autoDNA iesaka
Auto ziemā jāmazgā kārtīgi un vismaz divreiz mēnesī!

Auto ziemā jāmazgā kārtīgi un vismaz divreiz mēnesī!

27 novembr 2022

Piekritīsiet, ka ziema ir izcili riebīgs laiks, lai nodarbotos ar sava automobiļa mazgāšanu, vai ne? Pat pie nelieliem mīnusiem uz logiem un durvju spraugās ātri veidojas ledus kārta. Kaitinoši. Arī uz autoceļiem izkaisītā ķīmija, smilts un sāls auto padarīs ātri netīru, it īpaši, ja pa šoseju braucat astē kādam priekšā esošam spēkratam. Gribi vai nē, automašīnas mazgāšana šajā gadalaikā ir sevišķi svarīga un nepieciešama. Auto ziemā jāmazgā kārtīgi. Un vismaz divas reizes mēnesī!

Ikvienam ir patīkami braukt ar tīru auto, bet reti kurš par to parūpēsies gada “netīrajos” mēnešos jeb vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Autovadītāji var izvairīties no daudzām problēmām, tostarp mehāniska rakstura ķibelēm, taču ar stingru nosacījumu, ka automašīna tiek rūpīgi mazgāta un kopta arī saltajā laikā.

Foto: Unsplash.com

Ziemas netīrumu un sāls nodarītie bojājumi

Sāls, ko ziemā lieto autoceļu kaisīšanai, var būt ļoti kaitīgs automašīnas krāsai un metāla virsmām. Izkususī “šļura” pat pie -10 un vairāk grādiem ātri uzkrājas automašīnas apakšējā daļā, kas laika gaitā bojā detaļu metāla virsmas, šasiju, kā arī krāsu.

Visbiežāk ziemas netīrumu, sāls un ceļu uzkopšanas ķīmijas sekas ir redzamas uz automašīnas virsbūves detaļām – arkām, spārniem, sliekšņiem, motora pārsega kā arī uz bagāžnieka. Šīs arī ir tās vietas, kuras jāpārbauda pirms automašīnas iegādes. Tikpat lielu postu rūsa var nodarīt arī automašīnas šasijai un piekares detaļām. Sevišķi, ja ir bojāti detaļu gumijas putekļu sargi.

Ja jūsu automobilim nav ziemas gumijas paklājiņi, tad mitrums un sāls neizbēgami nonāks arī jūsu automašīnas salonā. Sapelējuši paklājiņi ir sīkums, ja salīdzina ar koroziju uz vadiem un savienojuma vietām, kas parasti atrodas zem automašīnas tepiķa. Līdzās mitrumam salonā var parādīties arī nepatīkams, pūstošs aromāts.

Lasiet vēl:

Foto: Unsplash.com

Auto ziemā jāmazgā kārtīgi! Bet, kur?

Ja vasarā varam atļauties savu auto mazgāt pagalmā, tad ziemā tas ir ievērojami grūtāk. Ne tikai tāpēc, ka esam silti un biezi apģērbušies. Visdrīzāk, ka arī dārza šļūtene būs aizsalusi. Ja auto nav mazgāts kopš rudens, tad vislabāk būtu to aizvest uz kādu no profesionālajām auto mazgātavām, kur mašīnu kārtīgi nopucētu.

Vērojiet gaisa temperatūru

Latvijā kā sēnes pēc lietus ir parādījušās vairākas pašapkalpošanās mazgātavas. Auto mazgāšana būs lētāka un ātrāka. Šī ir laba vieta, lai reizi nedēļā par dažiem eiro noskalotu sakrājušos sāli un netīrumus. Rūpīgi iztīriet radiatora resti un riteņu arkas! Taču vērojiet gaisa temperatūru, jo pārāk lieli kontrasti var radīt, piemēram, virsbūves krāsojuma bojājumus. Eksperti iesaka, ka gaisa un mazgāšanas šķidrumu temperatūru starpība nedrīkst pārsniegt 20-25 grādus, maksimums 30-35 grādus.

Jāiztīra visas spraugas!

Noteikti pievērsiet uzmanību spraugām, kurās netīrumi un sāls mēdz uzkrāties visvairāk. Sevišķi pie sliekšņiem un durvīm. Ja laukā gaisa temperatūra ir jau zem nulles, tad neaizmirstiet ar tīru drānu nosusināt degvielas tvertnes vāciņu un durvju ailes. Pretējā gadījumā tās var aizsalt!

Neaizmirstiet par vaskošanu!

Vēl kāds svarīgs ieteikums. Pēc tam, kad ziemā esat nomazgājis savu automašīnu, tas obligāti ir jāpārklāj ar speciālo vasku. Tas pasargās jūsu spēkrata virsbūvi no dubļiem un citiem netīrumiem. Turklāt šis vaska pārklājums ir ik pa laikam jāatjauno.

Daudziem autovadītājiem ir uzskats, ka auto ziemā nav vērts mazgāt, jo tas ātri paliks netīrs. Ja gada siltajos mēnešos mēs vairāk domājam par automašīnas vizuālo izskatu, tad ziemā viss ir pretēji. Auto ir jāmazgā vismaz divreiz mēnesī un jādomā nevis par vizuālo izskatu, bet gan to kā dabūt sāli un netīrumus nost.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.