Viss
100 000 eiro jāatmaksā par dzērumā un ar 150 km/h ātrumu sadaudzīto koplietošanas auto "Tesla"

Jāatmaksā 100 000 eiro: dzērumā ar 150 km/h sasit TESLA koplietošanas auto

5 janvāra 2023

Pamatīgās nepatikšanās iekūlies kāds bravūrīgs 23 gadus vecs autovadītājs, būdams pamatīgā dzērumā, Rīgā pie 150 km/h liela ātruma avarējis ar stūrēto koplietošanas servisa “OX Drive” auto “Tesla“. Jaungada naktī notikušajā smagajā avārijā gan pats vadītājs, gan trīs pasažieri. Šmuces ievārītājam nāksies šķirties no vismaz 100 000 eiro, autoDNA uzzināja uzņēmumā.

Ar to “komplekts” vēl nebija pilns. Dzērušais autovadītājs smagajā ceļu satiksmes negadījumā ne tikai pamatīgi sabojāja spēkratu, bet arī vēl cits stāvošs automobilis un trešo pušu privātīpašumi.

 

 

 

“Izpriecas” 100 000 eiro vērtībā. Vai bija tā vērts?

Ikviens saprot, ka šādas “izpriecas” var beigties pat letāli, taču kunga dūšā daudz kas šķiet iespējams, bet dažkārt cilvēki iedomājas sevi par visu varošiem. Te būs spilgts piemērs un mācība, kā arī varbūt daudzi vienlaikus arī aizdomāsies par savu niķu izbeigšanas, reizēm sēžoties pie stūres pat nelielā reibumā.

Pēc “OX Drive” līdzdibinātājas Egijas Gailumas stāstītā, sākotnējie ļoti pietuvinātie aprēķini liecina, ka kopumā regresa prasība pret Jaungada nakts avārijas “varoni” varētu sasniegt pat 100 000 eiro. Iespējams, pat vairāk. Kopsummu veido pilna automašīnas “Tesla” vērtības kompensēšana un nodarītie materiālie zaudējumi trešajām pusēm. Proti, otra stāvošā transportlīdzekļa īpašniekam, pašvaldībai par sabojāto luksoforu un ceļa zīmēm, kā arī privātīpašniekam par teritorijā bojāto bruģi, sētu un citām niansēm.

Platformas “OX Drive” stingrie noteikumi arī paredz bargus sodus par citu noteikumu pārkāpšanu. Nu jau bēdīgi slavenajam autovadītājam līdzās 100 000 eiro par spēkrata teju iznīcināšanu arī būs jāmaksā 1000 eiro liels sods par notikumu vietas pamešanu un 2500 eiro par braukšanu apreibinošo vielu ietekmē.

No likuma punkta raugoties, autovadītājam par šādas smagas avārijas izraisīšanu reibuma stāvoklī draud arī brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem ilgi.

 

Nepieņemams auto lietošanas nolūks 

Pēc Egijas Gailumas teiktā, koplietošanas auto servisa pusgadu ilgās pastāvēšanas laikā smagu avāriju vēl nebija noticis, un tagad uzreiz tik smags negadījums. Līdz šim, kā norādīja Egija Gailuma, “Tesla” spēkratus izmantojuši vairāk nekā 12 000 klientu, kopumā nobraucot teju miljons kilometru.

Ar klientiem sadarbība līdz šim bijusi ļoti sekmīga, izņemot šo gadījumu. “Lai gan esam demokrātiska un vienmēr atvērta sarunām ar klientiem koplietošanas platforma, ir lietas, par kurām nav kompromisu, un šis ir tas piemērs,” sacīja Egija Gailuma.

Sēžoties pie stūres alkohola reibumā, autovadītājs automātiski kļūst bīstams apkārtējai sabiedrībai un saviem līdzcilvēkiem, tāpēc “mēs jau koplietošanas platformas lietošanas nosacījumos esam norādījuši, ka par šādiem gadījumiem tiek paredzēti bargi sodi un regresa prasības, ja tiek izraisīts ceļu satiksmes negadījums apreibinošo vielu ietekmē”.

“Ar līdzīgu stingrību mēs vēršamies tikai situācijās, kad citai personai tiek nodota identitāte un pie stūres sēžas personas bez tiesībām, visbiežāk nepilngadīgie vai tie, kam atņemtas tiesības,” uzsvēra Egija Gailuma.

 

Cik populāra ir “Tesla” Latvijā?

Kad “Tesla” spēkrati sāka nonākt pircēju vidū, daudzi tikai noelsās, cik ļoti vēlētos šādu spēkratu savā īpašumā. Protams, iespējams nopirkt pilnīgi jaunu kādu no “Tesla” modeļiem. Tāpat brīvi nopērkami arī lietoti “Tesla”. Ielūkojoties sludinājumu portāla SS.com ziņojumus var redzēt, ka uz 2023. gada 5. janvāri bija aktīvi itin prāvs skaits piedāvājumu – 48. Nav maz, vai ne?

Šī gada pirmajos 11 mēnešos Latvijā reģistrēto jauno automašīnu vidū “Tesla” skaita ziņā ieņēma 31. pozīciju. Šajā laika periodā reģistrēti bija 35 spēkrati, kas gan bijis par 13 automobiļiem mazāk nekā līdzīgā periodā 2021. gadā, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati.

To, kāds bijis aizvadītais gads konkrētu zīmolu un modeļu vidū gan jaunu, gan lietotu automašīnu vidū, uzzināsiet jau tuvākajās dienās! Pašlaik autoDNA apkopo pēdējos datus par lietotu automašīnu tirgu un tendencēm Latvijā pagājušajā gadā.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.