autoDNA iesaka
Degvielas piedevas

Degvielas piedevas: mārketinga triks vai “vitamīni” jūsu auto?

13 augusta 2018

Veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažādām degvielas piedevām, kas sola brīnuma lietas, ja degvielas tvertne tiks regulāri papildināta ar šo brīnumlīdzekli. Apskatīsim kādas degvielas piedevas mums ir pieejamas un ko tās dod, un kad tās ir nepieciešamas.

 

 

Degvielas piedevas un to veidi

Raugoties plašajā sortimentā ir būtiski saprast vienu lietu – nav brīnumlīdzeklis visām kaitēm. Katras degvielas piedevas mērķis, ir uzlabot veiktspēju vai novērst kādu problēmu. Līdzīgu analoģiju var izmantot ar medikamentiem – nav vienas tabletes, kas ārstē visu. Apskatīsim populārākās degvielas piedevas.

 

Degvielas stabilizatori

Tie ir paredzēti, lai saglabātu degvielas efektivitāti ilgas uzglabāšanas periodā. Tās novērš apgrūtinātu iedarbināšanu, ko izraisa degvielas dalīšanās un dzinēja korozija sezonas transportlīdzekļos, piemēram, laivās un kemperos.

Oktāna paaugstinātāji

Šīs degvielas piedevas ir paredzētas, lai palielinātu benzīna oktānskaitli. Degvielas piedevās ietilpst eļļošanas līdzeklis, lai aizsargātu čuguna vārsta sēžu, kas bieži atrodami klasiskajos automobiļos, kā arī nodrošina vienmērīgāku tukšgaitu. Atkarībā no ražotāja oktānskaitli iespējams palielināt līdz 3 punktiem. Šo degvielas piedevu izmanto tikai un vienīgi benzīna dzinējos.

Degvielas inžektoru tīrītāji 

Tie ir paredzēti, lai aizsargātu un iztīrītu degvielas inžektorus no dažādām nogulsnēm, kas rodas laika gaitā. Tīrs inžektors teorētiski spēj samazināt degvielas patēriņu, bet vai tas būs jūtams… grūti teikt. Drīzāk sirdsmiers par tīru inžektoru radīs lielāku komfortu.

Antigēla dīzeļdegvielas piedevas

Bieži sastopama degvielas piedeva ziemas dīzeļdegvielai, kuru sāk tirgot ziemas mēnešos degvielas uzpildes stacijās. Principā nodrošina dīzeļdegvielas šķidro agregātstāvokli un neļauj tai sabiezēt ne tikai bākā, bet visā degvielas sistēmā. Piemēram, biežākais cēlonis ir meklējams degvielas filtrā, kurš tā jau ar laiku piekrājas ar dažādiem aizsērējumiem un bargas ziemas laikā var pavisam “aizlipt” ciet.

 

 

Uz solītajiem degvielas ekonomijas rādītājiem būtu jāskatās ar veselīgu skepsi, taču dažādos pētījumos ir pierādījusies to efektivitāte. Degvielas piedevas būtu jālieto regulāri un profilaktiski, lai uzturētu sava auto dzinēju pie “labas veselības”. Ja sprauslas ir beigtas, tad atbilstošs līdzeklis tās nesalabos. Taču laiku pa laikam profilakses nolūkos attiecīgās degvielas piedevas noņems uzkrātās nogulsnes.

Ja jūsu mērķis ir samazināt degvielas patēriņu, tad ir arī daudz efektīvāki veidi kā to darīt, nevis regulāri bākā liet kādu no piedevām. Ja uz pudelītes lieliem cipariem rakstīts, ka degvielas ekonomija pieaugs par 20%, tad neticiet izmisīgajiem reklāmas saukļiem.

 

Kas par daudz, tas par skādi

Nekādā gadījumā neaizraujaties ar pārmērīgu degvielas piedevu izmantošanu jūsu automobilim. Tās var radīt arī lielāku postu nekā labu. Vienmēr izlasiet lietošanas instrukciju un sekojiet precīzām norādēm. Regulāra lietošana ne vienmēr nozīmē pie katras degvielas uzpildes. Tas var būt arī reizi 2-3 mēnešos vai pat retāk.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.