autoDNA iesaka
Lietotas auto rezerves daļas

Lietotas auto rezerves daļas – šīs astoņas vari droši pirkt

14 septembra 2018

Nekas nav mūžīgs un agrāk vai vēlāk nāksies auto vest uz servisu, lai nomainītu kādu no daudzajām detaļām. Un te nu mēs esam izvēles priekšā – pirkt jaunas vai lietotas.

Skatoties kāda ir jūsu auto marka un modelis, cena par jaunu vai lietotu detaļu var atšķirties vairākas reizes. Taču ir lietotas auto rezerves daļas, kuras pavisam droši varat iegādāties no “donoriem”.

Lietie un tērauda diski

Korozija, uzdauzītas disku malas vai pat saliekts disks, ir bieža parādība uz mūsu valsts ceļiem. Šis ir arī viens no izplatītākajiem iemesliem kāpēc ritenis “laiž gaisu” un viena no tām auto lietām, kuru pavisam droši var pirkt lietotu.

Tērauda diski apvienojumā ar dekoratīvajiem “kalpakiem” būs ideāls risinājums ziemas apstākļiem, kamēr vasaras 20” collīgie stāv ieziemoti garāžā. Galvenais pirms to iegādes ir pārbaudīt malas un vai nav saliekti, to var izdarīt jebkurā riepu servisā.

Rezerves ritenis

Ja nu gadās situācija, kad ir nepieciešams jauns rezerves ritenis, tad šis arī ir pilnīgi drošs pirkums. Lietotas auto rezerves daļas attiecas arī uz rezerves “virtuļiem”. Par jaunu var nākties šķirties no vairākiem desmitiem eiro, taču lietots:

  • Visticamāk būs perfektā stāvoklī;

  • Nemaksās daudz, jo pēc tiem pieprasījums ir zems;

  • Ir plašas izvēles iespējas, ja vēlaties pirkt pilna izmēra rezerves riteni.

Spoguļi

Viens no iemesliem kāpēc tos tik ļoti zog, jo jauni spoguļi jaunām automašīnām maksā milzu naudu. Lai arī pastāv iespēja, ka atbalstīsiet nelegālo biznesu, lietotiem spoguļiem nav ne vainas.

Logi

Ja jums jāaizvieto saplaisājis logs vai jumta lūka savā automašīnā, apsveriet iespēju ietaupīt naudu, meklējot lietotu. Ja jāmaina vējstikls, tad gādājiet par jaunām gumijām.

Centrālā atslēga

Tās nolietojas, ar tām daudz kas var noiet šķērsām un tās salīdzinoši droši var pirkt lietotas. Sevišķi, ja budžets ir ierobežots, jo mainīt centrālo atslēgu ir ļoti dārgi. Te pat nav runa par premium segmentu. Arī parastam “Peugeot” tā var maksāt vairāk par 100 eiro.

Transmisija

Šī ir problēma, ar kuru neviens nevēlas saskarties. Savā ziņā lietotas auto rezerves daļas attiecas arī uz restaurētām detaļām un Latvijā ir daudz meistaru, kas specializējas “kārbu” restaurācijā. Tie tāpat būs lieli izdevumi, taču viennozīmīgi lētāk nekā pirkt jaunu.

Riepas

Dažreiz ir jēga pirkt lietotas riepas, it īpaši ja neplānojat ar konkrēto auto ilgi braukt. Situācijās, kad nav rezerves ritenis un esat tālu no dzīvesvietas, var nopirkt vienu lietotu riepu un kādu laiku braukt ar tādu. Sliktākajā gadījumā līdz tehniskās apskates datumam, jo tad dabūsiet 2-nieku un apskate netiks izieta.

Pērkot lietotas riepas, pārliecinieties, vai uz riepas ir uzdrukāts kods, lai noteiktu ražošanas datumu. Pat tad, ja riepas izskatās labi, sānu malas ar laiku kļūst trauslas un var pārplīst. Ja riepa ir sešus līdz desmit gadus veca, tad šāds risks ir samērā liels.

Interjera detaļas

Te nu var izpausties pēc sirds patikas. Interjera lietotas rezerves daļas parasti ir kosmētiska rakstura. Respektīvi sēdekļi, ātrumkloķis, stūre, viduskonsole, paklājiņi, pogas un slēdži, utt. Plaša izvēla un teju nulles risks.

Protams, ka var pirkt arī citas lietotas auto rezerves daļas, taču šis ir ar vismazāko vai pat nulles risku, ka pievils tuvākajā laikā. Stulbi, ja saplīst viena atspere un mehāniķis iesaka mainīt abas, bet šajā gadījumā risks ir ievērojami lielāks, ka tā saplīsīs dažu mēnešu laikā.