autoDNA iesaka

Kā pateikt, ka automašīnai ir liels nobraukums? Eksperta padomi

7 janvāris 2020

Latvijas auto pircēju vidū ir iesakņojies stereotips, ka 10 gadus un vecākām automašīnām nevar būt vairāk par 200 000 kilometru – vēlams zemāk. Diemžēl realitātē šādiem auto, kas tikko ievesti no plašākajiem Eiropas tirgiem – Vācijas, Francijas, Nīderlandes un Beļģijas, nobraukums bieži vien ir divas vai pat trīs reizes lielāks.

Kā pateikt, ka automašīnai liels nobraukums? Atbildes uz šo jautājumu pērn sniedza BRC direktors un automašīnu tehniskā stāvokļa pārzinējs Matīss Mežaks. Toreiz mūsu slepenais pircējs devās apskatīt kādu 2008. gada Volvo V70, kuram sludinājumā bija norādīts, ka automašīnai ir 292 196 kilometru liels noskrējiens. Taču kā vēlāk atklājās, patiesai nobraukums bija par 200 000 kilometru lielāks!

Slēptās kameras video:

Abonē Youtube kanālu autoDNA
Abonē mūsu Youtube Kanālu un seko līdzi jaunākajiem video

Lasiet vēl:

Lietas, kurām pievērst uzmanību

Runā, ka sievietes patieso vecumu nodod rokas un kakls. Automašīnas gadījumā tās ir lietas, ar kurām visbiežāk autovadītājam ir kontakts:

automasinas-salons
  • Stūre;
  • Ātrumpārslēgs;
  • Logu nolaišanas/pacelšanas pogas;
  • Radio pogas;
  • Vadītāja sēdeklis;
  • Pedāļi;
  • Vadītāja puses paklājiņš;
  • Rokas bremze;
  • Motortelpas tīrība.

Stipri nolietotas detaļas var itin viegli nomainīt. Piemēram, ādas stūres pāršūšana maksā no 50 līdz 70 eiro. Arī ātrumpārslēgu var pāršūt un skats būs gluži kā jaunam auto. Šie ir sarkani karogi! 10 gadus vecam auto augstāk minētajām detaļām nav jābūt gluži kā jaunām.

Arī kombinācija ar jaunu stūri un nolietotām pogām ir viens no sarkanajiem karogiem. Tas visai atklāti parāda, ka automobilim ir ievērojami lielāks nobraukums. Krēsla nodilumu slinkāki un taupīgāki pārdevēji var maskēt ar pieguļošu sēdekļu pārvalku, kas noslēps defektus.

Noteikti jāpārbauda arī motortelpas stāvoklis. Var jau gadīties, ka automašīnas īpašnieks ir ļoti liels kārtības un tīrības cienītājs, taču pārsvarā jau motoram ar 200 000 un, kur nu vēl, teju 500 000 kilometru lielu nobraukumu viscaur vajadzētu būt eļļas un citu smērvielu pleķiem.

Sevišķa uzmanība jāpievērš, ja auto pērk tikko ievestu un tam ir nomazgāts dzinējs. Iespējams, ka šādā veidā tiek slēpta eļļas noplūde dzinējam, kas nekad nav labi.

Matīsa Mežaka padomi:

Automašīnas vēstures atskaite, protams, ka uzreiz parādīs kāds ir konkrētā automobiļa patiesais nobraukums. Visbiežāk kilometri pazūd kaut kur pa vidu starp valsti, kurā automašīna ir iegādāta un CSDD, kad auto tiek piereģistrēts ar latvietim pieņemamo noskrējienu 200 000 kilometru robežās.

Summa komentāri: 1

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.