autoDNA iesaka
Auto pēc avārijas

Atsaukts auto – kāpēc nevajag ignorēt autoražotāja brīdinājumus

25 septembra 2018

Atsaukts auto – kas tas ir? Laiku pa laikam pasaules autoražotāji un/vai dažādas valsts drošības aģentūras atklāj spēkratos kādu defektu, kas reizēm var būtiski ietekmēt vadītāju un pasažieru drošību. Konkrētajam modelim tiek izsludināts atsaukums, taču ne visi auto īpašnieki to uztver nopietni.

Ja jūsu īpašumā ir atsaukts auto, nav svarīgi, kad un kur jūs to iegādājāties. Neatkarīgi no tā, vai esat iegādājies savu automašīnu jaunu vai lietotu, ražotājs ir spiests novērst atklāto defektu bez maksas. Savukārt ražotāja franšīzes dīleriem ir jānodrošina šie atsaukšanas remontdarbi.

Kā pārbaudīt vai man ir atsaukts auto?

Ja ir izsludināts atsaukums, tad par to visticamāk jums paziņos personiski. Ja, tomēr, tā nenotiek un masu medijos esat izlasījis, ka tiek atsaukts konkrēta marka un modelis, un jums tāds pieder, tad jāpārbauda ir VIN numurs.

Ja tiek atsaukts auto, tas nebūt nenozīmē, ka visi šīs markas un modeļa spēkrati ir pakļauti atsaukumam. Parasti defekts tiek konstatēts kādā partijā vai automašīnai ar konkrētu aprīkojumu, kas sevī var ietvert dzinēja tilpumu, ātrumkārbas veidu, degvielas veidu un neskaitāmas citas lietas.

Man ir atsaukts auto, ko darīt?

Zvaniet uz jūsu automašīnas markas tuvāko dīlera pakalpojumu nodaļu un norunājiet tikšanos. Iespējams, ka pārstāvniecība nebūs entuziasma pilna, saņemot no jums zvanu, it īpaši, ja automašīna tur netika iegādāta, taču saistības ir jāveic un defekts ir jānovērš. Turklāt, bez maksas!

Ja plānojat iegādāties jaunu auto, ir vērts pārbaudīt tā vēsturi un pārliecināties vai konkrētais spēkrats ir bijis atsaukts auto un defekts ir pilnvērtīgi novērsts pie oficiālā dīlera. Pilnīgi iespējams, ka iepriekšējais īpašnieks nav veicis šādu remontu un briesmas joprojām var uzglūnēt.

Defekts ne vienmēr par sevi liks manīt

Foto: Erik Mclean, Pexels

Atsaukts auto nebūt nenozīmē, ka visi atsaukumam pakļautie auto neglābjami saplīsīs. Tieši tāpēc daudzi izvēlas ignorēt ražotāju atsaukumu un uzskata, ka tas nav pārāk nopietni, lai tērētu savu laiku.

Pirms nepilniem diviem mēnešiem BMW izsludināja atsaukumu vairāk nekā 323 000 automobiļu visā Eiropā. Tika atklāts, ka dažos gadījumos ar dīzeļdzinēju aprīkotam BMW var nepareizi nostrādāt EGR modulis, kas retos gadījumos var novest pie auto uzliesmošanas.

Ja automašīnai pēkšņi gadās aizdomīgs defekts, tad ir jāpārliecinās vai jums nav atsaukts auto. Autoražotājam (ar dīlera starpniecību) pēc būtības vajadzētu segt visus radušos zaudējumus, ieskaitot tos, kuri ir radušies saistībā ar defektu.

Visā pasaulē tiek atsaukti vairāk nekā 100 miljoni automašīnu katru gadu. Šis skaitlis kļūst vēl biedējošāks, jo saskaņā ar autoražotāju veiktajiem aprēķiniem, savus spēkratus uz bezmaksas remontdarbiem atved tikai 75% auto īpašnieku.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.