autoDNA iesaka
Drošākie auto Euro NCAP

Drošākie auto – Euro NCAP nosauc labākos spēkratus

31 marta 2020

Neatkarīgā Eiropas Jauno automobiļu novērtēšanas programma jeb Euro NCAP ir nosaukusi pērnā gada drošākos auto vairākās kategorijās. Pavisam tika novērtētas piecdesmit piecas automašīnas.

Drošākie auto Euro NCAP acīs ir industrijas standarts pēc kura tiecas ikviens autoražotājs. Lai automašīna tiktu atzīta par gada drošāko auto pēc Euro NCAP standartiem, tai ir jāsavāc vislielākā punktu summa četrās kategorijās – pieaugušo pasažieru un bērnu aizsardzība, gājēju drošība un autovadītāja vadības palīgsistēmas.

Pagājušais 2019. gads ir bijis viens no iespaidīgākajiem gadiem Euro NCAP pastāvēšanas vēsturē. No 55 pārbaudītajām automašīnām, 41 tika piešķirts augstākais piecu zvaigžņu vērtējums, no kurām savukārt tika kronēti septiņi automobiļi sešās kategorijās:

  • Lielais ģimenes auto;
  • Mazais ģimenes auto;
  • Lielais apvidus auto;
  • Mazais apvidus auto;
  • Hibrīds/elektro auto;
  • Supermini.

Lielais ģimenes auto

Lielais ģimenes auto

BMW 3. Sērija

Lielais ģimenes auto

Tesla Model 3

Lai arī daudziem varētu likties, ka BMW 3. sērija un Tesla Model 3 nu nekādi neatbilst liela ģimenes auto aprakstam, tieši šie abi auto izcīnīja kārotās godalgas. Abas automašīnas savāca identisku punktu skaitu. BMW ieguva vairāk punktu gājēju aizsardzībā, savukārt Tesla pārspēja autovadītāja vadības palīgsistēmās.

Nekur tālu neatpalika jaunā Škoda Octavia, kas abiem sāncenšiem mina uz papēžiem un kopvērtējumā ieņēma 2. vietu. Labs sniegums, taču Škoda mārketinga departamentam tas neko daudz nepalīdzēs.

Lasiet vēl:

Mazais ģimenes auto

Mazais ģimenes auto

Mercedes-Benz CLA

Mercedes-Benz jau otro gadu pēc kārtas triumfē šajā kategorijā. Pērn par labāko tika atzīts Mercedes-Benz A-klases sedans, šogad CLA, kas ir sportiska alternatīva pērnā gada A-klases sedanam.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad trijās no četrām drošības jomām tika sasniegti vairāk nekā 90 procenti. Piedevām šā gada laureāts CLA sniedza gada labāko kopvērtējumu. Jāatzīmē, ka Mercedes-Benz 2019. gads ir bijis izteikti veiksmīgs un ražošanā ir nonākuši vēl pieci spēkrati ar augstāko Euro NCAP piecu zvaigžņu novērtējumu. Otrajā vietā ierindojās Mazda 3.

Lielais apvidus auto

Lielais apvidus auto

Tesla Model X

Arī Tesla šis ir bijis labs gads un līdzās uzvarai “Lielais ģimenes auto” pie augstākā novērtējuma ir ticis arī Tesla X modelis. Izteikti labi rādītāji pieaugušo pasažieru drošībā ar 98% un autovadītāja vadības palīgsistēmās 94%.

Gājējiem gan ir jāuzmanās no Tesla X, jo šajā gājēju drošības ziņā tika iegūti vien 72%. Otrajā vietā palika Seat Tarraco.

Mazais apvidus auto

Mazais apvidus auto

Subaru Forester

Starp mazākiem apvidus auto visaugstāko novērtējumu ieguva jaunais Subaru Forester, kas izceļas ar lielisku daudzpusību. Atšķirībā no Tesla, Subaru vismazāko novērtējumu 78% ieguva par autovadītāja vadības palīgsistēmām. Otro vietu ieņēma divi modeļi – Mazda CX-30 un Volkswagen T-Cross.

Hibrīdi un elektro auto

Lielais apvidus auto

Tesla Model X

Elektroauto Tesla Model 3

Tesla Model 3

To ir teikuši daudzi auto industrijas pārstāvji – Tesla ir vairākus gadus priekšā pārējiem autoražotājiem elektroauto nišā. Tas arī ir pierādījies Euro NCAP novērtēšanas programmā. Pirmo vietu ieņem Tesla Model 3 un otrajā vietā ierindojās labākā “Lielā apvidus auto” laureāts Tesla Model X.

Supermini

Supermini

Audi A1

Supermini

Renault Clio

Vismazāko auto kategorijā ar identisku rezultātu un neizšķirtu dominē divas automašīnas. Jaunais Audi A1 un Renault Clio. Savukārt otro vietu ieņēma Ford Puma.

Lai arī abiem uzvarētājiem punktu novērtējums ir identisks, Renault Clio uzrādīja labākus rādītājus gan pieaugušo, gan arī bērnu aizsardzībā. Audi 1 pārspēja gājēju drošībā un autovadītāja palīgsistēmās.

Euro NCAP drošības testi ir izslavēti ar baisajiem kadriem sadursmes brīdī. Lai objektīvi novērtētu ikviena automobiļa drošību tiek sasists liels skaits automobiļu. Nez vai tie nonāk zem hidrauliskās preses vai auto izsoļu namos.

Lasi vēl: