja auto Itālijā ir noņemts no uzskaites, tad principā vienīgais veids kā to dabūt pāri robežai ir ar “treileri”.

Latvijā darbojas vairāki uzņēmumi, kas gadiem ilgi specializējas automašīnu iegādē ārvalstīs, vadoties pēc pircēju vēlmēm. Atliek nosaukt galvenos kritērijus un starpnieks veiks automašīnu atlasi, pārbaudi un nokārtos visas ārvalstu formalitātes. Atliks vien auto piereģistrēt CSDD un cieņas pēc doties uz iecienīto picēriju, lai nosvinētu jauno pirkumu.

Itālijas automašīnas reģistrācija Latvijā – soli pa solim

Apsveicam! Esat veiksmīgi nopircis auto Itālijā. Ko tālāk? Jūsu jaunā automašīna ir salīdzinoši steidzami jāpiereģistrē CSDD. Jums ir piecas dienas laika, lai veikto pirmreizējo reģistrāciju CSDD. Ja šo automobili nav paredzēts kādu laiku izmantot ceļu satiksmē, to var arī nereģistrēt, taču uz agregātu numuru salīdzināšanu to pašu piecu dienu laikā pēc ievešanas Latvijā tāpat būs jādodas.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Nepieciešamie dokumenti, auto reģistrēšanai Latvijā:

 • izziņa par auto agregātu numuru salīdzināšanu;
 • transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība (abas daļas);
 • īpašuma tiesības apliecinošs dokuments jeb pirkšanas/pārdošanas līgums;
 • pase vai ID;

Automašīnas reģistrācijas izmaksas

Pirmo reizi reģistrējot auto no Itālijas ir jārēķinās ar trīs CSDD pakalpojuma izmaksām un trīs nodokļu iemaksām.

CSDD pakalpojumu izmaksas:

 • Par reģistrāciju, reģistrācijas apliecību un valsts reģistrācijas numura zīmēm EUR 43,93;
 • Par agregātu numuru salīdzināšanu EUR 4,90;
 • Par katra nodokļa iekasēšanu, veicot nodokļa maksājumu CSDD kasē EUR 1,20.

Latvijas valsts noteikti nodokļi

Transportlīdzekļa tehniskā apskate

Pēc tam, kad auto ir pirmo reizi piereģistrēts Latvijā, jums ir piecas dienas laika, lai veiktu transportlīdzekļa tehnisko apskati. Parasti automobiļi pirms pārdošanas tiek savesti labā tehniskā stāvoklī un liekām problēmām nevajadzētu būt. Sevišķi, ja auto atveda starpniecības uzņēmums, kas pievērš lielu uzmanību šādām lietām.

Ja vēlies uzzināt ko pārbauda tehniskajā apskatē un kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība lasi mūsu blogā – Ko pārbauda tehniskajā apskatē?

Vai ir laba ideja iegādāties automašīnu no Itālijas?

Itālija ir interesanta valsts auto iegādei. Te var iegādāties gan idilliskām vasaras dienām piemērotus kabrioletus (Automašīnas bez jumta – kādi kabrioleti pastāv), gan arī apvidus automašīnas ar pilnpiedziņu un apsildāmajiem krēsliem.

Ja meklējat kaut ko eksotiskāku, tad būs salīdzinoši liels Alfa Romeo, Fiat un citu ražotāju piedāvājums. Piedevām, pastāv lieliska iespēj atrast kādu retro automobili, kuram piešķirt otru elpu vērienīgā garāžas projektā.

Kopumā automobiļiem no Itālijas nav ne vainas, taču jāņem vērā fakts, ka datu apmaiņa ir visai skopa un informācija par odometru rādījumiem nav brīvi pieejama. Līdz ar to auto vēstures pārbaudei ir jāpiešķir īpaša vērība.

Fakti par automašīnām no Itālijas Latvijā:

Vai zināji

Latvijā 2021. gadā tika ievestas: 2248 automašīnas no Itālijas. Vidējais izlaides gads ir 2010. ar videjo nobraukumu 202 000 km.

Populārākie automašīnu zīmoli no Itālijas ir:

 • BMW (489.gab) vidējais izlaides 2009.gads
 • Volvo (445.gab) vidējais izlaides 2009.gads
 • Audi (294.gab) vidējais izlaides 2008.gads
 • VW (127.gab) vidējais izlaides 2011.gads
 • Mercedes-Benz (124.gab) vidējais izlaides 2009.gads

Lasi vēl no sērijas “kas jāzina ievedot automašīnu no“: