autoDNA iesaka
Palielināt automašīnas jaudu

Kā palielināt automašīnas jaudu un gūt prieku no papildus zirgspēkiem?

12 septembra 2019

Ar automašīnas jaudu ir tāpat kā ar naudu – tās nekad nav pietiekami daudz un vienmēr prasās vēl. Palielināt automašīnas jaudu var ar dažādiem risinājumiem – gan tīri praktiskiem, gan investējot dažus simtus eiro.

Bieži vien pietiek ieliet bākā augstākas kvalitātes degvielu, lai sajustu labāku uzrāvienu un veiktspēju, taču to sajutīs tikai tie šoferi, kas ikdienā uzpilda “parasto” degvielu. Zemāk ir aprakstīti vairāki risinājumu, kā palielināt automašīnas jaudu.

Aukstā gaisa ieplūde

Palielināt automašīnas jaudu

Viens no ikoniskākajiem un lētākajiem auto tūninga risinājumiem, lai palielinātu dzinēja veiktspēju un tiktu pie papildus jaudas, ir aukstā gaisa ieplūde jeb koniskie gaisa filtri. Tie uzriezi ir labi atpazīstami un nodrošina dzinēju ar vēsāku un blīvāku gaisu, kas nozīmē, ka sadegšanas kamerā nonāk vairāk gaisa, kas savukārt nozīmē vairāk jaudas.

Taču ar šāda filtra uzstādīšanu vien ir par maz. Līdzās jaunajam gaisa filtram ir nepieciešams attiecīgi noregulēt dzinēja elektronisko vadības bloku. Pretējā gadījumā var iekulties lielās un dārgās problēmās. Pirms iegādes noteikti pārliecināties, ka konkrētais filtrs būs derīgs jūsu automobilim!

Nometiet lieko svaru

Palielināt automašīans jaudu

Nē ne savējo, bet gan automašīnas. Ikviens liekais kilograms jūsu automašīnā radīs papildus slodzi dzinējam. Pavērojiet sporta automašīnas, tām ir izņemts pilnīgi viss, ieskaitot, apdares paneļus.

Taču mums ir parasti auto ikdienas vajadzībām un palielināt automašīnas jaudu var, piemēram, izņemot visu lieko no bagāžnieka vai braucot ar pustukšu bāku. Nav labi, ja brauc līdz pēdējam pilienam, taču atkarībā no bākas izmēra tie var būt 30 un vairāk kilogrami.

Ja jūsu automobilim ir jumta bagāžnieks, tad izmantojiet to tikai tad, kad nepieciešams. Tas ne tikai ir papildus svars, bet arī slikti ietekmē aerodinamiku, kas attiecīgi palielina degvielas patēriņu.

Nākamais līmenis jau ir aizstāt oriģinālās automašīnas detaļas ar vieglākām. Taču te cena pieaug ģeometriskā progresijā.

Lasiet vēl:

Chiptuning jeb čipošana

Palielināt automašīans jaudu

Vienkāršākais, ērtākais un jūtamākais risinājums kā palielināt automašīnas jaudu – chiptuning. Nekādu vizuālo izmaiņu nebūs, taču jaudas pieaugumu gan varēs just uzreiz. Šādu pakalpojumu Latvijā veic daudzi un ir ļoti svarīgi izvēlēties profesionālu meistaru, kas tieši jūsu automobiļa markai un modelim veiks visatbilstošākos uzlabojumus.

Pavirša jaudas palielināšana ar datora palīdzību var novest pie sabojātas turbīnas vai pat dzinēja nokaušanas. Tāpēc rūpīgi iepazīstaties ar tirgus piedāvājumu un izvēlieties savam automobilim atbilstošāko pakalpojuma sniedzēju.

Automobilim pēc šādām pārvērtībām būs ne tikai papildus jauda, bet arī degvielas patēriņš var nedaudz samazināties.

Izplūdes sistēmas uzlabojumi

Palielināt automašīans jaudu

Sporta izplūde pati par sevi neko daudz nedos, taču tā ir vajadzīga, ja dzinējam ir palielināta jauda. Standarta izplūdes sistēma ir pielāgota standarta dzinēja jaudai. Piemēram, ja jūsu automašīnas 2,0 litru dzinējam ir 150 zirgspēku jauda, tad tieši šādai jaudai ir optimāli piemērota izplūdes sistēma.

Ja dzinēja jauda ir palielināta un tanī ieplūst vairāk gaisa, kas veicina lielāku degvielas sadegšanu, tad izplūdes gāzes vairs netiek optimāli izvadītas ārā, un nākamais loģiskais uzlabojums ir izplūdes sistēmas optimizācija.

Dzinēja forsēšana

Palielināt automašīans jaudu

Meistara cienīgs darbs, kurš nekādā gadījumā netiek veikts mājas apstākļos, skatoties DIY YouTube video pamācības. Palielināt dzinēja efektīvo jaudu un tā kloķvārpstas maksimālos apgriezienus var divos veidos:

  • Palielinot kompresijas pakāpi;
  • Uzlabojot cilindru piepildījumu ar degmaisījumu.

Lai kvalitatīvi kāpinātu dzinēja jaudu no forsēšanas ir jāņem vērā virkne faktoru, kurus zinās kvalificēti un pieredzes pilni forsāžas mehāniķi. Dzinēja forsāža ir smags, rūpīgs un piņķerīgs darbs, kurš prasa lielu uzmanību. Toties gala efekts ir acīmredzams!

Automašīnu tūnings daudziem sākas tieši ar vizuālajiem uzlabojumiem, taču daudz praktiskāk ir uzlabot automašīnas veiktspēju.