autoDNA iesaka
ik svarīga ir eļļas maiņa automātiskajā ātrumkārbā. Atspēkosim mītus un pastāstīsim patiesību!

Eļļas maiņa automātiskajā ātrumkārbā. Mīti un patiesība

13 jūnija 2018

Smērviela jāmaina visur, lai kur tā arī būtu. Īpaša uzmanība jāpievērš tam, cik regulāri notiek eļļas maiņa automātiskajā ātrumkārbā. Pretējā gadījumā pēc zināma laika tā zaudē savas īpašības un diezgan drīz nāksies mainīt nevis eļļu, bet pat to automobiļa mezglu, kur tā atrodas. Galu galā arī gluži parastus kartupeļus nevaram uzcept uz vienas eļļas porcijas neskaitāmas reizes, vai ne? Un daudzi automobiļa mezgli ir krietni vien sarežģītāki un prasīgāki par kartupeli! Jā, šoreiz parunāsim tieši par automātiskajām ātrumkārbām. Atspēkosim mītus un pastāstīsim patiesību!

Automātiskās pārnesumu kārbas ir daudz sarežģītākas par parastajām jeb mehāniskajām transmisijām. Tajās ir daudz vairāk detaļu un tās ir smalkākas. Gluži loģiski, ka arī apkopes šim agregātam pienākas daudz biežāk, kā analogam mehāniskajam izstrādājumam.

Lasi vēl:

Sāksim ar to, ka automātiskās transmisijas eļļas maiņas intervāli ir izstrādāti īpaši saudzīgos laboratorijas režīmos. Ikdienā automobilis tiek pakļauts jūtami nopietnākām slodzēm. Turklāt laboratorijas pētījumi neparedz sliktas kvalitātes eļļu lētā kaktu servisā, iespējamos mehāniskos bojājumus un pat dabisko nodilumu.

 

 

Eļļas maiņa automātiskajā ātrumkārbā – biežāk nekā iesaka ražotājs

Tātad reāli eļļu “automātā” klātos mainīt nedaudz biežāk kā rokas grāmatā. Pavirša attieksme pret šo auto mezglu var beigties ar paša mezgla kapitālo remontu vai pat nomaiņu neilgi pēc  automobiļa garantijas beigām.

Eļļa automātiskajā pārnesumu kārbā nav tikai smērviela, kas pasargā no divu detaļu berzes sausā veidā. Eļļa kalpo arī kā spēka pārvads starp dzinēju un pašu kārbu. Šādā režīmā eļļas temperatūra var būt augstāka pat kā dzinējā. Smērviela pa speciāliem kanāliem vada spēka mehānismus, lai tie pildītu savas funkcijas īstajā brīdī un pareizajā režīmā.

Ja eļļas līmenis ir zemāks vai augstāks par paredzēto, spēka spiediens uz mehānismiem mainās un “automāts” darbojas nekorekti. Tieši tā pat ir tad, ja eļļa nolietojuma rezultātā zaudējusi savas specifikācijā paredzētās kvalitātes. Tas nodrošina mehānismu straujāku nodilumu un beigu galā milzu tēriņus kārbas remontam.

 

 

Dzīve ir skarba – lielākā daļa iegādājas lietotus automobiļus

Kā nerakstīts likums ir dzinēja eļļas un dzensiksnas maiņa pat tad, ja pārdevējs apgalvo, ka visu to paveicis tikai dažas dienas pirms automobiļa pārdošanas. Visticamāk tā noteikti nav, jo kurš gan izdos naudu par šīm lietām, ja auto nolemts pārdošanai?

Lai nu kā – automātiskās pārnesumu kārbas eļļas maiņu veic retais. Daudzi pat nenojauš, ka tas vispār jādara. Lūk arī izskaidrojums, ka bieži vien “automāti” no ierindas iziet ātrāk par “mehāniku“. Tikai un vienīgi mūsu nolaidības, skopulības vai nezināšanas dēļ!

Lasi vēl:

 

Pēcvārda vietā

Katrā ziņā, autovadītāj, liec aiz auss, ka ir tiešām vērts regulāri pārbaudīt ne vien eļļas līmeni un laiku, kad tas iepriekšējo reizi ir darīts, bet arī sekot līdzi arī citām niansēm, kas ir ne mazāk svarīgas, lai jūsu autiņš darbotos pilnīgi vesels. Ieteikums? Lūdzu! Viens variants: ierakstiet sava viedtālruņa kalendārā atgādinājumus, it īpaši, ja kāda pārbaude jāveic pēc vairākiem mēnešiem. Otrs: izveidojiet atgādinājuma sarakstu, kuru turiet savā automašīnā redzamā vietā, piemēram, piespraustu pie nolaižamā aizsega virs stūres.

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.